Umut Kısa, Master Certified Coach

Umut Kısa, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuş ve yüksek lisansını Yönetim ve Organizasyon alanında tamamlamıştır. Umut, Harvard Business School “Leadership Essentials” sertifika programını bitirmiştir. Bugün itibariyle iletişim alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir .

Çalışma hayatını Koç Finansal Hizmetler, Deloitte ve Alstom gibi şirketlerde sürdürmüş olan Umut Kısa, bir Sabancı Şirketi’nde icra kurulu üyesi olarak görev yapmştır. Kurumsal tecrübeleriyle birlikte Profesyonel koçluk hayatına başlayan fakülte liderimiz, Gestalt temelli Süper İletkenlik ve İçsel Direnim konularında uzman ve ICF akredite okul olan Coachville mezunudur.

Ayrıca İngiltere Merkezli Excellence Assured Okulu’ndan NLP Uzman Uygulayıcısı (NLP Master Practitioner) eğitimini tamamlamıştır. 2011 yılında Uluslararası Koçluk Federasyonu tarafından akredite koç ünvanını almış ve 2012 yılında Para dergisi tarafından Türkiye’nin en etkili koçlarından biri olarak gösterilmiştir. Bugün itibariyle ICF’in Türkiye’de MCC ünvanını verdiği sadece 5 koçtan biridir. 

Pennsylvania ve North California Hellinger Institute’den -Kalıtsal Aile Travmaları- eğitimi almıştır. Kendisi 2009 yılında Kanada’nın en iyi koçu seçilen Adria Thorwill, Peak Performance Coaching’in sahibi Pete Walsh, ve Sue Sheldon’dan eğitimler almıştır. Ayrıca Power of Groups’un yaratıcısı Ginger Cockerham’da takım koçluğu eğitimlerini tamamlamıştır.

Umut Kısa ayrıca Paul Ekman İnternational’ın ESaC (Emotional Skills and Competencies) ve ETaC (Evaluating Truthfulness and Credibilty) eğitimlerini tamamlamış ve Manchaster’de bulunan Paul Ekman labaratuarlarında görev alarak Paul Ekman onaylı eğitmen statüsüne yükselmiştir. 

Doğu Kültürlerine ilişkin kişisel ilgisi nedeniyle, Yi Jin Jing, Ruhen İçe Döndürülmesi (Hun), ve Song Fa Gong çalışmaları yapmaktadır. Sola Unitas Koçluk Eğitim Hizmetleri’nde koçluk görüşmeleri ve koçluk eğitimleri düzenlemenin yanısıra Unibusiness Dergisi’nde ve www.solaunitas.com web adresinde makaleler yazmaktadır. Aile Dizimi (Family Constellations), Hipnoterapi, NLP, Meta Modeller üzerinde araştırmalar yapmakta, ebeveynlerle ve yönetici koçluğu alanında da kurumlarla çalışmaktadır.

Bugün itibariyle Uluslararası Koçluk Federasyonu ve Uluslararası Koçluk Derneği’nin üyesidir. Kendisi Uluslararası Koçluk Derneği’nin (IAC) Türkiye’deki tek yetkili lisanslı mentor koçudur.

Umut Kısa hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, yönetici koçluğu hizmetleri için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. 

www.umutkisa.com