tr

TAKIM KOÇLUĞU EĞİTİMİ

Takım Koçluğu Eğitimi

(Coaching Teams)

ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) tarafından onaylanan Takım Koçluğu Eğitimi “Coaching Teams” ayrıca Uluslararası Koçluk Derneği (IAC) lisansı altında sürdürülmektedir. 2 gün süresince verilen Sola Unitas Coach Academy Takım Koçluğu Eğitimi yeni mezun ve tecrübeli profesyonel koçların kurumsal hayatta çalışabilmeleri ve takım dinamiklerine ve karmaşık sistemlere koçluk yapabilmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Dünya’da ve Türkiye’de koçluk cirosunun önemli payını oluşturan kurumsal koçluk alanları gelecekte de bu önemli yerini korumaya devam edecektir.

“Takım Koçluğu Programı ile kurumsal Koçluk alanlarında profesyonel olarak çalışabilir ve bu alanda gereken yetkinliklere kavuşabilirsiniz.”

Takım Koçluğu Eğitim Programı ile yöneticilerin liderlik yeteneklerini geliştirme becerisi edinmenin yanı sıra; takımları bir hedefe doğru motivasyonla harekete geçirme ve o hedefe ulaşmalarını sağlama sanatını öğrenerek, takım üyelerinin liderlik yeteneklerini geliştirme becerisine sahip olacaksınız.

Takım koçluğu, yüksek performanslı takımların oluşumuna ve sürekliliğine destek sağlar. Bunu şirketin kültürü haline getirir. Takım koçluğu değişim kültürünün sürekliliğini sağlama merkezlidir.

Takım koçluğuna şirketlerde ne zaman ihtiyaç duyulur:

  • – Organizasyonun değişim sürecinde.
  • – Takım iyi çalışmıyorsa, performansı düşükse.
  • – Yeni bir projenin başlangıcında.
  • – Yüksek performanslı bir takımın bir sonraki sürecinde.
  • – Takım içinde kişisel kavgalar, dedikodular olduğunda, iletişim bozukluğu yaşandığında.
  • – İşten çıkarımların arttığı anlarda.
  • – Sanal takımların işleyişini geliştirmekte.

Grup ya da takım koçluğu profesyonel bir koç tarafından yönetilen, organizasyonel ve bireysel amaçlara ulaşmak için birleştirilen enerjiyi, deneyimi ve katılımcıların bilgeliğini artırmak niyetiyle yaratılmış kolaylaştırılmış bir grup sürecidir. Takım koçluğu takıma bireylerden ve onların karşılıklı ilişkilerinden oluşan, ayrı hayatı olan canlı bir varlık, bir sistem olarak koçluk yapılmasıdır. Bu, takım performansı için gereken ön koşuldur. Her takım bir sistemdir. Her sistem içinde bulunan kişilerden farklı bir oluşuma sahiptir. Takım koçu takım üyelerine tek tek koçluk yapmaz; takımı bir bütün, sistem olarak ele alır. Böyle olunca da değişim, gelişim ve fark sistemde yaratılır. Sistem geliştikçe içindeki takım üyeleri de farklılaşacaktır. Güven takımların en önemli kavramıdır. Bir takımda güveni oluşturmak takım bir sistem olarak ele alındığında, çok daha etkili bir şekilde hayata geçirilecektir. Her oluşturulan ya da oluşan takım farklı özellikler taşır. Hiç bir takım birbirine benzemez. Takım yaşayan dinamik bir sistemdir; her olay, her davranış, her söz takımı değiştirir. Takımın kendine özgü bir kişiliği, farklı ruh halleri ve vizyonu vardır. Takım, sözel ve sözel olmayan kuralları ve değerleri olan bir kültürdür.

“Takımla beraber çalışmanın anahtar unsurları, değişimle nasıl başa çıkılacağını bilmek, çatışmaları çözebilmek ve potansiyele nasıl ulaşılacağını görebilmektir. Bir takımın ihtiyaçları üyelerinin ihtiyaçlarını karşıladığı oranda takımın iyi çalışmasını sağlar.” – Max DePree

Takım başarısı denildiğinde takım üyeleri toplam sayısının çok üstünde potansiyeli harekete geçirerek etkili, verimli çalışan, yaratıcı süreç ve çözümler üreten, sürekli uyumu koruyabilen dinamik ve sistematik yapıların sonuçlarından söz edilmektedir. Takım koçluğu ile takım üyeleri birbirlerine güvenmeyi, açık iletişim kurabilmeyi, birbirlerini dinlemeyi ve birbirlerine saygı göstermeyi öğrenirler. Diğer taraftan beklentiler açıkça ortaya koyulur ve bir süzgeçten geçirilir. Takım koçluğu katılımcıların diğer katılımcıları desteklemesini ve cesaretlendirmesini sağlarken, aynı zamanda katılımcıların bireysel amaçlarını gerçekleştirmesinde de hızla bir standart haline gelir. Takım koçluğu hakkındaki bu eğitim koçlara güçleri için bir temel oluşturacak ve grup koçluğunun yararları hakkında bilgi verecektir

Eğitime Katılmak İçin Gerekli Şartlar

– En az 60 saatlik IAC ya da ICF onaylı eğitim almış olmak

Eğitim Yeri ve Tarihleri

22 Nisan – 23 Nisan 2017, İzmir, Alsancak

17 Haziran – 18 Haziran 2017, Ankara, Çankaya

17 Şubat – 18 Şubat 2018, İstanbul

Eğitmenler

Fügen Günay Albayrak, ACC

Eğitmenlere ilişkin özgeçmiş bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitim Bedeli

Eğitim bedeli 1.450 TL olup, Sola Unitas öğrencileri için 1.350 TL’dir. Fiyatlara KDV dahildir. Tüm fiyatlarımız için World Card, Bonus ve Axcess kartlarına vade farksız 6 taksit yapılabilmektedir. 6-9 ay arası vadelerde % 5 komisyon uygulanmaktadır.