tr

KARİYER ATÖLYESİ

Kariyer Atölyesi

(Career Workshop)

“Monoton bir işim var.”
“İşe giderken ayaklarım geri geri gidiyor.”
“Kendimi bu işte hiç geliştiremiyorum.”
“Burada kendime bir gelecek görmüyorum.”
“Öğrendiklerimi kullanamıyorum, yeteneklerim köreliyor.”

Bu ifadelerden kaçı içinde bulunduğunuz durumu anlatıyor?
Şöyle olsun ister miydiniz?

“İşimden çok memnunum.”
“Kendimi gerçekleştirebiliyorum.”
“Kariyerimde emin adımlarla ilerliyorum.”
“Ürettiğim şey bütünün bir parçası ve bunu görebiliyorum, ruhumu katabiliyorum.”

Kariyer alanı hızla değişiyor. Artık esnek çalışma saatleri, yarı zamanlı çalışmalar ve proje bazlı işlere yabancı değiliz. Yapılan araştırmalara göre yakında işgücünün yarısını serbest çalışanlar, danışmanlar, sözleşmeli çalışanlar ve girişimciler oluşturacak.

Bir önceki nesil ile kıyaslandığında, artık daha sık iş değiştiriyoruz. Çalışanlar kariyer yaşamlarında birden fazla kez büyük değişimler yapabiliyorlar. Teknoloji sayesinde bilgiye daha hızlı erişebilmek, kariyeri daha rahat değiştirebilmenin yolunu açıyor.

Kariyer ile mutluluk arasındaki gerçek bir ilişki var. Çalışanların çoğu yaptığı işin onu ne kadar tatmin ettiğini sorguluyor. İşte bu ortam her birimizi daha etkin kariyer yönetimine yönlendiriyor.

Bu değişimlere ayak uydurmak isteyenler için hazırlanan Kariyer Atölyesi’nde katılımcılar kendi kendine ya da yüksek sesle sorular sorarlar. Diğer kişilerin sorularını duyarlar ve ne kadar benzer olduğunu fark ederler. Soruların bazıları yazılır bazıları yüksek sesle paylaşılır. Günün sonunda bir strateji, bir aksiyon planı hazırlanır. Başlamak için gerekli motivasyon artık bulunmuştur. Değerler, hedefler, yaşam amacı sorgulanır.  Sabah gelen kişi değişir, farkında olmasa da dönüşüm başlar.

Bu atölye, kariyerine yön vermek isteyenler için son derece faydalı. İşinde mutlu olmayan, kariyerinde değişiklik yapmak isteyen çalışanların yanı sıra, üniversite son sınıfta olan ya da yeni mezun katılımcılar oldukça yarar sağlarlar. Amaç kariyer alanını yeniden belirlemek. Emekli olmuş ancak asıl şimdi fayda yaratacağını bilen, hem keyif alacağı hem de gelir elde edebileceği bir işe sahip olmak isteyen kişiler de çalışmada yer alabilirler. Katılımcılar atölyeden, kendilerine rehberlik edecek, kariyerlerine farklı açılardan bakacakları ve günden güne geliştirebilecekleri kariyer envanterleri ile ayrılırlar. Bu envanter kariyer tercihlerinde yol gösterici nitelik taşımaktadır.

Size uygun alanı bulmak ve kariyerinizi baştan yaratmak için bir araya geliyoruz.
Çünkü biliyoruz ki;
Hepimizin özünde olan ve bizi heyecanlandıran bir alan var. Ona hizmet etmek yaşamımızı anlamlı hale getirir. Buradan gelen motivasyonla akışta kalabilir ve mutlu mesleğimize kavuşabiliriz.
Tecrübeli ya da genç, herkesin bu dünyada mutlulukla işe gittiği bir dünyayı hayal ediyoruz. Hadi gelin siz de bu atölyede hayalimize eşlik edin!

Atölye Yeri ve Tarihleri

25 Mayıs 2019, İstanbul, Nişantaşı

Atölye Liderleri

Zühal Yiğit, Şenay Cengiz Aslan

Eğitim Bedeli

Eğitim bedeli 300 TL olup fiyatlara KDV dahil değildir. Tüm fiyatlarımız için World Card, Bonus ve Axcess kartlarına vade farksız 6 taksit yapılabilmektedir. 6-9 ay arası vadelerde % 5 komisyon uygulanmaktadır.
 

Yorum Yap