tr

KALITSAL AİLE TRAVMALARI

Kalıtsal Aile Travmaları

Çalışma İçeriği

Problem ya da çözüm genellikle iletişime girdiğiniz kişi ile ilk temas anında farkedilir. Koçlukta ya da diğer psikolojik tedavi modellerinde ortaya konulan çözüm danışan tarafından uygulanmadığında ya da uygulanamadığında daha derin modellerin ortaya çıkması gereklidir. Özellikle terapistler bu bağlantıları farketmeli ve gerektiğinde doğru müdahaleleri yapabilmelidir.

Klasik aile diziminden farklı olarak bu model geçmiş ile bağlantılı ve bilinçaltıyla ilgili konuların daha derin bir şekilde görebilmek için oldukça etkindir.

Bazen sadece danışanın hikayesini dinlemek yetmez, ona ait iç temsillerin bazıları sadece ona ait de değildir üstelik; bazıları bizden çok öncesinde de dayanabilir. Bert Hellinger feneomenolejik olarak bu teoriyi ortaya atmış ve atalarımız ile bizim aramızda tahmin ettiğimizden çok daha güçlü bağlantılar olduğunu ileri sürmüştür. Bunu sadece Hellinger değil aynı zamanda V.Satir, Hellinger’den çok daha önce minör farklılıklarla eserlerinde içermiştir.

Bu çalışmanın amacı kalıtsal aile travmalarının yasalarıyla ya da sistem düzenleri ile ne kadar değişim yapılabileceğini katılımcılara göstermektir.

Atölye çalışmasının süresi iki gündür, ilk gün katılımcıların kendileri üzerinde çalışmaları sağlanacak ve çalışmanın ötesine düzen yasalarının hayatımızda ya da danışanınızın hayatında nasıl roller oynayabileceği gösterilecektir. İlk gün katılımcılar için workshop olarak sürdürülecektir.

Umut Kısa, Kalıtsal Aile Travmaları

Eğitmen

Umut Kısa, MCC, SCPC, CSF

Eğitmen özgeçmiş bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Atölye Yeri ve Tarihleri

Kalıtsal Aile Travmaları 23 – 24 Aralık 2017, İzmir

Atölye Bedeli
Atölye bedeli 1000 TL’dir. Tüm fiyatlarımız için World Card, Bonus ve Axcess kartlarına vade farksız 6 taksit yapılabilmektedir.
 
Çalışma Ön Başvurusu yapmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap