tr

İLİŞKİ KOÇLUĞU EĞİTİMİ

İlişki Koçluğu Eğitimi

Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) onaylı “Leveraging Couples into Sustainable Relations through Relationship Coaching” eğitimimiz, koçlara diğer koçluk türlerinden farklı olarak, yalnızca kişileri değil, aralarındaki ilişkiyi okuyabilme ve bu ilişkiye koçluk yapabilme bilgi ve becerisi kazandırmak üzere tasarlanmıştır. Burada söz konusu olan ilişki, öncelikli olarak duygusal yaşamlarında yolları kesişmiş olan partnerler arasındaki ilişkidir. Bununla beraber, partnerimiz ile kurduğumuz ilişkimizdeki bireysel duruşumuz; partnerimizden ve ilişkimizden beklentilerimiz; partnerimize ve ilişkimize katkı verme biçimimiz, yıllar öncesinde ebeveynlerimiz ile kurulan ilişkilerimiz ile yakın bağlantılıdır. Bu nedenle, anne-baba-çocuk da eğitimin yer verdiği öncelikli ilişkilerdendir.

Hayatımızın temelinde ilişkilerimiz yer alır. Dışarıdan ihtiyaç duyduklarımızı karşılayan, bizi biz yapan ilişkilerimizdir. Onlar ile gelişir; dönüşürüz. Bu nedenle, ilişkilerimizin dengeli ve sürdürülebilir; kendimiz, değerlerimiz ve yaşam biçimlerimiz ile uyumlu olmaları, hayat tatminimiz açısından önceliğimizdir. İlişki becerilerimizi, ilk kez ebeveynlerimiz aracılığıyla birebir yaşayarak ya da onları gözlemleyerek öğreniyoruz. Bu becerileri aldığımız/modellediğimiz kişiler, sağlıklı ya da sağlıksız bireyler olabiliyorlar. Özellikle sağlıksız bireyleri modellemişsek, bu hayatımızın devamındaki ilişkilerde de kendini gösterebiliyor. Bazı insanlar mutlu, dengeli, tatminkar ilişkiler yaşarlarken bazıları neden mutsuz, dengesiz ve tatminsiz ilişkileri sürdürmeye devam ediyorlar?

Acı veren bir ilişki, dayanılmaz boyuta vardığında, ayrılığı da beraberinde getiriyor. Kendimizi korumak için doğal savunma mekanizmamız harekete geçiyor; bu olumsuz tecrübeyi ileriki tecrübelerimiz için referans alıyor ve kendimizi güvenli bir yere “saklıyoruz”. Bizi acıdan koruyan, ancak aynı zamanda da yaşama sevincinden ve eğlemekten mahrum bırakan bir kabuğun içine…

İlişki Koçluğu Eğitimi

Peki filmi geri sarsak…. Sürdürülebilir olmayacağını ilk andan farkettiğimiz bir ilişkiye girmeme tercihimizi kullansak ya da güzel giden bir ilişki içerisindeyken problemler ile karşı karşıya kaldığımızda, onları sağlıklı ve ilişkiyi güçlendirecek biçimde ele alabilsek, nasıl olurdu?

Problemler, doğru ele alındıklarında ilişkinin temelini sağlamlaştıracı görev görürler. İstenen, beklenen, arzu edilen ilişkiler kurulabilirler. Sağlıksız ilişki kurma biçimleri farkındalık ve emek ile sağlıklı ilişki kurma biçimi ile değiştirilebilirler. İki kişi “çok temel” dedikleri farklara rağmen, bir arada kalmak ve ilişkilerini yürütmek istiyorlarsa, bunu yapabilirler. Peki nasıl? İlişki Koçu bunlar ve bunlar gibi durumlar yaşanırken çiftin yolculuklarına dahil olur; çiftin iletişim ve ilişki kurma döngülerini okuyup çifte yansıtarak, ilişkilerinin sürdürülebilir ve doyumlu olabilmesi için ilişkiyi yapılandırarak çifte eşlik ve ortaklık eder. Bu ortaklık esnasında, esas olan bireylerin ortak ilişkileri ile ilgili ortak bir amaçlarının olması ve bu sürece ne kadar adanmış olduklarıdır.

Eğitim, bir ilişkiye koçluk yapma konusunda bilgi ve becerilerin yanı sıra, “ilişki” özelinde koçluk almak isteyen kişilere koçluk yapabilmenin detaylarına da giriyor. Kişinin kendi ile iletişimi, sürekli benzer kişileri hayatına çekmesi (onları çekici bulması), mutlu olmadığı ilişkilerde ısrar etmesi, sürdürülebilir bir ilişki istemesine rağmen ard arda sürmeyen, süremeyen ilişkileri yaşamına dahil etmesi, Mükemmel Adam/ Mükemmel Kadın arayışı, ben ve biz kavramları vb. ilişkilere dahil birçok alan üzerinden yansıtmalı olarak uzman bir İlişki Koçu’nun bilmesi gereken yapıtaşları da eğitim dahilinde katılımcılar ile interaktif biçimde konuşuluyor, detaylanıyor, paylaşılıyor.

İlişki Koçu, danışanının ilişkisini farklı bir açıdan görmesini sağlar. Koç ile danışan, danışanın kötü ilişkilerini geride bırakması, gerekiyorsa ilişkilerini değiştirmesi ve ileriye dönük sağlıklı ve sürdürülebilir ilişkiler kurması için birlikte çalışırlar.

İlişki Koçu, sınır, kararlılık ve dürüst iletişim gibi sağlıklı ilişki becerileri kazanması için hedefler koymasında danışanını destekler. Koç, danışanına çeşitli düzeylerde dinleme, etkili sorular sorma ve karşısındaki insanla nasıl “biz” olunacağına dair beceriler üzerine konuşur; danışan bu becerilerle donatıldığında, ilişkileriyle ilgili sağlıklı ve bilinçli kararlar verebilme güveni kazanır.

ilişkiler sertifikası

İlişki Koçu, danışanının kendi ihtiyaçları ile ilişkide olduğu kişinin ihtiyaçları arasında denge kurabilmesini, böylece doyumlu bir ilişki inşa etmesini destekler. Bunun için, başarılı bir İlişki Koçu’nun kendi hayatında da bu dengeyi nasıl kuracağını bilen ve bunu yaşamının bir parçası haline getiren bir anlayışa sahip olması gerekir. İlişki Koçu, danışanlarının dürüst ve hassas olmaları için güvenli bir zemin hazırlar. İlişki modelleri ve beklentilerini objektif ve gerçek benlikleriyle keşfetmek için danışanlarını destekler. İlişki Koçu, sağlıklı ilişkiler yaratmak için kendi yolunda olmalıdır ve danışanlarından almalarını istediği sorumlulukları, açık, dürüst ve hassas bir alanda kendisi de alıyor olmalıdır.

İlişkileri uzmanlık alanı olarak seçen koçlar, kendi ilişki becerilerini geliştirmeleri için de çalışmalı ve danışanlarının hayatlarının her alanında sağlıklı ve canlı ilişkiler yaratmalarını desteklemek için hevesli olmalıdırlar.

Eğitim Ön Kriterleri

İlişki Koçluğu Eğitimi 2 tam günden oluşmakta olup, bu eğitime katılabilmek için en az 60 saatlik Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) onaylı Profesyonel Koçluk eğitimi almış olmak gereklidir. Katılımcı, bunu belgelemelidir.

Eğitmen

Aslı Aydemir, CSF, SCPC, PCC

Eğitmene ilişkin özgeçmiş bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitim Tarihleri

26 Ocak – 27 Ocak 2019, İstanbul

02 Mart – 03 Mart 2019, İzmir

Eğitim Bedeli

Sola Unitas Coach Academy öğrencileri için 1.500 TL olup, diğer okullardan aramıza katılacaklar için 1.600 TL’dir.

Tüm fiyatlarımız için World, Bonus ve Axess kartlarına vade farksız 6 taksit yapılabilmektedir. 6-9 ay arası vadelerde % 5, 9-12 ay arası vadelerde % 10 komisyon uygulanmaktadır.

78 Cevap
 1. Hülya Bingül

  Aslının ilişki koçluğu eğitimini, öncelikle kişinin kendine verebileceği en güzel hediyelerden biri olduğunu düşünüyorum. Çünkü hayatımızdaki her şey ilişki kurma üzerine kurulu bence…Ben ihtiyacım olan harika bakış acıları kazandım bu eğitimde…Bana çok iyi geldi..Asli ‘nın bu konuda yetkin ve güvenilir olduğu da tartışılmaz…

 2. İrem Çakıner

  Eğer bu eğitime katılmaya karar verdiyseniz, bugüne kadar bildiğiniz, duyduğunuz veya öğrendiğiniz herşeyi unutmaya da hazır olmalısınız diyebilirim.. Aslı sizin ‘aşk’ a, ‘ilişkilere’ dair tüm bakış açınızı değiştirebilir ve bu da sizin iç dünyanızda derin sarsıntılar yaşamanıza sebep olabilir..
  İlişkiler konusunda uzmanlaşmak, sağlıklı bir ilişkinin nasıl olması gerektiğine dair başkalarına ayna olmak istiyorsanız, önce Aslının sizin iç dünyanıza ayna tutmasına izin vermeli, Aslı ile tanışmalı, bu deneyimi kendinize hediye etmelisiniz…
  Bitmesini hiç istemediğim bir hafta sonu daha geçirdim SolaUnitas’ta.. Aslı’ya bu haftasonu için sonsuz teşekkürler..

 3. Mehmet Furkan HACIMUSTAFAOĞLU

  Öncelikle Aslı’nın “Aslında Aşk” adlı kitabını eğitimden önce büyük bir keyif ile okumuş olmak, bu eğitime katılacak olmanın heyecanını benim için çok farklı bir noktaya getirdi. İki günlük eğitim boyunca Aslı’nın güler yüzü, sorulan soruları tüm ince detaylara kadar yanıtlaması, konuya hakimiyeti ama aynı zamanda katılımcıların deneyimlerine ve görüşlerine duyduğu saygı ile teori ile pratiği bir arada sunan eğitim içeriği birleşince zamanın su gibi aktığı bir program geride kaldı.

  Şu anda profesyonel koçluk yolculuğu içerisinde fiilen bulunmasam da, almış olduğum ilişki koçluğu eğitimi her an yanımda taşıyacağım ve bundan sonra yaşayacağım ilişkilerin kalitesini belirleyecek bir garanti belgesi anlamı taşıyor benim için.

  Aslı’ya emeği için çok teşekkür ediyor, bu eğitimi herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum…

 4. Ümran

  Aslında ben de yaşam koçluğu yapmak istiyorum bunun için ne yapabilirim hangi bölümü okuyabilirim bunun için

 5. Can Tuna

  Kendime (dolayısıyla çevremdekilere :)) yaptığım en iyi yatırım oldu Sola Unitas eğitimleri. Merakla beklenen İlişki Koçluğu Modülü’nden önce; hadi bakalım Adem’le Havva’dan beri konuşuluyor. Önümüzde iki gün var demiştim. O iki günde ilişkilerde neler olup bittiğini anladığımız gibi, Koçluk’la ilgili donanımı da aldık ! Hem de süper tatlı, çok akıllı ve konusuna tamamen hakim ve böylesi hacimli bir konuyu akışkan, berrak bir üslupla, dopdolu bir içerikle anlatan, enerjik, bildiği her şeyi tutkuyla aktaran Aslı’dan…Buradan tekrar tekrar olabileceğin en iyisini, en iyi şekilde verdiği için çok teşekkür ediyor, kendisine mutluluk, başarı, neşe dolu günler diliyorum. Okuyuculara ise bir Koç olmakla ilgilenmiyor olsalar dahi bu eğitimi almalarını şiddetle tavsiye ederim. Ve tabii Aslı’nın youtube kanalını!

 6. Merve Yamak

  Yeni ofisin ilk eğitimlerinden birinde Aslı’nın o güzel enerjisi ve samimiyetiyle ilişki koçluğu eğitimini almak çok keyifliydi. Temelinde romantik ilişkileri esas alan bir eğitim olmasına rağmen esasında bütün ilişkilerimizi gözden geçirmemize, karşımızdakileri başka bir gözle değerlendirmemizi, anlamamızı sağlayacak çok faydalı bilgiler edindiğimiz bir eğitim oldu. Teşekkürler Aslı, teşekkürler Sola Unitas :))

 7. Dicle Dedeoğlu

  Aslı sen ne içten, ne gerçeksin 🙂 İlişki koçluğu, sayende büyük bir yatırım oldu. Sadece romantik ilişkimde değil tüm ilişkilerimi gözden geçirebileceğim bilgiler edindim. Aslı dan kesinlikle dinlenmesi gereken bir eğitim. Sola unitas ailesine çok teşekkür ediyorum. Verilen her eğitim insanda büyük farkındalıkları da beraberinde getiriyor. Çok yaşa Aslı!

 8. Onsun Kaya Yurtal

  Cidden bu konu ancak bu kadar tatlı, bu kadar açık anlatılabilirdi hem de herkeste bir yerlere dokunduğunu bile bile. Şükran varlığına

 9. güleser benian

  Merhaba,
  Hafta sonunu sevgili Aslı ile geçirdik. Kendi ilişkilerimize ve başkalarının ilişkilerine nasıl tazelik, ferahlık, canlılık katabileceğimizi kendi içimize derin bir bakış açısı ile gördük. Önemli olan ilişkide bulunan kişilerin birbirlerine iyi niyet göstermeye istekli olması. Gösterilen 1 milyar 500 milyondan sonra bile istiyorsak hala bir şans daha tanınması. İlişkilerimiz bunu hak ediyor. Sevgide kalıp, ona iyi bakalım.

 10. dilek palabıyık

  İlişki Koçluğu Eğirimi, Aslı sayesinde tahminlerimin ve beklentilerimin çok üstüne çıktı .muhteşem doğallığı, konusuna hakimiyeti koçluk yapabilir miyim diye düşünerek girilip evet ben bunu gayet güzel yapabilirimle ayrılmak güzel aslı çok teşekkürler seni tanımak ayrıca çok güzeldi her şey için teşekkürler

 11. Banu Onur Evren

  Ilişki koçluğu eğitimi … Asli Aydemir o kadar çok farklı yerde o kadar çok ifade ettim ve yazdım ki senin hakkındaki düşüncelerimi yine de tekrar etmek istiyorum “harikasın!” Eğitim beklentimin çok çok üzerindeydi . Müthiş anlatımın , bilgi birikimin , doğallığın , konuyu farklı açılardan ele alarak sunduğun perspektif , ilk günden başlayarak inanılmaz farkındalıklar yaşattı . Oldukça eğlenceli (ilk tangomu bir bayanla yapmış olmak çok ilginçti

 12. Pınar SAYAN

  Dolu dolu dopdolu, içimize uzun bir yolculuğa çıktığımız, keyifli neşeli sakin huzurlu bir çok adımı olan harika bir eğitim idi.Çok yoğun ve inanılmaz bir bilgi bombardımanı oldu 🙂 Öğrenilen şeyleri paylaşmak için can atıyorum. Aslı cım tüm bilgiler ve güler yüzün için tekrar teşekkür ederim.

 13. Simge Sertbaş

  Aslı, gerçekten her insanın tanıması gereken, Sola Unitas’ın tüm koçları gibi; yapmak için doğduğu işin yapan inanılmaz bir insan. Koçluğun, İlişki Koçluğunun çok ötesinde, hayata dair, ilişkilere dair farklı bir bakış açısına sahip olmak adına bana çok şey katan bu eğitim için milyonlarca teşekkürler. Bence her ilişki bu 2 günün ona katacağı güzellikleri hak ediyor.
  Sevgiler

 14. Simge Sertbaş

  Aslı, gerçekten her insanın tanıması gereken, Sola Unitas’ın tüm koçları gibi; yapmak için doğduğu işin yapan inanılmaz bir insan. Koçluğun, İlişki Koçluğunun çok ötesinde, hayata dair, ilişkilere dair farklı bir bakış açısına sahip olmak adına bana çok şey katan bu eğitim için milyonlarca teşekkürler. Bence her ilişki bu 2 günün ona katacağı güzellikleri hak ediyor. Sevgiler

 15. Hava Ballı

  Aslı bir kez daha teşekkür ederim. Hayatım boyunca aldığım farkındalığımı en çok yükselten eğitim ilişki koçluğu oldu. İyi ki almışım ve iyi ki Aslı’dan almışım. Enerjisi, anlatımı, örnekleri, anlatırken ses tonunun içeriğe göre değişmesi… muhteşemdi diyorum.

 16. Hava Ballı

  Aslı bir kez daha teşekkür ederim.
  Hayatım boyunca aldığım farkındalığımı en çok yükselten eğitim ilişki koçluğu oldu. İyi ki almışım ve iyi ki Aslı’dan almışım. Enerjisi, anlatımı, örnekleri, anlatırken ses tonunun içeriğe göre değişmesi… muhteşemdi diyorum.

 17. Hülya Okuyan

  İster yönetici olun ister personel olun yada hiçbişey olmayın sadece kendiniz olun.İnsan doğası yalnız yaşamak için müsait değil hayatımızın her evresinde bir ilişki içindeyiz diğer insanlarla.Ve gelin görün ne çok doğru bildiğimiz öyle inandığımız öyle kodlandığımız meğer ne batıl inançlarımız varmış bizi diğerlerinden ayıran… Muhteşem bir program muhteşem bir eğitmenle inanın hayata ve çevrenizde insanlara çok farklı bir gözle , daha hafiflemiş daha sorgulayan, daha bilge bir şekilde bakacaksınız… Alışkanlıklarınıza dikkat edin;değerlerinize dönüşür… Değerlerinize dikkat edin;karakterinize dönüşür… Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür… Ne güzel söylemiş Gandi… Bu eğitimi alın… Ama Aslı’dan alın…. Ve mutlaka alın….

 18. Ayça Baştürk

  Sevgili Aslı,
  En keyif aldığım eğitimlerden biriydi aynı zamanda da en çok verimli geçtiğine inandığım! Romantik ilişkiler ana konu olsa da tüm ilişkilerdeki temel ihtiyaçları ele alan, ilk pratiği kendi üzerimizde ve derinlemesine yapmamıza olanak veren, keşke hiç bitmese denilecek bir içeriğe sahipti. Eğitim sırasında yaydığın enerji, konuları ele alış biçimin ve yaklaşımın o kadar ilham vericiydi ki bu 2 gün için tekrar çok teşekkür ederim.
  Sevgilerimle,

 19. Gülderen Kutucularoğlu

  Sola Unitas’tan ve Değerli Eğitmeni “Aslında Aşk” Aslı Aydemir’den ilişki Koçluğu modülünü 3-4 Aralık 2016 tarihlerinde deneyimleme şansını yakaladım. Aslı’nın samimiyeti, konusuna hakimiyeti, enerjisi, sıcakkanlılığı eğitimi hem keyifli hem de değerli bir bütün haline getirmiş. Bu güzel iki gün içerisinde aktardıkların ve kattıkların için çok teşekkürler:)
  Sevgiler

 20. Gülderen Kutucularoğlu

  Sola Unitas’tan ve Değerli Eğitmeni “Aslında Aşk” Aslı Aydemir’den ilişki Koçluğu modülünü 3-4 Aralık 2016 tarihlerinde deneyimleme şansını yakaladım. Aslı’nın samimiyeti, konusuna hakimiyeti, enerjisi, sıcakkanlılığı eğitimi hem keyifli hem de değerli bir bütün haline getirmiş. Bu güzel iki gün içerisinde aktardıkların ve kattıkların için çok teşekkürler:) Sevgiler

 21. BÜŞRA SİNGÖR

  Aslının hayatımızın geri kalanı için kendimize geri dönüşü de sağlayarak içselleştirebildiğimiz bir eğitimdi. İnsan içselleştirdiği kadarını danışanına yansıtabilir. İlişkiler için ne gerekli ,bir ilişki nasıl gözlemlenir,mutlu ilişki nedir, nasıl inşa edilir? sürekli aynı ilişkileri neden hayatımıza çekeriz vb.
  sorularının tüm cevaplarını Aslı’nın tüm samimiyeti ve keyifli öğretici tarzıyla herkese tavsiye edebileceğim bir eğitim.Aslında Aşk varsa çözüm de vardır diyor;) Aslı’ya paylaştığı bilgiler için çok teşekkür ediyorum.

 22. FİLİZ ÇAKIR USLU

  Sevgili Aslı,
  Beklediğimden daha güzel, harikulade bir eğitimdi. Derin bir eğitim olduğu için, ara ara içimize dönmekten Özlemciğim’in tabiriyle içimize kaçtığımız anlar oldu:) Teşekkürler Sola Unitas, Teşekkürler Aslı, iyi ki varsınız..

 23. Özüm Özdemir

  Profesyonelce hazırlanmış bir eğitimdi. Bu eğitim bana , ilişkilerle ilgili bu güne kadar okuduğum her şeyi daha iyi özümsememi sağlarken aynı zamanda farklı bakış açıları da kazandırdı. Artık toplumumuzdaki ilişkilere daha umutla bakıyorum.. Çünkü “Gerçek İlişki Koçları” yetişiyor… .Aslı Aydemir ve Sola Unitas ‘a çok teşekkürler. Bu arada Aslı Aydemir ‘in kitabını etrafımdaki çiftlere hediye etmek için sabırsızlıkla bekliyorum. Sevgilerimle

 24. tuğba yeşilbaş

  Bir eğitim hayal edin. Katılımcıların her birinin beklentilerinin dile getirildiği ve 2 günlük eğitimin sonunda, bu beklentilerin siz bile eğitimin akışından ve derinliğinden unutmuşken, eğitim sonunda hepsinin karşılanmış olduğunu bu hayalin içine yerleştirin. Dinamik bir öğrenme ortamında öğrenmenin akışına kapıldığızı. Hayal mi diyorsunuz? Hayal değil o gerçek. Aslı ile ilişki koçluğu eğitiminde yaşayacağınız tam olarak bu. Kendi ilişkim de dahil tüm ilişkilere bakış açımı değiştiren, ve ilişki koçluğu adına tüm takım çantamı yararlı bilgi ve tekniklerle donatan keyifli bir deneyim oldu benim için. Tadı damağımda kalan nadir eğitimlerden biri . Katkıların yolumu ışık oldu. Ben o sınıfta sadece öğrenmedim, deneyimlemenin de farkındalığını yaşadım.Paylaştığın bilgi ve deneyimler için çok teşekkür ederim Aslı.

 25. tuğba yeşilbaş

  Bir eğitim hayal edin. Katılımcıların her birinin beklentilerinin dile getirildiği ve 2 günlük eğitimin sonunda, bu beklentilerin siz bile eğitimin akışından ve derinliğinden unutmuşken, eğitim sonunda hepsinin karşılanmış olduğunu bu hayalin içine yerleştirin. Dinamik bir öğrenme ortamında öğrenmenin akışına kapıldığızı. Hayal mi diyorsunuz? Hayal değil o gerçek. Aslı ile ilişki koçluğu eğitiminde yaşayacağınız tam olarak bu. Kendi ilişkim de dahil tüm ilişkilere bakış açımı değiştiren, ve ilişki koçluğu adına tüm takım çantamı yararlı bilgi ve tekniklerle donatan keyifli bir deneyim oldu benim için. Tadı damağımda kalan nadir eğitimlerden biri . Katkıların yolumu ışık oldu. Ben o sınıfta sadece öğrenmedim, deneyimlemenin de farkındalığını yaşadım.Paylaştığın bilgi ve deneyimler için çok teşekkür ederim Aslı.

 26. Sevda Mazharoglu Ever

  Sevgili Aslı,

  Eğitimde geçirilen zaman öncelikle çok değerliydi. İlişkiler hayatın her anında ve her alanında aslında varlığını sürdürmekte ve her zaman sürecek. Bu büyük iletişim ağında genel olarak bildiğimiz bilemediğimiz, öğrendiğimiz öğrenemediğimiz ve yaşadığımız yaşayamadığımız tüm duygular ve düşüncelerin aktarımı veya aktarılamaması hakkında derinlemesine içime işlenecek verimli bir eğitim olduğu için çok teşekkür ederim.

 27. Burcu Katmer

  Kendim, ilişkim ve profesyonel hayatım için ‘iyi ki katılmışım’ diyebildiğim bir eğitim! 🙂 Aslı’nın sıcak, samimi, katılımımızı yüreklendiren yaklaşımı sayesinde benim için çok keyifli bir eğitimdi. İlişkiler alanında profesyonel olarak ilerleyebilmek için bana çok şey kattığını ve katacağını düşünüyorum. Herşey için tekrar teşekkürler.
  Sevgiyle,
  Burcu Katmer

 28. Benay Çakaloğlu

  Çok etkili, cok bilgili bir o kadar da eğlenceli bir eğitimdi. Asli’nin naif ve zarif yaklaşımı zaten herkesi olduğu kadar beni de çok etkiledi. Heralde bir 2 gün daha olsa seve seve gelebilirdim. Alanına hakimiyeti, verdiği örnekler ve bu denli zor bir konuyu çok net bir şekilde cercevelemesi beni gerçekten çok etkiledi. İlk kez o eğitimde tanismama rağmen sanki yıllardır tanıdığım bir arkadas gibi candan ve samimiydi. 4 yıllık bir ilişkim var ve inanılmaz farkindaliklar yaşadığımı itiraf etmeliyim. Gözüm kapalı bir şekilde herkese tavsiye edebileceğim muazzam faydali ve keyif dolu bir eğitimdi. Teşekkürler Aslı ☺

 29. Sonay Dereli

  Nasıl da ezber bozan bir eğitimdi. Sevgili Asli’nin iletişim gücü, naifligi ve bilgisi birleşince ortaya hem düşündüren hem eglendiren hem de kendini sorgulayabildigin muhteşem bir eğitim çıktı. Kendi adıma çok güzel 2 gün yaşadım. Asli’cim emeğine ve bilgine sağlık ☺

 30. Aslı Gül Yalçın

  Yine bilmediğim ,yine keşfetmem gereken ne çok şey varmış aslında . Bunları benimle keşfettiğin için , yolculuğum sırasında elimden tutup hadi derken ki zarafetin ,naifliğin konuya hakimiyetin ,saygın bir o kadar içinde şefkat dolu olan yüreğinle seninle geçen zamandan hiç yorulmadım. Ne çok şey biliyor ve de ne güzel ifade edip ,bizlere dokunuyor diye düşündüğüm iki güzel ve çok değerli gün geçirdim seninle .
  Acaba diyorum bazı eğitimler iki gün yerine haftalarca mı sürse 🙂
  Her şey için kucak dolusu teşekkürler ,sevgiler…

 31. Gülhan Berkman Yakar

  Aslı Hanım, Son derece keyifle eğitimlerine katıldığım sevgili Aslı , diğerlerinde olduğu gibi ilişki koçluğu eğitiminde de bizlere yeni bakış açıları sağladı. Biz de İlişkilerin güzelleşmesi için :”yelkenler fora ” diyoruz.

 32. Ayşen Çankaya

  Aslı’nın olağanüstü hakimiyeti ve deneyimi ile her anını cennete çevirdiği eğitimi yaşamalısınız…Niş olarak düşünmüyorsanız bile önce kendinizle ilişkiniz için sonra varsa özeliniz için …Çok karmaşık görünen sorunların tuz ve şeker gibi kolayca eridiğini göreceksiniz mahrum kalmayın…Teşekkürler Asli tüm güzelliğinle yaşamıma dahil olduğun için…

 33. Vildan Gökbayrak

  Sevgili Aslı,
  Heyecanla beklediğim ilişki koçluğu eğitimi bana daha fazla heyecan ve daha fazla öğrenme isteği kattı. Muhteşem iki gün geçirdim. Çok şey öğrendim ve daha da çok öğrenmek , içselleştirmek ve bu konuda başarılı olmak istiyorum. Konuya hakimiyetin , pozitif enerjin ve bizlere bilgi aktarırken bilgi ile bütünleşmen harikaydı. Eğitime doyamadım. Çoook teşekkürler;,

 34. Vildan Gökbayrak

  Sevgili Aslı, Heyecanla beklediğim ilişki koçluğu eğitimi bana daha fazla heyecan ve daha fazla öğrenme isteği kattı. Muhteşem iki gün geçirdim. Çok şey öğrendim ve daha da çok öğrenmek , içselleştirmek ve bu konuda başarılı olmak istiyorum. Konuya hakimiyetin , pozitif enerjin ve bizlere bilgi aktarırken bilgi ile bütünleşmen harikaydı. Eğitime doyamadım. Çoook teşekkürler;,

 35. Tuğçe Güçnar Kengil

  İlişki koçluğunun zevkli ve çok derin olduğunu, eğitimi alan arkadaşlarımdan duymuştum ancak beni bu kadar etkileyeceğini tahmin etmemiştim. Hem kendi ilişkime hem çevremdeki ilişkilere bakış açım değişti. Süperdi… Aslıcım güler yüzün ve enerjin için çok teşekkür ederim.

 36. Süreyya Akdeniz

  Aslıcım, konuya hakimiyetin, zengin eğitim içeriği ve sıcacık güler yüzünle muhteşem iki gün geçirdim. İlişkilerle ilgili, kendimizle ilgili ne kadar çok bilmediğimiz şey varmış. Sola Ailesinin bir parçası olmaktan duyduğum mutluluğu kelimelerle tarif edemem:)
  Katkın için çok teşekkür ederim.

 37. Cevahir BİRER

  En çok merak ettiğim ve almayı sabırsızlıkla beklediğim eğitimler bir tanesiydi ilişki koçluğu. Merak ettiğim ve sabırsızlandığım kadar varmış, hatta daha fazlası…
  Yine tadına doyamadığım, keşke 2 günde bitmeseydi dediğim eğitimlerden bir tanesiydi. Zaman zaman ilişkilerimizde kendimize sorduğumuz bazı sorular vardır; “Ben nerede hata yapıyorum? Sürdürülebilir, sağlıklı ilişkiler neden kuramıyorum? neden neden neden …..” gibi soruların cevabını çok net alacağınız, almakla kalmayıp bundan sonrasında hataya, ilişkilerinize farklı bir gözle bakmanızı sağlayacak, farkındalıklarla dolu bire eğitim.
  Özetle; muhakkak alınması gereken bir eğitim olduğunu özellikle belirtmek isterim.

 38. toma hasan aydin

  actp sürecine ne niyetle başlamıştım 🙂
  aradan gecen 3-5 ayda hayatım nereye geldi :))))
  günlük rutin hayatımdaki en küçük ayrıntıyı bile değiştirmemek için ciddi çaba sarf eden biri olarak ben,
  son zamanlarda aldığım kararlara şaşırıyorum.
  hatta karar alıyor olmama bile çok şaşırıyorum 🙂
  bu eğitimlerden sonra koçluğu bir meslek olarak yapmaya devam eder miyim, zaman ne gösterir, ileride ne olur bilinmez ama bana şimdiye kadar yaptığı katkıya değer biçmek gerçekten çok zor. fakat son dönemdeki halimden (yeni “ben”den) çok memnunum
  ve bunu sağlamama yardımcı olan:
  yapımda yayında emeği geçen herkese 🙂 , içtenlikle emek veren tüm sola unitas çalışanlarına, özellikle eğitimlerdeki samimiyetleri ve abuk subuk bin tane sorumuza bile sabırla cevap verdikleri için “eğitmenlerime”, 50. dönem devrelerime:)….. cümlenize çok teşekkür ediyorum

  şimdi düşündüm de
  bunu bir meslek olarak düşünmüyor da olsam, bana bir şeyler katmayacak dahi olsa,
  sadece eğlenmek ve güzel vakit geçirmek için bile sola unitas’a gelirdim

  saygı ve selamlarımla

 39. Cevahir BİRER

  En çok merak ettiğim ve almayı sabırsızlıkla beklediğim eğitimler bir tanesiydi ilişki koçluğu. Merak ettiğim ve sabırsızlandığım kadar varmış, hatta daha fazlası… Yine tadına doyamadığım, keşke 2 günde bitmeseydi dediğim eğitimlerden bir tanesiydi. Zaman zaman ilişkilerimizde kendimize sorduğumuz bazı sorular vardır; “Ben nerede hata yapıyorum? Sürdürülebilir, sağlıklı ilişkiler neden kuramıyorum? neden neden neden …..” gibi soruların cevabını çok net alacağınız, almakla kalmayıp bundan sonrasında hataya, ilişkilerinize farklı bir gözle bakmanızı sağlayacak, farkındalıklarla dolu bire eğitim. Özetle; muhakkak alınması gereken bir eğitim olduğunu özellikle belirtmek isterim.

 40. Gülhan Berkman Yakar

  Aslı Hanım,
  Son derece keyifle eğitimlerine katıldığım sevgili Aslı , diğerlerinde olduğu gibi ilişki koçluğu eğitiminde de bizlere yeni bakış açıları sağladı. Biz de İlişkilerin güzelleşmesi için :”yelkenler fora ” diyoruz.

 41. elif alkan

  Şans eseri aldığımı düşündüğüm bu eğitimlerin aslında şans eseri olmadığını artık daha iyi anlıyorum. Sola unitas ve eğitimcileri size hiç açılmayacağını düşündünüz kapıları açıyor içinizdeki hazinenin anahtarının yerini bulmayı öğretiyorlar daha ne diyeyim? İlişkiler modülünde Aslı hanımın eğitimi hiç bitmesin istedim. Bu haftasonu İzmir eğitiminde gördüm ki işini aşka yapanlar olumsuzluk tanımıyorlar. çok tesekkürler Aslı Hn .Bu arada ’20 yıldır evliyim sanırım bir 40 yıl daha evli kalacağım :)) ve umarım bundan sonra ben de kapıları açacağım.

 42. Aynur Ulusoy

  Sevgili Aslı, Tülin, Banu ve Umut, sizinle tanışmanın, Sola ailesine mensup olmanın değerini, güzelliğini her eğitimin sonunda daha iyi anlıyorum. İyi ki varsınız, iyi ki hayatıma girdiniz. Keşke kendini iyi hissetmek isteyen herkesin sizlerle buluşmaya vakti ve imkanı olsa. Annemin söylediği gibi, yolunuz açık olsun, ayağınıza taş değmesin. Sevgiyle kalın…

 43. Hande Tulunay

  Aslıcım haftasonu benim için çok önemliydi, öncelikle sana çok teşekkür ederim çok iyi bir koç ve iyi bir eğitmensin, verdiğin örnekler, uygulamalar sayesinde herşeyi beynime kazıdım. Eğitim nasıl geçti anlamadım, hiç sıkılmadan büyük bir heyecanla geçirdim iki günü. Aslıcım gelecek eğitimleri dört gözle bekliyorum …. Sevgiler… Hande

 44. Burcu Yüksel

  Aslıcım, enerjin, bilgi birikimin, bu bilgileri bize aktarma şeklin için sana çok teşekkür ederim. Oyunlarla, eğlenerek, çoğu zaman bizi içimize döndürerek, farkındalıklarımızı arttıran soruların bu eğitimin su gibi akıp geçmesini sağladı. Hayatımızın her anında faydasını görebileceğimiz bilgilere sahip olduk. 2 günlük ilişki koçluğu eğitimimiz bitti:( Fakat etkisini hayatım boyunca hissedeceğim. Actp süreci başlangıcında vermiş olduğum bu karar için kendimle de ayrıca gurur duyuyorum;) Seni sevgiyle kucaklıyorum. Bu eğitimi seçmekte kararsız kalan arkadaşlarıma da tavsiye ediyorum. Aslı’yı mutlaka tanımalısınız. Çok şeker dünya tatlısı:)

 45. Burcu Yüksel

  Aslıcım, enerjin, bilgi birikimin, bu bilgileri bize aktarma şeklin için sana çok teşekkür ederim. Oyunlarla, eğlenerek, çoğu zaman bizi içimize döndürerek, farkındalıklarımızı arttıran soruların bu eğitimin su gibi akıp geçmesini sağladı. Hayatımızın her anında faydasını görebileceğimiz bilgilere sahip olduk. 2 günlük ilişki koçluğu eğitimimiz bitti:( Fakat etkisini hayatım boyunca hissedeceğim. Actp süreci başlangıcında vermiş olduğum bu karar için kendimle de ayrıca gurur duyuyorum;) Seni sevgiyle kucaklıyorum. Bu eğitimi seçmekte kararsız kalan arkadaşlarıma da tavsiye ediyorum. Aslı’yı mutlaka tanımalısınız. Çok şeker dünya tatlısı:)

 46. Fırat Sakaryalı

  Genel olarak koçluk eğitimlerini de beğenmiştim. Ancak ilişki koçluğu biraz daha içeriğini merak ettiğim bir konuydu. Aslı’nın anlatım dilindeki yalınlığı ve örneklerle ilerleyişi, hem anlamamı hem de eksik parçaları yerine oturtabilmemmi sağladı. Bu eğitime katıldığım için mutluyum; kişisel farkındalığımın artmasının yanı sıra, bu eğitim, bu konuda yardımcı olma fırsatı bulabileceğim kişilere daha özgüvenle yaklaşmamı sağlayacak.

 47. Fırat Sakaryalı

  Genel olarak koçluk eğitimlerini de beğenmiştim. Ancak ilişki koçluğu biraz daha içeriğini merak ettiğim bir konuydu. Aslı’nın anlatım dilindeki yalınlığı ve örneklerle ilerleyişi, hem anlamamı hem de eksik parçaları yerine oturtabilmemmi sağladı. Bu eğitime katıldığım için mutluyum; kişisel farkındalığımın artmasının yanı sıra, bu eğitim, bu konuda yardımcı olma fırsatı bulabileceğim kişilere daha özgüvenle yaklaşmamı sağlayacak.

 48. Eliz Esra

  Bu yorumu okuyan tüm potansiyel katılımcılara seslenmem gerekirse; hayatınızda alabileceğiniz en iyi eğitimler arasında olacağını, hatta özel ilişkileriniz konusunda inanılmaz farkındalıklar yaşatarak, mutlu ve sürdürülebilir bir ilişkiye sahip olmak adına aksiyonlar alabileceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim.
  Bu eğitime yalnızca koçluk yapmak adına değil, ayrım yapmaksızın bu dünyadaki herkesin katılması gerektiğine inanıyorum .
  Sevgili Aslıcım, aldığım eğitimler veya koçluk sürecinin üzerine İlişki Koçluğu da ek bilgi alabileceğim bir eğitim olur diye çok yüksek bir beklenti içerisinde olmadan gelmiştim. Eğitimin inanılmaz bilgiye dayalı, alt yapısı çok dolu bir içeriği vardı. İlk kez duyduğum ve öğrendiğim harika bilgiler, deneyimler ve örnek görsel öğeler ile birlikte dolduğumu ve hatta taştığımı hissettim. Zihnimdeki tüm mitlerden arındım ve bu harika bir deneyimdi. Bu eğitime gelirken özel yaşamımla ilgili önemli bir karar vermiştim ve öğrendiklerim sayesinde bu kararın yanına da gönül rahatlığıyla bir tik atmış oldum.
  Kocaman teşekkürlerimi ve sevgilerimi gönderiyorum.

 49. Eliz Esra

  Bu yorumu okuyan tüm potansiyel katılımcılara seslenmem gerekirse; hayatınızda alabileceğiniz en iyi eğitimler arasında olacağını, hatta özel ilişkileriniz konusunda inanılmaz farkındalıklar yaşatarak, mutlu ve sürdürülebilir bir ilişkiye sahip olmak adına aksiyonlar alabileceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim. Bu eğitime yalnızca koçluk yapmak adına değil, ayrım yapmaksızın bu dünyadaki herkesin katılması gerektiğine inanıyorum . Sevgili Aslıcım, aldığım eğitimler veya koçluk sürecinin üzerine İlişki Koçluğu da ek bilgi alabileceğim bir eğitim olur diye çok yüksek bir beklenti içerisinde olmadan gelmiştim. Eğitimin inanılmaz bilgiye dayalı, alt yapısı çok dolu bir içeriği vardı. İlk kez duyduğum ve öğrendiğim harika bilgiler, deneyimler ve örnek görsel öğeler ile birlikte dolduğumu ve hatta taştığımı hissettim. Zihnimdeki tüm mitlerden arındım ve bu harika bir deneyimdi. Bu eğitime gelirken özel yaşamımla ilgili önemli bir karar vermiştim ve öğrendiklerim sayesinde bu kararın yanına da gönül rahatlığıyla bir tik atmış oldum. Kocaman teşekkürlerimi ve sevgilerimi gönderiyorum.

 50. İlay yılmazlar

  Aslıyı tanımak, SolaUnitası tanımak harikaydı.Eğitimden hem kendim için hem de Koçluk becerilerim için çok faydalandım. Herkese öneririm.

 51. Ceren Yalın

  Gelin itiraf edelim, bu sayfayı okuyorsanız, ya ilişki koçluğu yapmak gibi bir hedefiniz var ya da ilişkileriniz veya kendiniz üzerine daha fazla farkındalık kazanmak gibi bir isteğiniz. Merak etmeyin, yalnız değilsiniz. Sizden–bizden–çok var ve iyi ki de var. Eğer içinizden geçenleri doğru tahmin ettiysem, konu hakkında Aslı Aydemir’den daha iyisini bulmanızın çok mümkün olmadığını söylemek isterim. Malumunuz, günümüzde yaşam koçu çok (!), ilişki koçları da elbet pek çok. Nasıl hileler yaparak kimi elde edebileceğiniz, ilişkiniz yürüsün diye ne gibi güç dengelerini hangi zorlamalarla ayakta tutmaya çalışacağınız üzerine nasihat veren değil, bilimsel bir altyapıyla çalışan kaliteli bir ilişki koçu olmaksa amacınız, aradığınız eğitim bu. En önemlisi de, kendi ilişkilerinize dair kazanacağınız farkındalık. Kolay konu değil ilişkiler, kabul edelim. Benim için, Aslı’nın sıcak, enerjik ve akıcı tarzıyla kendini açmak, ilişkiler üzerine cesur bir farkındalık yolculuğuna çıkmak kolaylaşıverdi ve katıldığım bu eğitim hayatımda katıldığım birçok başka eğitim arasında özel yerini aldı. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 52. Ceren Yalın

  Gelin itiraf edelim, bu sayfayı okuyorsanız, ya ilişki koçluğu yapmak gibi bir hedefiniz var ya da ilişkileriniz veya kendiniz üzerine daha fazla farkındalık kazanmak gibi bir isteğiniz. Merak etmeyin, yalnız değilsiniz. Sizden–bizden–çok var ve iyi ki de var. Eğer içinizden geçenleri doğru tahmin ettiysem, konu hakkında Aslı Aydemir’den daha iyisini bulmanızın çok mümkün olmadığını söylemek isterim. Malumunuz, günümüzde yaşam koçu çok (!), ilişki koçları da elbet pek çok. Nasıl hileler yaparak kimi elde edebileceğiniz, ilişkiniz yürüsün diye ne gibi güç dengelerini hangi zorlamalarla ayakta tutmaya çalışacağınız üzerine nasihat veren değil, bilimsel bir altyapıyla çalışan kaliteli bir ilişki koçu olmaksa amacınız, aradığınız eğitim bu. En önemlisi de, kendi ilişkilerinize dair kazanacağınız farkındalık. Kolay konu değil ilişkiler, kabul edelim. Benim için, Aslı’nın sıcak, enerjik ve akıcı tarzıyla kendini açmak, ilişkiler üzerine cesur bir farkındalık yolculuğuna çıkmak kolaylaşıverdi ve katıldığım bu eğitim hayatımda katıldığım birçok başka eğitim arasında özel yerini aldı. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 53. Özlem Sipahioğlu

  Bu eğitim icin Aslı ya çok teşekkür ederim. Zira birşeyi bilmekle onu ogretebilmek arasinda bayaa bir fark var. Egitmen , öğretmen olabilmek sevgi ve iletişim becerisi gerektiren ve bir insanda kendiliğinden olan yani sonradan öğrenmesi zor bir iş bana kalirsa..Eğitim esnasinda Asli nin bu işi ciddiye alip üzerinde gercekten çalışmış olduğunu hissedebiliyorsunuz. Bu insana guven veriyor. Ayrica kişilik olarak da bu kadar doğal ve nazik bir insani tanımıs olmanin mutluluğunu yaşadım..cok sevgiler Asli..:)

 54. Semih Pehlivan

  Bu eğitimden ayrıldıktan sonra insan sürekli ilişkisini/ilişkilerini gözden geçiriyor. Yaptıklarını sorgularken yapması gerekenleri düşünüp duruyor. Ama şu var ki bu kadar karmaşık bir eğitimi, bu kadar anlaşılabilir ve içselleştirmeye müsait hale getirebilen Sevgili Aslı’yı ayakta alkışlamak gerek.

 55. Yunus Emre ŞENTÜRK

  Bir çok eğitim aldım yıllardır ancak, konusuna bu kadar hakim, enerjisi hiç düşmeyen ve düşürmeyen, eğitimin verimli ve duygulu olması için sürekli düşündüren ve müthiş ses tonuyla mükemmel bir eğitim için Asli Aydemir sana nasıl teşekkür etsem azdır. İlişki Koçluğunu seçtiğim için ve beni yetiştirdiğin için minnettarım. Hep en iyiler seninle olsun……. Sevgiler….

 56. Yunus Emre ŞENTÜRK

  Bir çok eğitim aldım yıllardır ancak, konusuna bu kadar hakim, enerjisi hiç düşmeyen ve düşürmeyen, eğitimin verimli ve duygulu olması için sürekli düşündüren ve müthiş ses tonuyla mükemmel bir eğitim için Asli Aydemir sana nasıl teşekkür etsem azdır. İlişki Koçluğunu seçtiğim için ve beni yetiştirdiğin için minnettarım. Hep en iyiler seninle olsun……. Sevgiler…

 57. Sema OZTURK

  Dogru bildiğim ne de cok yanlıs varmıs düşüncesiyle fayda saglayarak eğitimden ayrılıyorsunuz. Iceriğindeki ana mesaj kadın erkek ılıskılerı uzerıne olsa da iletişimde oldugunuz her kişi için dogru ve saglıklı iletişim taktikleri edinebildiğiniz dolu dolu, bilgi ile gecen bir 2 günlük eğitim. Asl’nın profesyonel durusu ile max. fayda saglanıyor. Kattıgın farklı bakıs acısı için gonulden tesekkur ederim.

 58. Hülya Koyuncu

  Bu eğitime katılan hemen herkesin ilk düşündüğü şey sanırım koç olsun-olmasın her gencin ve her yetişkinin bu bilgilere sahip olması gerektiği. Sağlıklı sevgili ilişkileri, sağlıklı eş ilişkileri için bu bilgiler elzem. En azından tüm üniversitelerde bu bilgileri gençlere aktarmak ne harika olurdu. İlişki koçluğu bilgileri, ilişkilerini sağlıklı kurma-yürütme yönünde onlara üniversitenin öğretecekleri kadar önemli kanımca. Aslı tatlı dili ve güler yüzü ile, konuya hakimiyeti ile çok maharetli bir eğitmen. İlişkilerin neden emek gerektirdiğini, sağlıklı ilişkilerin olmazsa olmazlarını, çözümsüz konularla nasıl başedileceğini, kaliteli bir ilişkinin yeni yetişecek çocuklara nasıl katkı sağlayacağını bilmek isteyenlere tavsiye edebileceğim güzel bir program. Çok teşekkürler Aslı. Emeğin, gayretin, her zaman gülen gözlerin, yüksek farkındalığın ve hiç bitmeyen enerjin için. Dolu dolu bir haftasonu geçirttin bize.

 59. Hülya Koyuncu

  Bu eğitime katılan hemen herkesin ilk düşündüğü şey sanırım koç olsun-olmasın her gencin ve her yetişkinin bu bilgilere sahip olması gerektiği. Sağlıklı sevgili ilişkileri, sağlıklı eş ilişkileri için bu bilgiler elzem. En azından tüm üniversitelerde bu bilgileri gençlere aktarmak ne harika olurdu. İlişki koçluğu bilgileri, ilişkilerini sağlıklı kurma-yürütme yönünde onlara üniversitenin öğretecekleri kadar önemli kanımca. Aslı tatlı dili ve güler yüzü ile, konuya hakimiyeti ile çok maharetli bir eğitmen. İlişkilerin neden emek gerektirdiğini, sağlıklı ilişkilerin olmazsa olmazlarını, çözümsüz konularla nasıl başedileceğini, kaliteli bir ilişkinin yeni yetişecek çocuklara nasıl katkı sağlayacağını bilmek isteyenlere tavsiye edebileceğim güzel bir program. Çok teşekkürler Aslı. Emeğin, gayretin, her zaman gülen gözlerin, yüksek farkındalığın ve hiç bitmeyen enerjin için. Dolu dolu bir haftasonu geçirttin bize.

 60. Ceyda Süer

  Sevgili Aslı, bu güzel eğitimi bize verdiğin için, hayatımıza renk ve mutluluk kattığın için, kendi değerimizin farkına varmamızı sağladığın için sana çok teşekkür ederim.

 61. Efkan MARIM

  Hacı Bektaş-ı Velî’nin güzel bir sözü vardır:”Dili, dini, rengi ne olursa olsun iyiler iyidir.” diye. Ancak samimi ve iyi olmak yetmiyor. İlişkimiz hakkında doğru ve olması gereken çok şeyleri biliyoruz, ancak nasıl davranmamız gerektiğini maalesef bilemiyoruz. Böylelikle yolunda giden bir ilişkiyi istemeden çıkmaza sokuyoruz. Olumlu ve olması gereken yönlerinizi, birlikte olduğunuz insanı ve ilişkinizi keşfetmek adına zaman kaybetmeden hararetle öneriyorum. Sevgilerimle Dr. Efkan MARIM

 62. Gürhan SÜER

  ” En çok kazandıran banka hangisidir?
  Amerikan sinemalarındaki mutlu aşk gerçek mi?
  İlişki ne yer ne içer?
  Mükemmel ilişki mi mükemmel eş mi?
  Eşler gerçekten eş(it) midir?
  YGS ve LYS’de kaç ilişki problemi çıkar? Yüzde kaçının çözümü vardır?
  Öz-veri, Arka-daş, Talep-kar bileşik mi türemiş kelimemidir?
  Bir matematikçi ilişkinizi kurtarabilir mi? ”

  Bu soruların cevabını sabırlı, enerjik ve devrelerinize lehim yaparken acıtmayacak kadar iyi bir “cerrahın” elinden öğrenmek istiyorsanız Aslı’dan bu modülü alın. Ağzınızdan neler döküldüğüne inanamayacaksınız. 🙂

 63. Çağrı HAMURCU

  Mutlu olmak hepimizin var oluş sebebimiz aslında. Var olduğumuz yaşam, ilişkiler üzerine kurulu bir oyun adeta. Her oyun gibi, kazanan olmak için kuralları iyi bilmek, yani oyunu kuralına göre oynamak gerekiyor. İşin garip tarafı ise, hayatımız için bu kadar önemli olan bir konu hakkında oyunun dinamiklerini bilmiyor olmamız. Hepimiz bir keşif sürecindeyiz ya; işte ben de Profesyonel Koçluk yolculuğumda Aslı’dan 2014 Haziran döneminde İlişki Koçluğu eğitimi alma şansını yakaladım. Bilmek istemekle başlıyor; bilince de hayat denen oyunda keyif sizin oluyor. Aslı’ya bizlere açtığı yeni pencere için çok teşekkür ediyorum. İlişki oyununda anlattıkları ile sihirli bir değnek hediye etti adeta bizlere. Sihirli değneğimi insanların hayatlarında ışık olarak kullanmak için yol alıyorum. Eminim ki daha çok uzun bir zaman Aslı’nın peşini bırakmayacağım. Sevgilerimle 🙂

 64. Çağrı HAMURCU

  Mutlu olmak hepimizin var oluş sebebimiz aslında. Var olduğumuz yaşam, ilişkiler üzerine kurulu bir oyun adeta. Her oyun gibi, kazanan olmak için kuralları iyi bilmek, yani oyunu kuralına göre oynamak gerekiyor. İşin garip tarafı ise, hayatımız için bu kadar önemli olan bir konu hakkında oyunun dinamiklerini bilmiyor olmamız. Hepimiz bir keşif sürecindeyiz ya; işte ben de Profesyonel Koçluk yolculuğumda Aslı’dan 2014 Haziran döneminde İlişki Koçluğu eğitimi alma şansını yakaladım. Bilmek istemekle başlıyor; bilince de hayat denen oyunda keyif sizin oluyor. Aslı’ya bizlere açtığı yeni pencere için çok teşekkür ediyorum. İlişki oyununda anlattıkları ile sihirli bir değnek hediye etti adeta bizlere. Sihirli değneğimi insanların hayatlarında ışık olarak kullanmak için yol alıyorum. Eminim ki daha çok uzun bir zaman Aslı’nın peşini bırakmayacağım. Sevgilerimle 🙂

 65. Umit

  İliskilerin samimi ve sicak olduğu eğitim ortamının ve eğitim içeriklerinin profesyonel olduğu cok guzel bir haftasonu geçirdim. Iliski koclugu icin gerekli olan bilgi ve becerilerin butunsel bir cercevede paylasimlar ve videolarla desteklenerek sunulmasi harikaydi. Egitim sonunda ne yapmamiz gerektigi o kadar acik net ki soru isaretlerim kalmadı. Aslicigim her zaman yanimizda oldugun bilgini ve deneyimlerini samimiyetle paylastigin icin cok tesekkurler. Emegine saglik. Butun Sola Unitas ailesine tesekkurler.

 66. Umit

  İliskilerin samimi ve sicak olduğu eğitim ortamının ve eğitim içeriklerinin profesyonel olduğu cok guzel bir haftasonu geçirdim. Iliski koclugu icin gerekli olan bilgi ve becerilerin butunsel bir cercevede paylasimlar ve videolarla desteklenerek sunulmasi harikaydi. Egitim sonunda ne yapmamiz gerektigi o kadar acik net ki soru isaretlerim kalmadı. Aslicigim her zaman yanimizda oldugun bilgini ve deneyimlerini samimiyetle paylastigin icin cok tesekkurler. Emegine saglik. Butun Sola Unitas ailesine tesekkurler.

 67. Gamze irez

  İlişkilerimiz hayatımızın çoğu alanını etkiliyorken, çoğu şeyin temeli iken “sağlıklı ilişki nasıl olur, ben ilişkimde kimim, karşı taraftan ne bekliyorum, ne kadar beklemeliyim, neler yapabilirim” gibi birçok soruya cevap bulduğumuz ve dönüp kendi ilişkimizi değerlendirdiğimiz, farkındalık yaratan bir eğitim olduğunu belitmeliyim.
  böylesine değerli bir eğitimi; paylaşımcı,sıcak,samimi, enerjik bir eğitmenden almaktan dolayı çok mutluyum. iyi ki sola unitas ailesi ile tanıştım. herşey için yaşattıkları tüm farkındalıklar için teşekkür ederim.

 68. Elçim Çol

  Sola Unitas’la tanışmam hayatıma, Aslı ile tanışmam kendime yapmış olduğum en büyük güzellikler. Eğitim sadece ilişki koçluğunun önemli noktalarına değinmekle kalmıyor insanın kendi dünyasına dönerek sağlıklı bir ilişki kurma yollarını da gösteriyor. Bu alanda koçluk yapmayı düşünen-düşünmeyen tüm koç arkadaşlarıma bu eğitimi tavsiye ederim.

 69. Elçim Çol

  Sola Unitas’la tanışmam hayatıma, Aslı ile tanışmam kendime yapmış olduğum en büyük güzellikler. Eğitim sadece ilişki koçluğunun önemli noktalarına değinmekle kalmıyor insanın kendi dünyasına dönerek sağlıklı bir ilişki kurma yollarını da gösteriyor. Bu alanda koçluk yapmayı düşünen-düşünmeyen tüm koç arkadaşlarıma bu eğitimi tavsiye ederim.

 70. Ferhan Durak

  Sevgili Sola Unitas Ailem, geçtiğimiz hafta sonu 2013 eğitim paketimin son aşaması olan İlişki Koçluğu eğitimini Aslı Aydemir Hanımdan aldım. Hayatımızı en derinden etkileyen ilişkileri konu alan bu önemli eğitimi entelektüel bilgi birikimi, yerinde ve açıklayıcı örnekleri , akıcı sunumuyla aktaran ve duygu dünyamda kalıcı değişimlere neden olan Aslı Hanıma çok teşekkür ediyorum.
  Sola Unitas başta Umut Bey olmak üzere tüm eğitimcilerinin sahip olduğu güçlü evrensel bilgi birikimlerinin yanı sıra deneyimlemelere, örneklemelere, atölye çalışmalarına verdiği önem nedeniyle aynı konuda faaliyet gösteren bir çok okulun çok önünde. Faaliyetlerini yalnızca bir iş olarak yapmıyor, insanımızın gelişimine katkıda bulunmak amacına uygun olarak gerçekleştiriyorlar. İyi ki yaşamın akışı sizlerle tanışmama neden oldu, iyi ki varsınız, bana kazandırdığınız her şey için hepinize çok teşekkür ediyorum.
  Sevgi ve saygılarımla,

 71. S.Tuba Gürün

  Çok başarılı bir eğitim olduğunu düşünüyorum ve eğitime katılmanın kalıcı bakış açısı farkları ile eğitimi alanı aydınlatıp, yeni ayrıntılar ile zenginleştirdiğini tecrübe ettim. Hayata bir kere geldiğini düşünen herkesin bu eğitimin meyvelerini hem gelişsel hem de somut olarak yemesi ve bu mutlulukla gelişimi tatması gerekiyor… Tavsiye ederim.

 72. Ali Deniz Aydın

  Sevgili Sola Unitas Ailesi, Sevgili Aslı…
  İlişki koçluğu eğitimi ardından duygularımı paylaşmak isterim…
  İçerik olarak ağır bir eğitim olmasına rağmen değişik dinamiklerle eğlenceli hale getirdin.
  Belli ki bu eğitim için koçluk tecrübeniz üzerine hem bilgi hem materyal olsun bayağı bir araştırma yapılmış bayağı bir emek sarf edilmiş… Bunları bize sunduğunuz için tekrardan teşekkür ederim. Bildiğimiz koçluk araçlarını başka argümanlarla harmanlayarak, bize nasıl uygulayacağımız pratiğini sunman ayrıca güzeldi. Yüreğine sağlık. Çok teşekkürler

 73. Ferhan Durak

  Sevgili Sola Unitas Ailem, geçtiğimiz hafta sonu 2013 eğitim paketimin son aşaması olan İlişki Koçluğu eğitimini Aslı Aydemir Hanımdan aldım. Hayatımızı en derinden etkileyen ilişkileri konu alan bu önemli eğitimi entelektüel bilgi birikimi, yerinde ve açıklayıcı örnekleri , akıcı sunumuyla aktaran ve duygu dünyamda kalıcı değişimlere neden olan Aslı Hanıma çok teşekkür ediyorum. Sola Unitas başta Umut Bey olmak üzere tüm eğitimcilerinin sahip olduğu güçlü evrensel bilgi birikimlerinin yanı sıra deneyimlemelere, örneklemelere, atölye çalışmalarına verdiği önem nedeniyle aynı konuda faaliyet gösteren bir çok okulun çok önünde. Faaliyetlerini yalnızca bir iş olarak yapmıyor, insanımızın gelişimine katkıda bulunmak amacına uygun olarak gerçekleştiriyorlar. İyi ki yaşamın akışı sizlerle tanışmama neden oldu, iyi ki varsınız, bana kazandırdığınız her şey için hepinize çok teşekkür ediyorum. Sevgi ve saygılarımla,

 74. Ebru Güngör

  Sevgili Aslıcım, lisans/lisansüstü eğitimlerimden sonra ilk defa bir eğitimden sayende yeni bir paye ile çıktım. Artık hemcinslerime en iyi ilişki modelinin pis adamlardan uzak durmak olduğunu aşılayabilirim ;))
  Şaka bir yana, senin harika anlatımın ve deneyiminle birlikte arkadaşlarımızın katkılarıyla daha da zevkli olan bu eğitim için içtenlikle teşekkür ederim.

 75. Pınar Tanglay

  Hayatımız ilişkilerimiz üzerine kuruluyken, ne kadar sağlıklı ilişkiler kurabiliyoruz? Sağlıklı ilişkiler nasıl kurulur?, “Ben nerede hata yapıyorum?” , “Bir ilişkiye ne katıyorum, ne alıyorum?” “Mutlu ilişki var mı?” gibi bir çok sorunun cevabını, öğrenmek istiyorsanız, eşsiz anlatımı, tatlı dili ve güler yüzü ile derslere enerji katan Dünya tatlısı Aslı’yla İlişki Koçluğu Eğitimini şiddetle tavsiye ediyorum 🙂 Farkındalıklarla değişim başlar….Değişmeye hazır mısınız??

 76. Pınar Tanglay

  Hayatımız ilişkilerimiz üzerine kuruluyken, ne kadar sağlıklı ilişkiler kurabiliyoruz? Sağlıklı ilişkiler nasıl kurulur?, “Ben nerede hata yapıyorum?” , “Bir ilişkiye ne katıyorum, ne alıyorum?” “Mutlu ilişki var mı?” gibi bir çok sorunun cevabını, öğrenmek istiyorsanız, eşsiz anlatımı, tatlı dili ve güler yüzü ile derslere enerji katan Dünya tatlısı Aslı’yla İlişki Koçluğu Eğitimini şiddetle tavsiye ediyorum 🙂 Farkındalıklarla değişim başlar….Değişmeye hazır mısınız??

 77. Güzin Belli

  Sola Unitas’ın değerli koçları ve eğitmenleri. Sizden aldığım yaşam ve yönetici koçluğu eğitimlerinden sonra hepinizin yeri benim için zaten ayrı ama bu hafta sonu aldığım ilişki koçluğu eğitimi gerçekten bunu daha da bir pekiştirdi. Sevgili Aslı bir insan eğitime böyle mi hazırlanır ya :)gördüğüm en sürprizli ve eğlenceli eğitimlerden biriydi. Özelliklede ilişki gibi hayatımızın her noktasında her anında varolan bir konuda bu kadar dürüst ve içten bir şekilde bizimle bilgini paylaştığın için çok teşekkürler. Yani bu eğitimi ben verseydim kesinlikle böyle verirdim dedirttin bana 🙂 Çok teşekkürler. İçim çok rahat bir şekilde herkese bu eğitimi tavsiye ederim koç olsun olmasın herkesin ilişkileri birde Aslı’dan dinlemesi gerekiyor bence. Çok teşekkürler

 78. Güzin Belli

  Sola Unitas’ın değerli koçları ve eğitmenleri. Sizden aldığım yaşam ve yönetici koçluğu eğitimlerinden sonra hepinizin yeri benim için zaten ayrı ama bu hafta sonu aldığım ilişki koçluğu eğitimi gerçekten bunu daha da bir pekiştirdi. Sevgili Aslı bir insan eğitime böyle mi hazırlanır ya :)gördüğüm en sürprizli ve eğlenceli eğitimlerden biriydi. Özelliklede ilişki gibi hayatımızın her noktasında her anında varolan bir konuda bu kadar dürüst ve içten bir şekilde bizimle bilgini paylaştığın için çok teşekkürler. Yani bu eğitimi ben verseydim kesinlikle böyle verirdim dedirttin bana 🙂 Çok teşekkürler. İçim çok rahat bir şekilde herkese bu eğitimi tavsiye ederim koç olsun olmasın herkesin ilişkileri birde Aslı’dan dinlemesi gerekiyor bence. Çok teşekkürler

Yorum Yap