tr

ETKİN LİDERLİK İÇİN ZİHİN MODELİ

Çalışmak her zaman mutsuzluğu da beraberinde mi getirir? Hem çalışıp hem de mutlu olamaz mıyız?

Mevcut masa başı işimizden ayrılıp kendi işimizi kurunca ya da herşeyi geride bırakıp bir sahil kasabasına yerleştiğimizde daha mı mutlu oluruz?

Nasıl bir kültürde çalışırsak çalışalım, ne iş yaparsak yapalım, yetkinliğimizin seviyesi ne olursa olsun; dışarıda üstesinden gelmemiz gereken engellerin yanısıra, bir de içeride kendi iç engellerimiz vardır aşmamız gereken.

Dış engellerle nasıl ustalaşacağımızı, dış dünyada değişimi nasıl yöneteceğimizi öğreniriz de kendi içimize dönüp kendi zihin oyunlarımızı nasıl kontrol edeceğimize bakmayız pek.

Günümüz iş dünyasında çalışanın performansı en fazla vurgulanan unsurdur, performans hedefimize doğru emin adımlarla ilerlerken, yanında kendi öğrenme ve mutluluk hedefimize de ulaşıyor olsak, iş hayatı bizim için daha tatmin dolu ve anlamlı olmaz mıydı?

Yönetiminiz altındaki personele liderlik yapabilmeniz için, tecrübeli ve yetkin bir yönetici mi olmanız gerekir, yoksa liderlik aslında, sadece yönetiminiz altındaki personele değil de çevrenizdeki herkese, olmak istedikleri her neyse daha fazlası olmaları için onlara ilham olabilmek midir?

Bu eğitimin amacı;

İş dünyasında ki herkesin daha yüksek performansla, daha mutlu ve tatmin dolu bir iş yaşamı içinde olmalarını ve bireylerin kişisel vizyonlarını güçlendirerek, kendileri ile birlikte organizasyondaki herkese ilham olan rol modellere dönüşmelerini sağlamaktır.

Çalışmaların önemli başka bir özelliği ise içerisinde eğlencenin var olmasıdır. Eğitimlerde oyun, aktiviteler ve vaka çalışmaları yer alacaktır. Deneyimlerin eğlenceli olması ile yaratılan duygu, öğrenmeyi ve alınacak verimi arttıracaktır.

Aşağıda belirtilen hizmetleri, en üst kalitede, Sola Unitas Akademi ekibinden alabilirsiniz. Ekibimizin tamamı Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) tarafından zorlu eğitim ve sınav süreçlerinden geçirilerek ünvanlandırılmış ve akredite edilmişlerdir.

Eğitim İçeriği

Eğitimin içeriği, kişisel yetkinlikleri geliştirmek amacıyla, aşağıdaki başlıklar altında toplanan konularda tasarlanmıştır.

·      Kendini tanımak, davranış ve duyguları yönetebilmek,

·      Odaklanma,

·      İş’in anlamı,

·      Mutluluk üçgeni,

·      Kişisel vizyon,

·      Bilişsel uyumsuzluk,

·      Farkındalık,

·      Kendi iç kaynaklarımızı yönetmek,

Bu eğitimle;

Bireyler, kendi kendilerine koydukları engellerin farkına varacaklar ve kazandıkları bu iç görüyle mevcut engellerinin üstesinde gelmeyi öğrenecekler. İş hayatı başta olmak üzere, daha mutlu ve daha başarılı olmak için kendilerini nasıl dönüştüreceklerini keşfedecekler. İş yaşamlarında daha iyi birer yönetici olmanın yanı sıra, etkin birer lider olabilmek için kendi modellerini oluşturacaklardır.

Eğitim Tarihi, Süresi ve Yeri

Eğitim süresi 2 gündür. 08 Şubat – 09 Şubat 2017, İstanbul, Harbiye

Atölye Liderleri

Yunus Emre Şentürk, Füsun Kılınçlar

Eğitim Ücreti 

Eğitim ücreti 400 TL + KDV olup World Card, Bonus ve Axcess Card ile vade farksız olarak altı taksitte tahsil edilebilmektedir.