tr

EBEVEYN KOÇLUĞU EĞİTİMİ

Yapılan araştırmalara göre; insanlara hayattaki en mutlu anları sorulduğunda en çok ‘evladımı kucağıma aldığım zaman’ cevabı alınmıştır.  Onun ilk bakışı, ilk kelimesi, ilk adımı ise unutamadıkları anlardandır. Zaman hızla akıp giderken yaşamın zorlayıcı koşullarında nedense ebeveynler bu ilkleri unutarak kendilerini öfke nöbetleri geçirirken, çocuklarıyla kavga ederken ya da sürekli nasihat verirken bulurlar. Kendilerini yıpranmış, tükenmiş ve mutsuz bireyler olarak sonu ve çözümü olmayan bir çıkmazın içinde görürler.

Ebeveyn koçluğunun amacı, ebeveynleri bu çıkmaza getiren sebepleri keşfetmek için, anne ve babaların kendi özleriyle buluşmalarını sağlamak ve daha sonra ise kurdukları aile yapısının, değerlerinin ve inançlarının farkındalığıyla, öncelikli olarak ebeveyn ihtiyaçlarını sonrasındaysa çocuğun ihtiyaçlarını sağlıklı iletişim modelleriyle gidermektir.

Ebeveyn koçluğu, ailedeki tüm bireylerin potansiyellerinin ortaya çıkartılarak en üst düzeyde birbirlerine fayda sağlayarak, aile içerisinde olumlu iletişim modelleri kullanabilen yapılarının oluşturulabilmesi için ebeveynlerle yapılan yaratıcı ortaklık sürecidir.  

Her ailenin bir kitabı vardır. Bu kitabın ilk sayfasını aile olmak için adım attıkları gün yazmaya başlarlar. Kendi değerleri, inançlarıyla her sayfada farklı bir doku yaratırlar, sayfalar ilerledikçe hem kendilerinden olan hem de kendi olan bir kişi yepyeni sayfalar oluşturmaya başlar. Ve bu kitap yeni kitapların, sayfalarının dokusunu oluşturacak izler taşır..

Eğitim Tarihi, Süresi ve Yeri

Eğitim süresi 2 gündür. 

Atölye Lideri

Tuğba Asmazoğlu

Eğitim Tarihi

25 – 26 Mayıs 2019, İstanbul

29 – 30 Haziran 2019, İstanbul

Eğitim Ücreti 

Eğitim bedeli 1.600 TL olup,  Sola Unitas öğrencileri için 1.500 TL’dir.  Fiyatlara KDV dahildir.  Tüm fiyatlarımız için World Card, Bonus ve Axcess kartlarına vade farksız 6 taksit yapılabilmektedir. 6-9 ay arası vadelerde % 5 komisyon uygulanmaktadır.

Yorum Yap