tr

HALE ÖZDEMİR

HALE ÖZDEMİR

Editör

Biyografi

Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü’ne 2011 yılında tam burslu olarak girmiştir. 2012 yılında Psikoloji Bölümü yandal programına kabul edilmiştir. Her iki bölümden de 2015 yılında mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyonunu tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Eski Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde hâlâ kayıtlıdır. Ayrıca Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Medya ve İletişim Sistemleri Anabilim Dalı’nda yüksek lisansına devam etmektedir.

Üniversite yıllarında İKSV’nin birçok projesinde görev almıştır. Üniversite son sınıfta fotoğrafçılıkla ilgili Avusturya kökenli bir firmada çalışmaya başlamıştır. Burada iki sene çalışmıştır. İçerik üretmiş, makale yazmış, çeviri yapmış ve sosyal medyasını yönetmiştir. Yazdığı yazılar kurumun online dergisinde yayımlanmıştır. Buradaki işinden ayrıldıktan sonra, bir Anadolu Lisesi’nde kısa süreliğine Sanat Tarihi dersleri vermiştir.

2017 yılında Sola Unitas bünyesinde editör olarak çalışmaya başlamıştır ve çalışmalarına hâlâ devam etmektedir. Yazmayı çizmeyi, psikolojiyi, analog fotoğraf çekmeyi ve kedileri her zaman çok sevmiştir. “Dina-Duygularıyla Baş Başa” adında bir çocuk kitabı vardır.