tr

FÜGEN GÜNAY ALBAYRAK

ACC
Team Coach & Trainer

Biyografi

Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. İş hayatına, kuruluşunda da yer aldığı THY A.O Sosyal Yardım Vakfı Başaran Çocuk Yuvasında okul öncesi öğretmenliğiyle başlamış ve bu kurumda yöneticilik de yapmıştır. 1990 yılında ise değişik bir alana geçerekgökyüzü ve dünyayı gezme tutkusunu tatmin edebileceği THY’de uçuş ekibine katılmış, severek çalıştığı bu mesleği Kabin Amiri olarak 1998 yılında expat olarak Moskova’da hayatının başlaması sebebiyle bırakmıştır. Moskova’da yaşadığı dönemde American Touro Unıversity of Moscow’da Busıness Admistration bölümünü bitirmiştir.

Türkiye’ye döndükten sonra kariyer hayatına özel TV kanallarında Haber Muhabirliği yaparak devam etmiştir. Bu dönemde çeşitli projelere de imza atmıştır. Kandilli Rasathanesi ve Ahmet Mete Işıkara işbirliğiyle hazırlanan Deprem Bilinci Projesi ödüle layık görülmüştür.

Türkiye deneyimlerinden sonra yeniden Expat olarak Kosova’da expat ve Kıbrıs’ta hayatına başlamış ve eğitimlerini ve çalışmalarını Kosova’da sürdürmüştür.

2013 yılında yurda döndükten sonra Sola Unitas Academy’de koçluk ve liderlik eğitimlerine başlamış ve “Advancing the Path to Core Coaching Masteries” programını başarıyla tamamlayarak profesyonel koçluk hayatına adım atmıştır. Bir süre Diagnostic Team Coaching markasıyla Takım Koçluğu çalışmalarına devam eden ve kurumlarla takım koçluğu alanında çalışan Fügen özellikle takım dinamiklerinin daha fazla performans ve sürtünmesiz akışın nasıl sağlanacağını anlamaya çalışmış ve kurumlara bu alanda yardımcı olmuştur.

Türkiye’de doğru koçluk modelini ve standartlarının uygulanması, mesleğin doğru anlaşılıp doğru ifade edilmesi için çalışmaktadır. Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) tarafından ACC ünvanına sahip Türkiye’deki sayılı koçlardan biridir ve NEO PI-R yetkin uygulayıcısıdır. Ayrıca Istanbul School of Psycology bünyesinde Suç ve Suçlu Psikolojisi konusunda eğitimler almıştır. 

ICF Türkiye ile birlikte sosyal sorumluluk projelerinde yer alan Fügen, Yönetici Koçluğu, Takım Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Kalıtsal Aile Travmaları ve NLP Practioner eğitimlerini tamamlamıştır. Sola Unitas Akademi’de kurumlara yönelik özel olarak tasarlanmış duygusal zeka, iletişim, adaptasyon ve sürdürülebilirlik temelli eğitimlerin yanı sıra, Takım Koçluğu ve Yönetici Koçluğu eğitimleri veren Fügen Albayrak döngüsel diyalog alanında ve toplantı enerji akışı yönetiminde uzmandır.

İletişim Bilgileri

Tel : (212)-705-0524