tr

Koçluk Eğitimi – ACTP

ACTP KOÇLUK EĞİTİMİ PROGRAM YAPISI

Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) dünyada koçlukla ilgili otorite sayılan kurumdur. Sola Unitas CA, ICF’in akredite etmiş olduğu ACC ve PCC ünvanlarını kazanabilmeniz sürecinde sonuna kadar size eşlik etmeye tam yetkili olan bir kurumdur. Sola Unitas CA “Advancing the Path to Core Coaching Masteries” programı, koçluk eğitiminde Fritz ve Laura Perls’in Gestalt yöntemlerinden etkilenmektedir. Programın tamamı 150 saat sürmekte olup; içeriği  sınıf oturumları, deneyimsel öğreti yöntemleri ve atölye çalışmaları gibi yapılardan oluşmaktadır.
Koçluk eğitim programımıza katılmak isteyenlerin tamamı telefon ya da yüz yüze görüşme yolu ile mülakata alınırlar. 15-30 dakika arası süren mülakat sonrasında kişinin değerleri ve yetkinlikleri analiz edilerek koçluk programına uyumu belirlenir ve kişi programa uygun bulunduğu takdirde eğitime kabul edilir. Yapılan mülakat kişinin koç olmaya uygunluğu, sınıf profiline uyumu, eğitimlerden sağlayacağı faydaya odaklanır.

EĞİTİM İÇERİĞİ

Program, 150 saatten oluşmaktadır.

(a) ICF Portfolyo yöntemi ile ICF ünvanı almak isteyen profesyonel koç adayları ilk dört modülü tamamlamaları halinde ICF ünvan başvurusunu yapabilirler.

(b) ICF ünvanı alma yolunda, tam donanımlı olmak ve bu süreçte profesyonel olarak Sola Unitas CA ile ilerlemek isteyen profesyonel koç adayları için eğitim programının tamamı 4 zorunlu, 2 seçmeli modülden oluşmaktadır.

Zorunlu ve seçmeli modüller aşağıda verilmiştir. Modül içerikleri hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Zorunlu Eğitim Modülleri

 • Temel Koçluk Eğitimi (Modül 1)
 • Koçun Varlığı (Modül 2)
 • Olasılıklar Dünyası (Modül 3)
 • Birlikte Yaratma (Modül 4)

Seçmeli Eğitim Modülleri

 • Yönetici Koçluğu Eğitimi (Modül 5)
 • Takım Koçluğu Eğitimi (Modül 6)
 • İlişki Koçluğu Eğitimi (Modül 7)
 • Öğrenci Koçluğu Eğitimi (Modül 8)
 • Kariyer Koçluğu Eğitimi (Modül 9)
 • Ebeveyn Koçluğu Eğitimi (Modül 10)

TEMEL KOÇLUK EĞİTİM MODÜLLERİ

Şehir1.Modül2. Modül3.Modül4.Modül
New York / USA20 Tem – 21 Tem 1927 Tem – 28 Tem 1903 Ağu – 04 Ağu 1910 Ağu – 11 Ağu 19
İstanbul06 Tem – 07 Tem 1920 Tem – 21 Tem 1903 Ağu – 04 Ağu 1924 Ağu – 25 Ağu 19
İstanbul14 Eyl – 15 Eyl 1928 Eyl – 29 Eyl 1912 Eki – 13 Eki 1926 Eki – 27 Eki 19
İzmir19 Eki – 20 Eki 1902 Kas – 03 Kas 1916 Kas – 17 Kas 1923 Kas – 24 Kas 19
Ankara26 Eki – 26 Eki 1909 Kas – 10 Kas 1923 Kas – 24 Kas 1930 Kas – 01 Ara 19
Bakü /Azerbaycan02 Kas – 03 Kas 1916 Kas – 17 Kas 1930 Kas – 01 Ara 1921 Ara – 22 Ara 19

 

İLERİ DÜZEY EĞİTİM MODÜLLERİ (1)

ŞehirYönetici KoçluğuTakım KoçluğuÖğrenci Koçluğu
İstanbul02 Kas – 03 Kas 1923 Kas – 24 Kas 1916 Kas – 17 Kas 19
Ankara25 May – 26 May 1918 May – 19 May 1915 Haz – 16 Haz 19
İzmir15 Haz – 16 Haz 1925 May – 26 May 1922 Haz – 23 Haz 19

 

İLERİ DÜZEY EĞİTİM MODÜLLERİ (2)

ŞehirEbeveyn KoçluğuKariyer Koçluğuİlişki Koçluğu
İstanbul

29 Haz – 30 Haz 19

02 Kas – 03 Kas 19

06 Tem – 07 Tem

09 Kas – 10 Kas 19

13 Haz – 14 Haz 20
Ankara  20 Haz – 21 Haz 20
İzmir  27 Haz – 28 Haz 20

 

FAKÜLTE LİDERLERİ

Fakülte üyelerimiz için buraya tıklayabilirsiniz. 

NEDEN SOLA UNİTAS CA

 • Motto Research Araştırma şirketinin verilerine göre Sola Unitas Academy en büyük üç koçluk eğitimi arasında en yüksek memnuniyet yaratan okul olarak açıklanmıştır. Detaylar için tıklayınız. 
 • Eğitim temelimiz, koçluk yapmak değil, koç olmak üzerine kuruludur.
 • Kendi vizyonumuza doğru en başarılı okul olmak ve başarımızı sürdürebilmek  için öğrencilerimizin ünvan süreçlerini sonuna kadar destekliyoruz.
 • Mezunlarımızın yaşam koçluğu yapabilmeleri için koçluk projeleri hazırlayıp koçluğa başlamalarını sağlıyoruz.
 • Sola Unitas Eğitim Programı dünyada otorite olarak kabul edilen ICF (Uluslar arası Koçluk Federasyonu akreditasyonunu taşımaktadır. Onaylı ve akredite eğitimler farklı nitelik arz etmektedirler.
 • Sola Unitas ACTP’den mezun olabilmek için Türkçe sözlü sınav yapmaya yetkili bir okuldur.
 • Eğitim, koçluğun öncü ismi Thomas Leonard’ın oluşturduğu standartlarda verilmektedir. Ayrıca yaşam koçluğu eğitimi içeriğinde, yüzyılın en iyi psikoterapistlerinden B.F. Skinner, Milton Erickson ve Spinoza gibi önemli bilim adamlarından ve Gestalt yönteminden koçluğa uyarlanmış etkili yöntemler bulunmaktadır.

Çekimler ICF Türkiye tarafından yapılmıştır.

EĞİTİM FİYATLARI

Eğitimler ayrı modüller olarak satın alınabilir. Her bir modülün ücreti 1600 TL’dir. 4 modülden oluşan temel eğitim paketinin tamamı 5.900.-TL olup, ACTP program bedeli 12.900 TL’dir. Fiyatlara KDV dahildir. Erken dönem indirimlerimiz 60 gün için % 10, 15 gün için % 5’tir. Tüm fiyatlarımız için World Card, Bonus ve Axcess kartlarına vade farksız 6 taksit yapılabilmektedir. 7-9 ay arası vadelerde % 5 komisyon uygulanmaktadır. New York’ta düzenlenen temel eğitim paketinin fiyatı 3600 USD’dir. 

301 Cevap
 1. Zeynep Gül Doğan

  Henüz tam tarif edemediğim bir dönem başladı hayatımda. Neyi beklediğimi tam olarak bilmeden olmasını uzun zamandır beklediğim bir dünyaya adım attığımı hissediyorum… Ait olduğumu, sanki hep orada olduğumu,bundan sonra olmaya devam edeceğimi hissediyorum. Varlığımı farkettiğim zamanlardan beri yaşadığım, düşündüğüm, hissettiğim her şeyin bir amacı varmış. Beni ben yapan, seni sen yapan, bizi biz yapan, insanı insan yapan her şeye tekrar merhaba…

 2. Gülçer Üge

  6-7 temmuz tarihinde uzun süredir sabırsızlıkla almayı beklediğim Koçluk eğitimine başladım. 1-1,5 yıl süren okuma ve izlemeler sonrasında kursa başlamamın daha iyi olacağını düşünmüş ve beklemiştim. Ancak artık başlamam gerektiğini hissettiğim bu dönemde bu konuda en iyi kuruluşlardan biri olan Sola Unitas ı tercih ettim. Merakla ve heyecanla gittiğim ilk gün Yeşim ile karşılaştım, Yeşim eğitime başladı ve ben 7 temmuz akşamına nasıl vardığımızı anlayamadım. O kadar zamanı unutmuş ve dalmışım ki, iyi ki buradayım dedim. Doğru zamanda doğru yerde ve doğru kişilerle birlikte olduğumu düşündüm. Koçluk hakkında bilmediğim, öyle olduğunu zannettiğim bir çok şey değişti, çünkü uygulama yoğun eğitimde tam olarak genel çerçevenin ne olduğunu anlamış oldum. Yeşim e ve Sola ya uygulama yoğun eğitim modeli için ve yaptıkları işe hakim oldukları için teşekkürlerimi sunuyorum. Grup arkadaşlarımın uyumu ve samimiyeti için de kendilerine teşekkür ediyorum.

 3. ÜNAL ELBEYLİ

  İletişimdeki en büyük sorunumuz, “karşımızdakini anlamak için değil; ona yanıt vermek için dinliyor” olmamız. Kişinin şimdide bulunmayı başararak ve kendi iç sesini susturarak yalnızca karşısındaki anlamak adına dinlemesi o kadar da kolay değilmiş. Temel Koçluk Eğitimi’nde deneyimleyerek ilk öğrendiğim şey bu oldu.

  Koçluk bir meslek olmaktan çok ötede bir kavrammış meğer. Bireyin her şeyden önce “ben”ini yaşanan anın içerisinde yokluğa kavuşturması, kendi değerlerinin sesini susturması, tüm bedeniyle salt kulak olup yorum yapmaksızın sadece dinlemesi… Özetle bir birey için belki de en zor şeyi başarmaya gayret etmesi…

  Ve elbette ki güven yaratması karşısındaki insan için.

  Uzun ve ilerlemek adına çok emek verilmesi gereken bir yolun başlangıcında olmak, benim şu anki durumumu özetliyor. Bu farkındalığın filizlenmesi için tohumu toprağa yavaşça bıraktım. Zaman, emek ve sevgi beslesin bu tohumu.

  1. İbrahim KAYMAZ

   Otuz beş yıllık yaşantımda üstelik daha ilk modülden (iki gün) bu kanıya varacağımı söyleseler, güler geçerdim. Şu ana kadar, hayatımda aldığım en iyi karardı. Kabul ediyorum bu ana dek, yaşantıma eşlik eden acı tecrubelerimin payını göz ardı edemem. Ama madalyonun bir de şu yönü var; böyle olumsuz bir duygu kütlesiyle girdim sola unitas sınıfına. Yeşim ERBERKSOY; Her bir harfini, anne şefkatiyle ruhuma eken, kutsal öğretici. İki gün bitti ama yeşim, samimiyetin, şefkatin, yeni birşeyi bize öğretmek için kendini paralaman finalde sadece kendimizi daha iyi hissetmek için. Sende gördüğüm, karşındaki 16 kişi en az senin kadar değerliydi nazarında. Şu kanıdayım, teorik bilgi her yerde var. Böyle beni sallamasının sebebi, tamamen kucağında biriktirdiğin doğruyu, farkındalığı evlat addedip yüreğimde yeşertmendi. Kesinlikle diğer modülleri sabırsızlıkla bekliyor olacağım. Ön görüşme olayına ayar olmuştum, ne oluyor, hayırdır diyordum? Ta ki sınıfta tanıştığım 15 şahane insanı tanıyana dek. Sola unitas’ ta geçirdiğim iki günün sonunda kesinlikle ben, eski ben değilim. Her bir insanın, yolunun bir şekilde sola unitasa düşmesi şart diyorum…

 4. Ece Gül Esin Kaya

  Merhaba Herkese,

  Koçluk Eğitiminin ilk modülünü daha geçen pazar günü bitirdim. Koçluk uzaktan baktığımda da zor görünüyordu, yakından bakınca da bu zorluk değişmedi. Sanki yeni bir dil öğreniyorum, insanları dinlemeyi ve soru sormayı tekrar öğreniyorum.

  Koçluk, insana değer veren, önce insan diyen ve insana güvenen bir meslek. Sevgili eğitmenimiz Koç Yeşim Erberksoy’ dan gözlemlediğim kadarıyla, koçluğun gerçekten büyük bir titizlikle yapılması çok önemli.

  Koç olmak istiyorsanız insanlara gerçekten nasıl değer verilir, nasıl güvenilir tekrardan öğrenmeniz gerekiyor. Koç olmak istiyorsanız bu yolculukta önce kendinizi sonra diğerlerini tekrardan tanımanız gerekiyor.

  Koçluk hakkında eğitim sırasında da yapılan Mevlana’dan bir alıntı vardı : ” Sisle dolu odaya bir pencere açmak” bu gerçekten çok güzel bir benzetme olmuş.

  Koçluğun çok değerli bir meslek olduğunu düşünüyorum, bu mesleği hakkıyla yapan ve yapmak isteyen herkese sevgilerimi iletiyorum.

 5. Nurten Bekiroğlu

  Koçluk eğitimi veren onlarca kurumdan Sola Unitas’ı seçmem zor olmadı. Gerek sitenin içeriği, gerekse içimdeki ses beni doğru adrese yönlendirdi. Aynı zamanda doğum günüm olan eğitimin ilk gününde, Sola Unitas’ın kapısından girerken bilemezdim başka bir dünyanın kapısının açıldığını. “İyi ki” ile “keşke” aynı anda yaşanır mı? Yaşanırmış! “İyi ki gelmişim” cümlesi “keşke daha önce gelseydim” cümlesini de beraberinde getirmişti.

  Yargılamanın olmadığı, sevgi, saygı samimiyet ve güven hissettiren bir ortamda keyifli bir eğitim süreci oldu. Bu süreç; farkındalıklar yaşadığım, sonuç odaklı olmaktan süreç odaklı olmaya evrildiğim, “an”da olmanın keyfini keşfettiğim ve benim benden haberimin olduğu bir süreçti.

  Yeşim Erberksoy, Fügen Albayrak, Aslı Aydemir ve Umut Kısa’ya, bu süreçte verdikleri eğitim ve hayatıma yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum.

  ACTP sürecinde vermiş olduğu destek ve katkıları yanı sıra, beni süreçteki duraklama dönemimden çıkaran Meltem Akgün’e çabası ve emeği için teşekkür ediyorum.

  Sevgilerimle…

 6. Ayhan Cibelik

  2015 yılında tanıştık Umut, Şirin, Fügen, Ayça ile. Fanatik takipçileri olmaktan alıkoyamadım kendimi ve her nasılsa bu aileden hissettim daima kendimi. Dolu-yetkin eğitimci kimlikleri bir yana, gelişime açık, yaratıcı, cesur, Canlı-seven, yatırımcı, analitik, araştırmacı ve sağlam duruşları etkilendiğim en önemli özellikleri sola unitas ailesinin. Biliyorum ki, dünyada nefes alan canlılar için daima iyi şeyler yapacaklar. Sizleri çok seviyor ve elimden gelen her türlü desteği vereceğime söz veriyorum. Sevgiyle…

 7. Selma Akçakaya

  Eğitimlerin ardından; “bize bir hediye vermek isterseniz, aşağıdaki linkten eğitim hakkındaki yorumlarınızı iletebilirsiniz.” der sevgili hocalarımız.

  Eğitimlerin içerisinde bize binlerce hediye vermişlerdir onlar ve bizim bu bir hediyemiz umarım o binlercesini karşılayabilir.

  Meltem Akgün: Eğitim içeriği hakkında bilgi alma aşamasında ve sonraki tüm süreçlerde bıkmadan, usanmadan, sabır ve nezaketle destek veren ve tüm karmaşamızın içinden bizi çıkarıp yolun sonuna ulaştıran güzel insan, emeklerin çok büyük. Kalbin o kadar güzel ki, her şeyi kalbinin güzelliği ile yapıyorsun. Seni sevmemek mümkün mü? Her şey için çok teşekkür ederim.

  Modül 1- Yeşim Erberksoy: Eğitime başlamadan önce beni arayan ve o naif, güven veren ve işini çok iyi bilen insan. Telefonda sana “eğitimcilerin kendine kattıklarını ve bana katacaklarını görmek istiyorum” demiştim. Daha ilk günkü eğitim ile bana bunu verdin. Çok iyi dinleyen, anlayan ve kalbinin iyiliği yüzüne ve diline yansıyan o kadar kocaman bir insansın ki sen. Her şey için çok teşekkür ederim.

  Modül 2- Yönetici Koçluğu- Ayça Kabaş: Senin için söylenecek çok şey var. Kendini ne kadar tanıdığın mesela. Ne kadar güzel bir meziyet. İşine bağlı, kendini geliştiren, yol gösteren, destekçi, çizgisi olan, çok eğlenceli, içi sevgi dolu, yüreği pamuk anne. Çok özel bir insansın. Kattıkların için çok teşekkür ederim.

  Modül3- Tuğba Asmazoğlu: Eğitimde bana söylediğin ve benim için çok değerli olan şeyi sana söylemek istiyorum. Sen de çok iyi bir insansın. Ancak çok iyi insanlar görebilirler çok iyi insanları. Kendi değişimini anlatırken ne kadar güçlü biri olduğunu duydum senden. Kendine yaptığın katkıları nasıl dönüştürüp bizlere de katkı olarak nasıl aktardığını. Harika bir insansın. Her şey için çok teşekkür ederim.

  Modül 4- Umut Kısa: “İnsan inandığı şeyi yapmalı hayatta” yı gösteren yüce gönüllü insan. Harika bir şey yapmışsın. Önce kendine, sonra çevrene ve ülkeye ve eminim çok daha fazlasını yapacaksın. Tanıştığımız ilk an elini sıkıp gözlerine baktığımda gördüm yüreğini, içindeki değişimi, iyiliği, mütevaziliği yani insan olma erdemine ait şeyleri nasıl da kendinde içselleştirdiğini. İçindeki güzelliği daha çok dağıtman dileğimle… Kattıkların için çok teşekkür ederim.

  Takım Koçluğu- Fügen Albayrak: Nasıl özel bir insansın bir bilsen. Nasıl güzel bakıyorsun hayata, insanlara. İçindeki enerji, istek, azim, çalışkanlık, sevgi ve ah o gözlerinden fışkıran heyecan. Dedin ya bana “sen gülünce göz bebeklerin büyüyor ve gülüşün tam kalbime değiyor”. İnan bana aynı duygulardayım senin için. Yüreği sevgi taşan insan, her şey için çok teşekkür ederim.

  Kocaman Sevgilerimle

 8. Tuğsel Güzel

  Temel Modül 3… Olasılıklar Dünyası… Sevgili ve hatta çok çok çok sevgili Tuğba Asmazoglu’nun rehberliginde geçen haftasonu yine ve yeniden harika bir hafta sonu daha yaşandı! Ilk iki modül koçluğun tanımı ve metodolojisi uzerineyken, üçüncü modül daha çok bizim icimize dokunan, bizim varlığımızı sorgulatan, benlik odaklı, bizleri bizim için zorlayan ve bizi bizimle tanıştıran bambaşka bir seruvendi! Insanın kendi kütlesinin karşısına geçip, kendisine bakması, o güne kadar kendisinde hiç görmediği şeyleri görmesi ve “bak, aslında bende neler neler varmış” demesi öylesine başka bir his ki! Bu sanki, o güne kadar sürekli olarak giydiginiz ve aynaya baktiginizda hep ayni gördüğünüz okul önlüğünüzü çıkarıp yepyeni bir elbiseyle aynanın karşısına geçip kendi güzelliğinize hayran hayran bakmanız gibi… Kütle aynı ama içinde devinen hisler bambaşka, yepyeni, taptaze, enerji dolu… Gectigimiz hafta sonu benim icin bir kez daha Sola Unitas ile birlikte olmak adına “iyi ki” dediğim muhteşem bir haftasonuydu… ❤

 9. Aysel Gülşen

  Kendime yaptığım en büyük iyilik koçluk eğitimi almak . Kendime yaptığım ikinci büyük iyilik yaşadığım şehirdeki aktedite kurum yerine Sola Unitas’tan bu eğitimi almak oldu …Meltem ‘in sabrı , Ayça ‘nın bozdurduğu ezberler , Aslı’nın sakinliği ile yüreğimize su serperek anlattığı teknikler, Tuğba’nın davranışlarımızın altını ince ince kapattırması , Umut ‘un verdiği özgürlük , Pembe Abla’nın anaçlığı ve tüm bunları yaşarken hep yanımda olup bana tüm eğitimleri tecrübe ettiren 115 Ankara sonsuz teşekkür ederim . İyi ki …

 10. Nehir Üçer

  Hepimiz, bu varoluş sürecinde kafamızda türlü sorularla dolaşıp onlara cevap arar dururuz. Koçluk programı bir program olmaktan, bir meslek olmaktan ziyade bu arayışınıza aracı olacak çok güzel bir kaynak. Dışarıda aradığınız cevapları kendinizde bulmanızı sağlayacak bir kavrayış.

  Hizmet etmenin bin bir türlü yolu var. Çay yaparak, kıyafet dikerek, aş pişirerek, temizleyerek, köprü yaparak, keşfederek, 8 silindirli BMW’nin motor muhafaza kapağını üreterek veyahut da fikre dokunarak…
  Hangisini seçeceğiniz size bağlı. Eğer fikre dokunmayı seçiyorsanız, hazırsanız ve yolunuz da koçluktan geçiyorsa insana hizmet eden bir kurum seçin derim. Ben seçimimi yaptım ve şu an ” oh dadına” diyorum 🙂

  1. Metin Kıyık

   Merhaba arkadaşlar, bugün anlatmaya çalıştığım ancak duygularımın bana anlattırmadığı durumumu yazmak daha kolay olacak. Eğitime başladan önce yargılayan, yönlendiren hatta gaz veren Metinin yerine bambaşka bir Metin getirdiğiniz için bütün eğitmenlerime çok teşekkür ediyorum. İyi ki katılmışım, iyi ki sizleri tanımışım. Çünkü artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak 🙂 Bunca yıldır doğru yaptığımı düşündüğüm, kesin arkasındayım dediğim düşüncelerimin nasıl değiştiğine sizler sayesinde şahit oldum. Oha diye bağırasım geldiği o kadar çok an oldu ki buna inanmak gerçekten zor. Bunun anlaşılması algılanması ise bir o kadar muhteşem diki asıl güzel olan taraf işte buydu. Bunu fark etmek paha biçilemez bir şey, anlamak dinlemek, öğrenmek süper ötesi. Bunun için arkadaşlarım dahil emeği geçen herkese müteşekkirim.
   Her şey çok güzel olacak…

 11. Elif Doğan

  Koçluk eğitimleri almaya karar verdiğimde ilk aklıma gelen yer Sola Unitas oldu.Başka bir yere bakmadım,araştırmadım,hiç düşünmedim.Temel ikinci modülü tamamladım ve şimdi diyorum ki bu yola iyi ki iyi ki iyi ki Sola Unitas ile başlamışım.1.modül eğitimini tamamladığımda arkadaşımı aradım ve dedim ki “kendimle ilgili aldığım en iyi karalardan biri oldu bu eğitim”.
  Şimdi diyorum ki kendinizi mi tanımak istiyorsunuz,evet değişim mi istiyorsunuz,kaldığım yerde olmak istemiyorum ileriye gitmek istiyorum mu diyorsunuz…İşte o zaman Sola Unitas size gülen yüzüyle,sevgiyle ve saygıyla yardımcı oluyor.Eğer bu yorumu okuyorsanız doğru yerdesiniz.İlk adımı atarak değişiminize başlayın

 12. Tuğsel Güzel

  Temel Modül 2… Yine ve yeniden mucizelerle dolu bir haftasonu. Bu benim icin öyle bir sey ki haftasonu egitim sonrasında, kendimi kucaklayıp, sarıp sarmalayıp ve hatta öpüp “aferin kızım, iyi ki koç olmaya karar verdin ve iyi ki Sola Unitas’ la birliktesin” demek istedim kendi kendime! Inanın ki abartmıyorum, hissim tamamen bu yönde… Yeşim Erberksoy’ un o tatlı sevecen sesi hâlâ kulaklarımda ve o yumuşak yumuşak bakan, o bakışlarla derine inen, seni senle buluşturan pırıl pırıl gözleri hâlâ üzerimde… Egitim sanki hiç bitmedi. Içimde halen devam ediyor. Temel Modül 2 sonrası farkettigim şey değişiyor olmaktan çok “yenileniyor” olmak duygumdu. Içimde eskimiş olan herşeyle vedalaşıp, boşluk bırakmadan, o eskinin yerine yeni bir karşılık bulmak ve onu sevmek… Insanin kendisi ile ilgili olan ve hatta kendisinin bile bilmediği ya da bilse bile içeride bir yerlere gömdüğü ya da gömdürdüğü hislerinin farkına varması, her seferinde yeniden doğması ve tazelenmesi gibi… Alın işte size mucize! Aslında sahip olduğunuz aynı kütle, ayni beyin, aynı kalp ve fakat iceriden dışarıya yansıyan duygular farklı! Bunu en basit bir örnekle açıklamak istesem, şu örnek hepiniz için biraz da olsa ne demek istediğimi daha anlaşılır kılar sanıyorum. Bu bir sekilde hepimizin hayatında en az bir kere yaptığımız birşeydir. Düşünün ki bir eviniz var ve uzun yıllardır aynı evde oturuyorsunuz. Evin icinde ki eşyalar bir süre sonra sizi sıkmaya, boğmaya, hatta rahatsiz etmeye başlıyor ve evinizin eşyalarını degistirmeye karar veriyorsunuz. Yeni mobilyalarınızı değiştirdiğinizde ki hissinizi bir düşünün! Ev aslında aynı ev, aynı duvarlar, aynı odalar, sadece icini dolduran tüm eski eşyalar gitti ve sizin icin evin kilidini açıp eve girmek artik bambaşka birşey! Artık evin içine girmek sizin için bir keyif! Anlatabildim mi? Dün Sola Unitas ofisinden çıkarken yapmaya başladığım sey bu oldu! Iyi ki de oyle oldu, oluyor ve olacak! Aslında bu mucizeye sadece teşekkür etmek benim icin az, şu an Sola Unitas’ da tanıdığım ve tanımadığım herkesi, ilk başta aynen kendim icin söylediğim gibi sıkı sıkı kucaklamak, sarmak ve “iyi ki sizinleyim” demek istiyorum.

 13. Tuğsel Güzel

  Temel Modül 1… Bu daha başlangıç! Herşey o kadar tazeyken yazmak istedim, çünkü ilkin tadı bir başka… Ayça Kabaş! 12 güzel insanı, kendi güzelliğiyle birbirine kenetleyen ve bunun farkına varmamızı sağlayan güzel insan! Hepimiz harika duygularla ayrıldık senden, hatta seni bir daha goremez miyiz endişemiz oldu! Aklımızı, kalbimizi hatta tüm kütlemizi o kadar harika bilgilerle doldurdun ki, bu bir mucize demek geliyor içimden! Tadı damağımda kaldı ve iki hafta sonra yeniden Sola Unitas ofisinde olmak beni simdiden hem heyecanlandırıyor hem de tarifi olmayan bir şekilde mutlu ediyor… Iyi ki sizinleyim… Iyi ki bu yolculuğa sizinle çıktım… Kalbimin simdiden öngördüğü o ofiste ogrenecegim herşeyin benim hayatımın mucizelerini oluşturacağı! Hepsini paylaşacağım buradan her eğitim sonrası. Sizi seviyorum… Teşekkürler…

 14. Esen AKDOĞAN

  Verdigi güven ve enerji ile Sola Unitas Ailesinin bir parcasi olmamı sağlayan sevgili Meltem AKGÜN, hayatima katilacak ne çok bilgiler oldugunu daha ilk modülde anlamamızı sağlayan ,bitmeyen enerjisi ve kocaman kalbi ile hepimizi kucaklayan sevgili Ayça KABAS verdiginiz emekler için çok teşekkür ederim. Benim iyikim sizleri tanımış olamak. Bu ailede tanıyacağım cok değerli insanlar var yolumuz uzun. Sevgiler❤

 15. Berna Anıl Özkurt

  Merhaba sevgili “koçluk yolculuğuna Solaunitas ailesiyle başlayacak olan şanslı kişi”;

  Şu anda ben “ben”i yeniden keşfedip bunun heyecanını yaşayabiliyorsam, hayatımda farklı yerlerde farklı zamanlarda karşılaşmış olduğum/karşılaştığım ve hatta karşılacağım kişilere dair bambaşka bir bakışaçısına sahip olmaya başladığımı farkedebiliyorsam ve hepsinden de önemlisi kendimi “ol_an” bitenle mutlu hissediyorsam kocaman teşekkürlerim öncelikle beni Sola ailesine katılmaya layık gören Şirin’e, Sola’daki eğitmenlerim Ayça, Yeşim, Tuğba ve Umut’a ve kitaplarımı büyük bir mutlulukla edindiğim KitapKoala’yadır.

  İyi ki!

  Berna Anıl Özkurt.

 16. Rabia Turkan Pala

  Sola Unitas’a baslama hikayem oldukca karmasikti.Oncesinde yasadigim deneyimle pes etme ihtimalime ragmen Sola Unitas ile yoluma devam ettim.Hayatimdaki iyikilerimin en ust siralarina cikti bu yolculuk.
  Sevgili Ayca,sevgili Yesim,sevgili Tugba ve sevgili Umut koclugu deneyimletip farkli duygular ile benim yasamimda cok onemli yere sahip oldular.Cok fazla egitim aldim bugunume dek ancak boylesi deneyimi herkes yasamali gercekten.Bu hislerimi ve dusuncelerimi ifade edicek kelime bulamiyorum.Hayati farkli sekilde deneyimledigim ve hayatimia yeni degerler kattiginiz,hayatima dokundugunuz icin herbirinize cok cok ayri tesekkur etmek istiyorum.Unutulmaz katkilar ve deneyimlettiginiz hersey icin cok cok tesekkur ederim.Sevgiler
  Rabia pala

 17. Ilknur Yildiz

  Şu ana kadar ki hayatım boyunca çok iyi kurumlardan çok güzel eğitimler aldım. Hayatımda en keyif aldığım ve en derinden içselleştirdiğim, en bana “vay be” dedirten eğitim.. eğitimcilerim ve eğitim boyunca hep yanımda hissettiğim, Solaunitas içerisinde bana beni daha bir ben hissettiren ve olmamı sağlayan Meltem, Ayça, Aslı, Umut ve emeği geçen herkese (isimlerini sayamadığim gizli ve gizli olmayan kahramanlardan özür dilerim) çok teşekkür ederim. Türkiye de bu kadar değerli insanların bu kadar muhteşem bir kurumda toplanmasına hiç şaşırmadım. Gözüm kapalı tanıdığım tanımadığım herkese şiddetle tavsiye edebileceğim bir kurum. Teşekkürler güzel insanlar 🙂

 18. Gamze Cubukcular

  Her modül bittiğinde kapıdan yeni biri olarak çıktığınız uzun ama bir o kadar keyifli bir yolculuk…Her seferinde bir sonraki modülü iple çektim. Eğitimdeki grubumuz çok uyumlu ve herkes birbirine çok yakındı. Bu süreçte yanımda olduğunu hissettiren ve aklımda hiçbir soru işareti kalmasına izin vermeyen Sola Unitas ailesine çok teşekkür ederim. Özellikle Umut, Aslı ve Meltem 🙂

 19. Herkese selam.

  Etkileyici ve dönüştürücü bir eğitim sona erdi.

  Bu kanaatimin; “para verdim, elbette kendimi iyi hissetmeliyim” halet-i ruhiyesinden mi yoksa bütünüyle nesnel öz düşüncemden mi kaynaklandığını yine kendime sordum. Verdiğim cevap samimiyetle; “evet bu defa çok farklı ve değer katıcı idi” oldu.

  Koçluğu bir meslek olarak yapmayı düşünün ya da düşünmeyin, bu size kalmış. Ben naçizane; bu eğitimin, aile, sosyal ve iş yaşantınıza yüksek katma değer sağlayacağını, hatta bir adım daha ötesinde kendinizle ilişkinizi daha rafine yönetebileceğinizi düşünüyorum.

  Sola’ya gelince…
  İş yaşantısında benzerini çok göremeyeceğiniz kadar aile olmuş bir takım. Eğiticilik özellikleri çok gelişmiş profesyonel bir ekip. Rakiplerini anlatmayan yalnız kendi yaptıkları ile ilgilenen klasik ticari kültürümüzün ötesinde bir şirket.

  Ayça, Aslı, Tuğba, Meltem, Yeşim ve elbette bu takımın kurucusu, koçu, mentoru, kitapkoala’nın babası Umut. Tanıdıktan sonra “ee nolmuş yani?” diyemeyeceğiniz kadar size dokunacak insanlar.

  Pişman olmadım. Baştan başlasam yine Sola’yı seçerdim.

  Nişlerde görüşmek üzere.

  Hamiş: Ayça evet dediğin gibi ilk modülde “ben bu işi yapamam” dedim, Umut evet dediğin gibi son modülde “ben bu işi yaparım” dedim.

 20. İlknur Çavuşoğlu

  Merhaba,
  Benim Sola Unitas ile yolculuğum 22 Aralık 2018’de başladı. Temel Modülleri tamamlayıp ileri modüllere başladım. 9-10 Şubat 2019 tarihinde Yeşim Erberksoy’dan öğrenci koçluğu eğitimini aldım. Her eğitimin sonunda olduğu gibi eğitim hakkında geri bildirimlere sıra geldiğinde;
  son on sekiz yılda ….. öğrenmişim.
  …. yapmışım.
  ….. olmuşum.
  ….
  ….
  ….
  Gibi uzun uza diye eğitimin bana verdiklerini ifade ettiklerimi sanıyordum.
  Yeşim durdu ve “Eğitim?” dedi.
  Bende “Harika” dedim.
  Sonra eve dönüş yolunda kendi kendime Yeşim bana neden eğitim diye sordu diye bir düşünceye kapıldım.
  Vardığım sonuç şu oldu. “Ben geri bildirimimi kendi gündeminden ifadeler ile verdim. Net olamadım. Taktirimi açık bir şekilde ifade edemedim.”
  Şimdi 10 Şubat 2019’da 17.30-18.00 saatleri arasında 18 kişinin önünde veremediğim geri bildirimi bu siteyi ziyaret edip yorumları okuyacak kişilerin önünde vermeye karar verdim. Yeşim’cim Bu iki günlük eğitim harikaydı. Çünkü bu son on sekiz yılı yaşarken ben bu yaptıklarımın farkına varamamıştım. Taki, seninle öğrenci koçluğunu alana kadar. Evet eğitim harikaydı. Bu yaptıklarımın farkındalığını seninle geçirdiğim bu iki günün sonunda elde ettim.
  Günün sonunda bir oyun oynamıştık. Ben bana verilen kağıda “Hayatımdaki iyikilerim arasında yer alıyorsun.” yazmıştım. Bu tamda yerinde olmuş. Ama onu şöyle değiştirmek istiyorum. Sola Unitas (bugüne kadar ekipten tanıştığım, Yeşim, Aslı, Tuğba, Umut, Eda ve Çiğdem), hayatımdaki iyikilerim arasında yer alıyorsun.
  Sevgiyle kalın,
  (Bunu okuyanlar, bilmem bu yazdıklarım sizlerde nasıl bir iz bıraktı).

 21. Didem yapici ucunoglu

  107. Donem 1. Modul egitimini dun tamamladim.Ufak endiselere geldigim bu surec benim icin inanilmaz bir tecrubeyle sonuclandi. Kendimi buldum, bakis acim degisti, herseye farkli bir gozle bakmaya basladim. Henuz modul1 de bu durum yasaniyorken diger modulleri inanilmaz bit heyecanla bekliyorum. Ayca inanilmaz bir koc her konuda bize inanilmaz guzel bilgiler katti deneyimler paylasti. Modullere hemen devam edemeyecek olusumdan oturu uzuntu yasamama ragmen solas ailesinin bir parcasi oldugum ve bu aileyle her modulu vaktim oldugunda tamamlayacagim icin cok mutluyum. Hersey icin cok tesekkur ederim.

 22. İrem Çakıner

  37 yasındayim ve ben bugün gördüm ki; hayat bir oyun bahçesiymis..
  Kaçtığım her şeyin beni kovaladığı ve korkuğum herşeyin bana inat başıma geldiği bir oyun bahcesi..
  Görmezden gelmek, ısrarla direnmek ‘sobe’ lenmene ve farkinda olmadan oyun dışı kalmana yol açıyormus… Ve ben de, bizzat kendim deneyimleyemediğim, başkasının kurallariyla oynanan oyunlardan öğrendiklerimle büyüyerek, hiç kendim olamadığım senaryolarda hep baş rolü kapma çabasindaymişim..
  Peki; ne oldu da böyle bir farkındalık yaşadım?
  İlk modülde Yesim’in tek bir cümlesiyle, icimde derinlerde bir yerde taşlarin oynadığını farketmemle başlayan yolculuğum, 3. modülde Tuğba’nin o taşlari kaldırıp, şiddetli bir deprem yaratmasiyla devam etti…
  Kendimle, korkularimla, travmalarimla ve içimdeki o derinlerde bir yerlerde unuttuğum cocukluğumla yüzleştim..
  Son bir buçuk ayda, bir parça daha büyümüş gibi hissediyorum.. Kendime 37 senedir ilk kez şevkat gösteriyorum.. Ve ilk kez hic olmadığım kadar umut doluyum..
  ‘Hayatta dönüm noktaları, karar anları’ vardır dedi Tuğba üçüncü modülü bitirirken..
  Bugün gördüm ki; Sola Unitas’ın kapısından girdiğim, bu yolculuğa çıkmaya karar verdiğim an, benim hayatımın dönüm noktasi olmus..
  İyiki Yesim..
  İyiki Aslı..
  İyiki Tuğba..
  İyiki Sola Unitas diyorum…

  Ve vardığım yer neresi olursa olsun, bu yolculukta bana eşlik etmeniz, kendime verdiğim en güzel hediyeymis…

 23. Bilge Nisa Timurçin

  Modüllerin başlamasını sabırsızlıkla beklemiştim. Modüller o kadar hızlı geçti ki tadı damağımda kaldı size doyamadım. Sırada Niş’ler var. Onları da büyük bir sabırsızlıkla acaba neler öğrenicem diyerek bekliyorum.2018 yılında kendime yaptığım en büyük iyilik Sola Ailesiyle tanışmak oldu. Arkadaşlarımla Ayça’yla Aslı’yla Fügen’le Umut’la ve tabi ilk telefon konuşmamızda içtenliğiyle/samiyetiyle karşılayan Meltem’le. Hepinizi tanımak çok güzeldi, eğiticiydi, GELİŞTİRİCİYDİ. Öyle bir ortam var ki içten ve samimi. Hepimiz aynı düzlemde. Önce kendimi anladım tanımaya başladım, sonra koçluğu anlamaya öğrenmeye başladım. Bu uzun bir yol, geliştirici her zaman öğrenmeye açık bir yol. Bu yolda sizinle yürüdüğüm için çok mutluyum, şanslıyım. Yeni yıl hepimize sağlık mutluluk umut ve neşe getirsin.

 24. AYLİN BAYRAKTAR

  Yazmak için tüm yolculuğumun bitmesini bekledim.Her modülde başka bir farkındalık yakalamak çok kıymetliydi. Kariyerimde, özel hayatımda en önemlisi kendi içimde yaşattığınız dönüşüm için bir teşekkürden fazlası olmalı…
  İyi ki Sola Unitas ı tercih etmişim duygusu,harika aileniz ve bana kattıklarınız çok anlamlıydı.Uzun zamandır kurumsal eğitimler veren bir eğitmen olarak yolumu aydınlattınız. Ayrıca samimiyetle belirtmek isterim ki Ayça,Fügen,Tuğba,Umut ve Yeşim i tanımış olmanın mutluluğu ,evimde hissettiren harika keklerin yaratıcısı Çiğdem’in gülen yüzü,her sorumuza cevap olan Eda’nın sabrı ve tanışma şansım olmayan diğer aile bireylerinizle tekrar farklı paylaşımlarda yeniden buluşmak üzere tamamlıyorum bu yolculuğu…
  Sevgiler….

  108 Aylin 🙂

 25. MURAT ÇAPAR

  Sevgili Ayça,

  Bu heyecan verici yolculukta 3. modülü tamamladık. Tuğba nın samimiyeti, enerjisi, içtenliği ve sabrı için bir teşekkür mesajı yazmak istedim. Çok iyi bir ekip üyesine sahipsiniz. Herkes kadar yaralı, herkes kadar yaşanmışlığı var. Tüm dosyalarını kapatmış. Huzur verici bir dinginliğe sahip. Bize çok güzel bir hafta sonu yaşattı. Eğitim bittiği halde hepimiz koltuklarımıza çivilenmiştik. Hiç kimsenin gitmeye, ortamı terketmeye niyeti yoktu. Hepimiz ona sarıldık, teşekkür ettik. Bizim için unutulmaz bir durak oldu. Sizi seviyorum Sola.. İyi ki tanışmışız. Seni yazmaya gerek var mı? Sen cansın. Çok sevdim seni. Senle başlamak inanılmaz etkili ve heyecan verici. Çok şey öğrendim senden. Siz çok önemli değerlersiniz. İyi ki hayatıma girdiniz, bir dönem dahi olsa

  Sevgiler, Murat…

  1. Ece Ağabeyoğlu

   Sola Unitas’la koçluk temel eğitim paketinin ilk 3 modülünü tamamladıktan sonra yorumumu paylaşmak istedim. Eğitim modüllerinden çok memnun kalmamın nedenleri: her modülde başka eğitmen ile karşılaşarak farklı kişisel tarzları ve aralarındaki ortak yönleri görmek, her modülde en az bir koçluk seansı izleyebilmek, uygulamalar, içeriklerin konuyu içselleştirmeyi sağlayacak şekilde oluşturulması, eğitmenlerin kapsayıcı yaklaşımı ve samimi gayreti, güzel sınıf ortamı. Eğitimdeki olumlu ve samimi hava, ofise ve ekibe de yansımış, sahici bir bütün yaratmış. Kendim de 8 yıldır kurumsal eğitimler veren bir eğitmen olarak, bu nitelikli ortamı sağlayan tüm Sola ekibini tebrik ediyorum.

  2. Orhan Özel

   Sevgili Ayça ve Sola Unitas ailesi,
   Muhteşemsiniz.
   Koçluk yolculuğunda sağlam adımlarla ilerleyebilmemiz adına, çok verimli bir o kadar da keyifli geçen eğitimi için Ayça’ ya çok çok teşekkür ederim.
   Bizlerin öncelikle kendimizi bulmamızı ve koçluğu içselleştirmemizi sağlayacak çok profesyonel ve samimi bir ortam oluşturmuşsunuz.
   Yollarımızın kesilmesinden dolayı duyduğum mutluluğu paylaşmak istedim.
   Sevgiyle kalın.
   Orhan

 26. M. Serkut KIZANLIKLI

  Uzun zamandır planladığım bir sürecin önemli noktalarından birisi idi koçluk eğitimi. Doğru adrese yönlendirildiğimi zaman içerisinde fazlasıyla anladım ve eğitimim devam ettiği için de süreçten de ekipten de eminim.

  Teşekkürlerim tüm Sola Unitas ekibine…

 27. Seda Erdoğdu

  Profesyonellik ve samimiyetin bu derece uyumlu olduğu Sola Unitas ailesine bana kattığı herşey için çok teşekkürler.. Eğer hayatınızda birşeyleri dönüştürmek istiyor ya da Koçluğu bir meslek olarak yapmak istiyor iseniz en doğru adres Sola Unitas..

  Sevgiler ..

 28. Tarık Ayünal

  Merhaba Sevgili Sola Unitas Ailesi,

  27-28 Ocak tarihlerinde sevgili Ayça ile Koçluk yolculuğuna başladım. Başlarken çok büyük endişelerim vardı. Koçluğun oldukça zor olduğunu düşünüyordum. Ayça’nın merak etmeyin 2. gün öğlen saatlerinde artık koçluk yapabileceksiniz dediğinde inanılması imkansızdı. Bununla birlikte ikinci gün hepimizin birbirimize koçluk yapabildiğini gördüm. Bugüne kadar farklı konularda onlarca eğitim aldım ve bunun da benzer eğitimlerden olacağını düşünüyordum. Bununla birlikte nasıl bir ortam ile karşılaşacağımı bilemiyordum. Bu da biraz endişe yaratıyordu. İlk gün Ayça ile tanıştık, ne kadar da iyi oldu. Samimi ve insanın yüreğine dokunan bir yaklaşımla 2 muhteşem gün yaşattı. İnanılmaz keyif aldım. Muhteşem bir grubumuz vardı ve enerji sürekli yüksekti. Eğitim ortamı, sessizliği, temizliği, kalitesi muhteşemdi. 104. Dönemin çok muhteşem grubundaki, muhteşem insanlarla birlikte olmak, Ayça ile bu ortamı paylaşmak çok çok keyifliydi. Bu kadar kaliteli, sevecen, samimi, yardımsever, enerji dolu, güleryüzlü ekibin bir araya gelmesi tesadüf gibi görünse de bunun tesdüf değil gruptaki insanların enerjisinden ve kalplerinin güzelliğinden olduğunu düşünüyorum. Sevgili Ayça ve Sola Unitas ailesi, Bir araya gelmemizi, an’ı paylaşmamızı ve çok kaliteli bir eğitim almamızı sağladığınız için çok teşekkürler.

 29. Ferda Metin

  Heyecanla beklenen 1.modül tamamlandı. Doğru yerde olduğumu hissetmenin mutluluğu ve keyifini sürüyorum. Bu yolculukta keyifle ve güvenle ilerlememize rehberlik eden Yeşim Erberksoy’a bir de bu platform üzerinden teşekkür etmek isterim. Bu yolculuğa sizinle başlamak bir keyifti.
  Sevgiler

 30. GÜLŞEN ÇİMEN

  Merhaba solo unitas’a Meltem’e ve bize koçluk 1. Mödül eğitimini ilgi sevgi saygı güven samimiyet ile veren Yeşim’e öncelikle çok teşekkür ederim. 1. Modül eğitimi 2 gün ve toplam 16 saat sürmekte ve üstelik hafta sonu Yani duruma böyle bakınca emekli olmuşum, bir işe girmek gibi bir düşüncem yok eee istediğim saatte kalkıyorum televizyon izliyor kedimle birlikte tembellik yapmak varken evimin İzmire uzaklığı bedeni ile sabah gün ağarmadan kalkıp niye Eğitime gideyimki gibi düşünülebilirdim. Ama ben öyle yapmamakla hayatımın en doğru kararını verdiğimi gördüm. Baştada belirttiğim gibi eğitmenimiz koçumuz Yeşim’i Eğitimin her saniyesinde dikkatle huzurla ve hayranlıkla izledim. Yeşim’in sağlık problemi olmasına rağmen bize bir an bile hissettirmeden eğitimin her anında her saniyesi çok verimli geçti. Yeşiim Grup dinamiğini ve enerjisini hep en güzel en olması gereken seviyede devam ettirdi. Böyle bir eğitim hayatınızda bulunabileceğiniz en güzel ortam eğitim. Evet eğitim çok güzeldi bana nelermi kazandırdı sorusuna gelince özgüvenimi artırtdı farkındalığımı istediklerimi ve istemediklerimi, yapabileceklerimi yapmayacaklarımı olmam gereken yeri olmamam gereken yeri daha bunun gibi birçok konuda BENİ buldurdu Ve vende tamda kendimi ararken Sizi seviyorum Solo Unitas ailesi…. sevgi ve saygılarımla,

 31. Aylin Eralp

  Deneyimlerinizi samimiyet ve içtenlikle paylaştığınız için, sonuna kadar destekleyen ve güven veren bakış açınız için, güzel enerjiniz için, amatör ruhun heyecanını profesyonel yaklaşımlarınız ile aynı potaya koyduğunuz için, Koçluk yöntemlerini/metodolojiyi geniş anlamı ve felsefesi ile açıklanabilir hale getirdiğiniz için çok teşekkürler.

  Daha ilk modülden itibaren Sola Unitas ekibinin değerli bir parçası, bir yol arkadaşı olduğumuz inancını yaşatmanız çok anlamlı bir yolda olduğumu gösterdi.
  Çok teşekkürler!

  1. SEDA ÖNGELEN

   SOLA UNİTAS YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİNE REFERANS İLE KATILANLARDANIM. BAŞARILI VE KEYİFLİ SONUÇLAR ALACAĞIMI BİLİYORDUM ANCAK BUKADAR İYİ OLACAĞINI TAHMİN EDEMEZDİM. HERŞEYİ BIRAKIN, KENDİNİZ İÇİN BİRŞEY YAPMAK İSTİYORSANIZ BU EKİPLE BU EĞİTİMLERE KATILIN. ASLA BAŞLADIĞINIZDAKİ SİZ OLMAYACAKSINIZ. SEVGİLER.

 32. nihal aladağ

  benim de yazabileceğimi gösterdiğiniz ve beynimin bir de sağ tarafı olduğunu fark etmeme yardımcı olduğunuz için çok ama çok teşekkürler SOLA UNITAS ve emeği geçen tüm eğitmenlerim…

 33. Ali Ekmekçi

  Aşk ya da başarı hikayelerinin bazen güzel tesadüfler ile başladığına tanıklık ederiz. Benim hikayemin güzel tesadüflerinden biri de bu aile oldu. Başta Meltem olmak üzere Ayça , Fügen , Aslı ve Umut ‘a yolumuzu aydınlatan ışıkları için ve kazandırdıkları yeni dostlar için çok teşekkür ederim.

 34. Birsen peker

  Merhaba Sola Unitas ailesi ve bunu okuyan herkese Ben daha yolun başında olmama rağmen sanki yıllardır içinizde gibi kendimi bilginin,samimiyetin ve sevginin içerisinde güvende hissettim. Bunun en güzel çıktısı kendimde yaratmak istediğim farkındalığı bir sihirli değnek değmiş edasıyla yapmış olmanızdır. Temel olarak koyduğunuz prensiplere gönülden bağlı olduğunuzu görmek samimiyetinizi ve yapmak istediğiniz gerçekliğin başarısını net olarak gösteriyor. Sizinle olmaktan çok mutluyum,verdiğiniz değerli emekler için çok çok teşekkürler

 35. Eda Başar

  Hayatım için güzel ve çok önemli bir adım atmak isterken Solo Unitas ‘la birlikteyim,iyiki sizinleyim.
  Samimiyetiniz,sıcaklığınız ilk modülden kendimi aileden biri gibi hissettirdiginiz için çok teşekkür ediyorum. Devamını sabırsızlıkla bekliyorum:) Yeşim hocam sanada ayrıca teşekkür etmek istiyorum.Bu düşüncelerimde senin katkın çok büyük.
  Iyi ki varsınız ve bu işi bu kadar güzel yapıyorsunuz…
  Sevgiyle….

 36. Demet Tuğrul

  Merhaba sevgili geniş ailem Sola Unitas. Öncelikle aranızda olmaktan çok keyif aldığımı belirtmem gerek. Eğlenerek öğrenmenin, farklılıklarımıza, kemikleşmiş düşünce yapılarımıza rağmen öğrendiklerimizi içine sindirmenin, farkındalıklarımızı artırarak, sivrilen yönlerimizi tatlı tatlı törpülemenin ne şahane şekliymişsiniz siz. Kimi zaman duvara çarptık yaşattıklarınızla, kimi zaman ağladık, duygulandık, kimi zaman kahkahalarla güldük. İyi ki tanımışım Sola Unitas Akademi’nin saygıdeğer eğitimcileri profesyonel koçlarımız sizleriabuk sabuk saatlerde aramamıza rağmen sesindeki sıcaklık ve samimiyeti bizden esirgemeyen, her an yanımızda olduğunu hissettiren sevgili Meltem’i, her hafta sonu sabahın erken saatinde gelerek gülen gözleriyle sabahımıza renk katan, çayımızı, kahvemizi, mis gibi vanilyalı kakaolu kek kokusuyla bizi kendimizden geçirip ev sıcaklığını yaşatan sevgili Deniz’imizi iyi ki ama iyi ki tanımışım. Ve tabii ki 98.Dönem Sola Unitas Akademi Ankara Koçları 18 farklı ruh, 18 apayrı hayat iyi ki bu yolculukta benimlesiniz.

 37. SiNeM DöKMe

  Merhaba Sola Unitas ailesi, doğru zamanda doğru yerde olmanin keyfini sizinle yaşadım.Bir eğitim düşünün ki 8 saat boyunca gözlerinizi kirmadan izlediginiz, katildiginiz, eğlendiginiz , öğrendiğiniz ve günün sonunda harika bir eğitmen olan Aycaya hayran kaldiginiz ve 16 guzel ruh taniyip hayatiniza dahil ettiğiniz.1.Modülün sonunda artik eski Sinem olmamanin şaşkinligi ve mutlulugundayim. Heyecanla diğer modülleri bekliyorum

 38. YASEMİN IRAZ KAYA

  Koçluk mesleğini öğrenmek için ancak bu yıl fırsat yaratabildim ve bu yola çıkmak için yol arkadaşları arıyordum. İyi ki şansım yaver gitti ve Sola Unitas ile tanıştım. Tüm modüller nefes kesiciydi. Sevgi ve birlik duygusu beni içine aldı . Sola Unitas’ın ,adı gibi, Tek Birlik ruhu yatay ve dikeyde her üyesine ulaşmış. Bunda adanmış liderinin ve yol arkadaşlarının payı çok büyük. Hepinize minnettarım. Yola devam..

 39. Zeynep Tuncer

  Yolumuzda heyecanla, coşkuyla ilerliyoruz; 2. Modülü de, bitmesini istemeyerek ardımızda bıraktık. Samimiyeti, içtenliği, verdiği güven ve müthiş anlatımıyla Fügen Günay Albayrak ile her dakikanın tadı damağımızda kaldı. Tanıdıkça, paylaştıkça, içine girdikçe her seferinde daha da çok hissediyorum Sola ailesinin bir parçası olduğumu. Teşekkürler…

 40. Tolga Genç

  Sezgilerime göre kararlar verdim hep son dönemlerde, Sola Unitas’a da sezgilerime göre yöneldim ve görüyorum ki harika bir yolculuğa çıktık hep birlikte. İyi ki varsın Sola Unitas.

 41. Tuba Sezenol

  merhaba, iyi ki sizleri tanıdık, iyi ki bu okul aracılığı ile ışığınızı paylaşıyorsunuz. hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biri idi bu eğitimleri almak, bu aile ile tanışmak. ama daha yolun başındayız. daha pek çok eğitiminizde bir arada olacağız. teşekkürler tüm sola ünitas ailesine

 42. Ayşen Çobanoğlu

  Sevgili Sola Unitas ne çok şaşırttın beni, ne çok yüzleştirdin beni benle.Her modülde ayrı bir rüzgar esti içimde. Çok teşekkür ediyorum hepinize…Bugüne kadar aldığım tüm eğitimlerin üstünde.

 43. Sola Unitas ile beraber koçluk yolunda 4 modülü 05/03/2017 tarihi ile tamamladık. Yolculuğumuz tabi ki onlarla devam edecek. Her modülde bize katkıda bulunan değerli Koç Eğitmenlerimiz ile o kadar farkındalık yaşadım ki hepsini bir bir teşekkür ediyorum. Ayça , Fügen , Aslı ve Umut öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Kabul edilmesi ve kazanılması zor olan Koçluk algısında çok ama çok doğru bir eğitim noktası. Meltem’in misafirperliği ve adeta bize yaptığı öğrenci koçluğu için ayrıca teşekkür ediyorum.

 44. Zeynep Tunçer

  Henüz yolun başındayım ve içim heyecanla, coşkuyla, mutlulukla dolu. Sola ailesiyle tanışalı henüz 2 gün olmasına rağmen sanki yıllardır birlikteydik ve şimdiden özledim. İlk modülü, bana ilham veren, ışık veren, içimi aydınlatan ve hayranlıkla izleyip dinlediğim, bana bir hediye olan Yeşim Erberksoy ile tamamladık. Her saniyesini mutlulukla, hem çok düşünerek, hem çok eğlenerek, verdiğimiz molaların dahi hemen bitmesini bekleyerek geçirdiğim 2 sihirli gün. Bu yolculuğun başında Sola ailesinden Tülin ve Yeşim’le tanışmak büyük bir keyifti, Sola’nın diğer mensuplarını da tanımadan, şimdiden seviyorum 🙂 yolculuğun bundan sonraki bölümü de eminim şahane maceralarla, unutulmaz deneyimlerle geçecek. Heyecanla ve sabırsızlıkla bekliyorum, Sola ailesine çok teşekkürler ve kocaman sevgiler…

 45. Eğitimlere katıldığım ilk günden itibaren mutluluğun hayranlığım her geçen gün artmaya devam ediyor…. birbirinden harika insanların arasında eğlenerek sorgulayarak keşfederek öğrenmenin hayranlık uyandıran yolculuğun ortalarındayım. Sola Unitas Eğitimi çalışmalarıyla bizlere katkı sağlayan herbiri birbirinden harika çok bu değerli kuruluşun değerli kalpleiyle yolumun kesişmesi büyük bir şans benim için……. dilerim ki herkesin yolu geçsin ,anlatılmaz yaşanır dediklerinin en güzel örneği …..Sola da her bir eğitim çok özel çok profesyonel ve çook içten…. eğitim bitmiyor Sola da bize her daim katkı sağlamak için var olan mükemmel yürekli insanlar bizleri hiç yalnız bırakmıyorlar ……
  Sizleri tanıdığım için eğitimleri aldığım için çok mutluyum ve bütün sola ailesine sonsuz teşekkür ediyorum .
  Koçluk yolculuğun da bizlere katkılarına ,içtenliğinize ve yüzde yüzünüzle verici olan güzel yüreklerinize emeğinize sağlık Çok Teşekkürler Umut ,, Fügen …Şirin ..,Aslı…,Ayça…,Yeşim ….sizleri tanımak çok değerli benim için ✨✨✨✨

 46. Ender Ermiş

  Yaşam sürekli yolcuklarla devam ediyor. Bu yolculukta merak ettiğim yerlere gidebilmek için Sola Unitas’a denk geldim. İlk tanışmadan bugüne kadar güler yüzü , açıklayıcı ve samimi olması ile Meltem’in desteği ile Koçluk yolculuğuna başladım. İlk durağımızda Ayça’nın elimize verdiği pusula ile yönümüzü bulurken , ikinci durakta Fügen ile yolculuğumuzda kontrollü seyahate devam ediyoruz. Akademinin kendine yüklediği misyon ve vizyon sayesinde farkındalığı yakalamanız çok kolaylaşıyor. Yolculuğumda sizlere denk gelmiş olmaktan çok mutluyum. Emeği geçen kurucu ve eğitimcilere teşekkür ediyorum.

 47. Banu Onur Evren

  Koçluk yolculuğuna başladığımda meraklı ve heyecanlıydım. İlk 4 modülü tamamlayıp kendime baktığımda bu yolda ilk baştakinden de heyecanlı ve motivasyonlu bir şekilde devam ettiğimi görüyorum. İlk modülden başlayarak yaşadığım kişisel farkındalıklar hayatımı dönüştüren değiştiren bir etkiye sahip oldu. Koçluk yapmaya başladığım andan itibaren ise bu mesleğin gerçekten “sihirli” tarafları olduğunu anladım. İnsana dokunmanın en etkili yollarından biri olduğunu farkettim.
  Son modül eğitimimizi Umut Kısa verdi. Düşünce sistemlerimizi yeniden sorgulamaya iten harika bir eğitimdi. Konudaki uzmanlığı ve işini tutku ile yapması gerçekten ilham vericiydi. Koçluk felsefesi ancak bu kadar etkili bir şekilde anlatılabilir.
  Sola Unitas samimiyet, güven ve etiğin ön plana çıktığı, son derece profesyonel eğitimcileri ve eğitimleri olan iyi ki geldim dediğim bir kurum…Buradan tüm eğitmenlerime tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Sevgilerimle…

 48. Ahmet Kablan

  Koçluk eğitimi almak için gittiğim Sola Unitas’da, ilk adımımızı Ayça hocamızla atarken öğrendiğim en temel bilgi “Koçluğun öğrenilmediği, Koç olunduğu” gerçeğiydi. İkinci adımımızı İrfan hocamız eşliğinde “Koçun Varlığı” modülünde atmış olduk. Bu modülün sonunda da, hocamızdan koç olma yolunda araçlarımızı cebimize koyarak ayrıldık. Her iki modül süresince, pek çok farklı duygu ve düşünceleri ortaya çıkarmamızı “kolaylaştıran”, bizleri bu yönde cesaretlendiren hocalarımıza teşekkür ederim. Her seferinde bir sonraki modülde neler olacak merakıyla ayrıldım. Sonraki adımları da merakla bekliyorum.

 49. Eda Yorulmaz

  Bugün ACTP yolculuğumun 4.modülünü tamamladım. İki günlük eğitimin profesyonellik ve kalite anlamında diğerlerinden hiçbir farkı yoktu. Yine ceplerimiz dopdulu döndük evlerimize. Bugün farklı olan şey benim kişisel duygu yoğunluğumdu. Kendimi çok iyi hissetmiyordum ve bu durumdayken eğitimi nasıl tamamlayacağım, verim alıp alamayacağım konusunda endişelerim vardı. Bütün samimiyetimle şunları söyleyebilirim; bazen sadece doğru zamanda içtenlikle söylenen iki kelime gerçekten herşeyi değiştirmeye yetiyor. Benim de kendime izin verdiğim bir anda Umut’un “çok zor” demesi sanki benim o yaşadığım “çok zor”un fazlasını aldı omuzlarımdan, benimle paylaştı ve hafifletti… 4.modülden sonra dokunmanın (touch) bir koç için ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız. Ve o doğru dokunuşları yapabilen bir koç olmak için umarım Umut’un ve Sola Unitas ailesinin dokunuşları bir gün size de ulaşır.
  Bu özel bir teşekkürdür…

 50. Güleser Benian

  1. modülü 26-27 Kasım’da Ayça Kabaş’tan aldık. İlk gün bizi nakavt etti, 2. günün sonunda derinlik hissim arttı. Kendimi çok iyi ve keyifli hissediyorum, yeni bir macera başlıyor. Bahsettiğim derinlik hissi başka bir boyuta geçmek gibi bir şey çok güçlü bir his. Teşekkürler Ayça 🙂

 51. Işıl Altınmekik

  Bu hafta ile beraber 3. modülünü aldığım koçluk yolculuğunda bana kattıklarınız için Ayça, Fügen ve Aslı size minnettarım. Ayrıca İzmir de Meltem gibi bir destek bizim için müthiş güzel . İyi ki varsınız..

 52. Eda Yorulmaz

  Merhaba,
  ACTP eğitimi için araştırma yaparken bir arkadaşımdan sadece dikkat etmem gereken şeyleri öğrendim ve Sola Unitas ailesini tamamen içimden gelen sesi dinleyerek tercih ettim. Eğitim başladıktan sonra bu ekibin gerçekten bir aile olduğunu ve sezgilerimin beni en doğru yere getirdiğini bir kere daha anladım. Sevgili Meltem’in sıcak karşılaması ve detaylı bilgilendirmesi sonrasında heyecanla ilk eğitim gününü beklemeye başladım. Geçtiğimiz haftasonu 3. modülü tamamladık ve ben hala aynı heyecanla bir sonraki eğitimi dört gözle bekliyorum. Bu üç haftasonu Ayça, Fügen ve Aslı’nın katkılarıyla belki de hayatımdaki en önemli dönüm noktası oldu. Ben şimdiden başka biriyim ve bu değişim bana inanılmaz iyi geldi. Koçluk yolculuğumun henüz çok başındayım ve hayatımın sonuna kadar sürecek bu yolculukta doğru yer ve doğru insanlarla olduğuma eminim. Daima bu giderek büyüyen yaşam ağacının bir dalı olmak dileğiyle… Hepinize sonsuz teşekkürler!

 53. Pınar SAYAN

  2. modülü değerli İrfan Kale ile yaptık. Koçluk yolunda her öğrendiğimiz yeni bilgiler ile kesinlikle daha sağlam yürüyoruz. Ne kadar da koçluk yolunda bizim telaşlarımız için ”sihirli değnek yok, zaman ve kilometre işi bu” dese bile :), bu modül aslında sihirli dokunuşlar yaptı hepimize. Ben bu yolda durmam artık diyerek çıktım eğitimden. Keyifle durmadan yürümeye devam 🙂

 54. Banu Onur Evren

  Bu hafta sonu 2. modül eğitimimizi Irfan Kale’den aldık. Her anı keyifli gecen aynı zamanda bizi koçluk yolunda ileriye ve derine götürdüğünü hissettiğim bir eğitim oldu. Irfan Bey’in enerjisi hepimize yansıdı , kendisine ve Sola Unitas’a bu harika eğitim için çok teşekkür ederim.

 55. Pınar SAYAN

  Sevgili Yeşim koçluk yolunda ilk dokunuşu 22/23 Eylül de senden aldık. İlk dersten itibaren hayatımdaki müthiş değişimini hayret ve heyecanla gözlemliyorum ve yine diyorum ki;

  YAPACAĞIM
  DOLUYORUM
  BOŞALACAĞIM
  AZALACAĞIM
  DUYACAĞIM

  Sevgilerimle

 56. Emrah Yolaç

  Kant şöyle diyor:
  ”İnsanlar ışığı görmez, ışıkla görürler.”
  Sevgili Yeşim;
  görmek,duymak ve anlamak için çıktığımız sonsuz ve hiç bitmeyecek bu yolculukta ışığımız oldun…
  Teşekkür ederim.
  Sevgilerimle

 57. Banu Onur Evren

  22-23 Ekim 2016 tarihinde aldığım 2 günlük eğitim başlangıç seviyesinde olmasına rağmen ilk andan itibaren bakış açımı değiştirdi. 2 gün süren uygulamalar sonucunda hem bireysel olarak farkındalık kazandım hem de insan ilişkilerinin derinliklerine inerek ilişkilerin yapıları, dinamikleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi oldum. Eğitime gelirken duyduğum heyecan eğitim sırasında artarak devam etti, Yeşim Erberksoy bizleri inanılmaz motive etti… Son derece keyifli, eğlenceli bir o kadar duygu dolu, paylaşımın zirvesini yaşayan bir eğitim oldu. Grup arkadaşlarımın da benim gibi gözlerinin parladığını görmek DOĞRU YERDEYİZ hissiyatı oluşturdu. Evet Yeşim, ‘SHINING EYES’ …….,işte sen bunu başardın. Sola Unitas’ın her yerde hissettiğimiz felselesi ve insancıl yapısı beni evimde hissettirdi. Yolun çok başında olmama rağmen Sola Unitas’ı evim gibi benimsedim. Koçluk yolunda meraklı, istekli ve azimli olmamı sağlayan bu güzel aileye çok teşekkür ediyor, 2 hafta sonraki eğitimi iple çekiyorum. Sevgiler…

 58. Füsun Kolat

  Yorum yazmak için üçüncü modüle kadar bekleyebildim. Nerelere gideceğinden emin olmadan ve birazda önyargılarla çıkmıştım bu yola. Benliğimi bu kadar derinden etkileyecek bir eğitim hayal etmediğimi ve hatta hiç ummadığımı itiraf etmeliyim. Geldiğim noktada şunu söyleyebilirim, GERÇEKTEN İYİSİNİZ! Aslı, Ayça, İrfan, Şirin ve tüm ekip!
  İyi kurgulanmış, etik, etkili, merak uyandıran ve şaşırtıcı bir eğitim. Bu keşifçi deneyimde doğru ellerde olduğumu bana her an hissettiriyorsunuz. Teşekkürler Sola! Umarım bu keşif hiç bitmez:))

 59. Okan Yılmaz

  Tüm yol arkadaşlarıma merhaba. Varmak istediğiniz yerden, gideceğiniz yoldan daha önemli olan yapacağınız yolculuktur diye başlamak istedim. Yoğun bir haftanın ardından 2 gün bu eğitim nasıl biter hatta çekilirmi diye karar kara düşünürken ve arkasından pazartesi nasıl çalışacağım diye kendime dert yanarken, bugün neşe ile enerji dolu ve dahada önemlisi heyecan dolu şekilde uyandım. Öncelikle hafta sonunun bu kadar keyifli, verimli, dolu dolu, ve başarılı geçmesinde bizlere liderlik eden Ayça ve Yeşim çok teşekkürler mükemmeldiniz, harikaydınız. Ve çok değerli sevgili dostlarım, yol arkadaşlarım, KOÇ arkadaşlarım, 17 kişi seçilmiş dostlar, sevgi dolu, saygı dolu, yeşermeye hazır birer tohum olan hepiniz/hepimiz, sizlerle tanışmak ve böyle güzel bir çalışmanın, yol arkadaşlığının içinde olmak, sizleri tanımak çok güzeldi. Eğitimin içeriğine gelince çok doluydu, teorik bilgiler, oyunlar, çalışmalar demolar harikaydı. Teşekkürler Sola Unitas. Bu arada emektar ablamızın kekinide söylemeden geçemem oda mükemmeldi eline sağlık. Herkese tavsiye ediyorum bu eğitime katılmayı hemde canı gönülden. Herkese Sevgi ve Saygılarımla,

 60. Tülin Celikbas

  Merhaba,
  Öncelikle böyle bir kurumun parçası olan tüm ekibe sonsuz teşekkürler. Ilk Meltemi tanimakla başladı ve hiç bitmesin dediğim SOLA deneyimim. Tüy gibi hafif, bulutlar kadar özgür, rafting kadar adrenalini yuksek öyle bir süreç başladı ki anlatamam yasadim .siddetlede tavsiye ederim. her modül farklı tatlar yeni deneyimler ile devam etti. O kadar itinalı ve titiz bir projede olduğunuzu bilmek ve bu degeri iliklerinizde hissetmek ayrı bir gurur oldu benim için.
  Ayça,Tülin,Asli,Umut,Meltem ve diger tum ekip size sonsuz teşekkürler. Eger bir hediye verebilseydim size bu sonsuza kadar yasayan bir kurum olmaniz icin sihirli bir degnek olurdu bu. Meltemcim bize gösterdiğin o eşsiz yardimseverligin için teşekkür ederim. sizleri tanımak çok güzel ama deneyimin tadı bambaşka oldu.

  Sevgiler SOLA Ailesi.

 61. Sevda Mazharoglu Ever

  Sevgili Sola Unitas ailesi,
  Genel olarak tüm eğitimlerin sırası, bilgi aktarımı, paylaşımları ve kazandırabildiği yetkinlikleri o kadar planlı ve resmen ilahi bir düzenle devam etti ve ediyor ki; ”İyiki Sola Unitas” cümlesini sürekli tekrarlamak içten gelen, katkısız durulukta bir gerçek oluyor.
  Sürecin başından itibaren çıktığım bu yol öyle güzel bir hal aldı ve almaya devam edecekki…. Öyle şeylerin farkına vardım ki…Bunu siz olmasaydınız şu an, şu şekilde, başaramazdım. Tüm yardım, destek, bilgi paylaşımı ve yoldaki ışığınız için çok teşekkür ederim.

 62. Murat BARGU

  Sevgili Ayça ve Tülin…

  Hayatımda sürekli kendime bir problem yarattığım ve o problem sarmalının arkasından durmadan koştuğum bir dönemde sizlerle tanışma ve sizlerden eğitim alma fırsatı buldum. Puzzle a benzeyen özel ve kariyer hayatımda yerlerini bulamadığım parçaları bulmamda bana ışık olduğunuz için sizlere müteşekkirim. Bundan sonra da bu aile ile yoluma devam edeceğim için kendimi çok şanslı hissediyorum.
  Kucak Dolusu Sevgiler 🙂

 63. Oğuz Köroğlu

  Ben, iş ve kariyer hayatımı bir koç olarak devam ettirmeye karar verdiğimde ilk yaptığım, Türkiye’de profesyonel koçluk eğitimi verebilecek kişi veya kurum var mıydı, bunu araştırmak oldu. İnternette gezinirken Sola Unitas’ı bulmakta zorlanmadım ancak, diğerlerinden farkını ayırt edebilmek biraz zamanımı aldı. Derken o nazik, samimi üslubuyla Aslı ile tanıştım ve gönül huzuruyla ACTP koçluk yolculuğuma başladım. Ayça, Tülin, Şirin ve Umut… Harikalar yarattınız ufkumda, açıkçası bu kadar birikim, tecrübe ve yetkinlik beklemiyordum. Eğlenerek, severek, merak ederek, heyecan duyarak öğrenirken profesyonel yaşamımda oluşan hızlı değişim ve gelişime inanın ben kendim bile hayran kaldım… Şu anda temel akredite eğitimlerimi ve uzmanlaşmak istediğim niş koçluk eğitimlerimi tamamlamış durumdayım. Ve hızla yol almaya devam ediyorum. Hedeflerimin tek tek gerçekleştiğini görmek beni o kadar mutlu etti ki anlatamam. Pek yakında bu sayfada ACC ve PCC olarak da yorumlarımı paylaşmayı umuyorum. Teşekkürler Umut, teşekkürler Tülin, teşekkürler Şirin, teşekkürler Aslı, teşekkürler Ayça, teşekkürler tüm Sola Unitas ailesine…

 64. Tuba Sever

  Sevgili Sola Ailesi,
  Elimden tutarak hayalimi hedefe dönüştürdüğünüz için size minnettarım.Özverili ve samimi yaklaşımınız ile birde bunun üzerine tecrübe de eklenince tadından yenmiyor. İnsanlara dokunmak için çıktığımız bu yolculukta öncelikle beni büyüleyen ve her daim desteklerini esirgemeyen sevgili Umut, Ayça, Tülin, Şirin, İrfan, Yunus Emre ve tüm aileye sonsuz teşekkürler. Bu süreçte; yolun başında çok emin ve doğru adımlar attığımı bilsemde sizin kocaman yüreğiniz beni inanılmaz bir yere taşıdı. Sizler ile tanıştığım için ve bu yolculukta sizler ile ilerleyeceğim için çok şanslıyım. Emek ve destekleriniz için bir kez daha teşekkürler. Sevgiler,

 65. Nalan

  Düşünelim ki hayatınız boyunca hiç elma yemediniz.Ve ben size elmanın nasıl bir meyve olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Fiziki özelliklerini anlatabilir, belki kokusunu da burnunuza çalabilirim. Peki ya tadı ? Deneyimlemeden bilemezsiniz ki.. Ne kadar anlatmaya çalışsam da yavan kalır. Hadi azıcık anlattım diyelim. Elma bu; ekşisi var, tatlısı var, çıtırı var 🙂
  Heyecanımı, mutluluğumu ve umudumu anlamak için o tadı tatmalısınız.
  Her modül sonrasında mutlak yazacağım. (Çünkü burada yazanları okuyunca eğitime katılmak fikrim desteklenmişti, teşekkürler duygularını esirgemeyenlere) İlk modülümde gözyaşımdan kahkahama köprü yapan Ayça’ya çok çok çok sevgiler..
  Teşekkürler sola unitas, yeni tanıştık ama içimden bir ses uzun bir yolculuğumuz olacağını söylüyor.

 66. Reyhan Bandak

  Aslında sitelerin kendi içlerindeki yorumlara çok itibar etmem, hatta bu yorumları kimlere yazdırıyorlar ki dediğim de olmuştur; ta ki , Sola Unitas yorumlarından birini okuyana kadar.
  İşte ben dedim, beni anlatıyorlar –bu kadarını da yazdırmış olamazlar:)- ve o an “Evreka” dedim, suyun kaldırma kuvvetini değil ama gitmek istediğim yeri bulmuştum.
  Sola Unitas, evet akredite edilmiş, evet lisanlı bir eğitim merkezi, evet çok çok iyi eğitmenleri var. Ama en en önemlisi nedir biliyor musunuz? Her biri mücevher değerinde gerçek yorumlar.
  Nereden mi biliyorum, çünkü ben de gittim. Ben de artık bir Sola Unitas’lıyım –gezegen ismi gibi oldu:)
  Yazacaklarım tamamen hiçbir etki altında kalmadan yazılmış, samimi ifademdir.
  Size ilk gün söylenenleri lütfen dikkatle dinleyin ve şundan emin olun ki daha iki günün sonunda bile o kapıdan çıkarken eski Siz olmayacaksınız. Kendinize izin verin ve dönüşümün keyfini çıkarın.
  Koç olmak istiyorum diyorsanız, herşeyi ile Sola Unitas en doğru seçim. Teşekkürler Ayça, bilgi, beceri ve samimiyetinle bizde yarattığın farkındalık için, dönüşümümüze yardımcı olduğun için…

 67. Tugba Yeşilbaş

  Richard bach ‘ın mavi tüy adlı kitabında çok etkilendiğim bir cümle vardı. Tırtılın dünyanın sonu dediğine usta kelebek der.. Biz ustalaların elinde kelebek olmaya geldik… Ayça Kabaş dediğin gibi oldu o kapıdan çıkarken değiştim, dönüştüm ve eski ben olarak çıkmadım. Dediğin gibi kendime izin vermek dönüşüme, farketmeye, öğrenmeye izin vermekti. Ve üstelik dersin 2 gününde deneyimlerimizi ve hissedeceklerimizi bilecek kadar bilgiye ve onu aktaracak metodlara hakim olman neden sola unitas sorusunun cevabıydı. Daha 1. Modülün sonu ve ve ben bütün cevapları sayende biliyorum ve diğer modülleri heyecanla bekliyorum. Çok teşekkür ederim.

 68. Özlem Bayram

  İyi ki Sola Unitas diyorum:) Harika bir Eğitimdi . Beklentilerimin çok üstünde , kanlı canlı , farklı , içselleştirmeye olanak tanıyan ezberci değil uygulamalı çok eğlenceli bir okadar da profesyonel bir süreçti.Ayça Hanım’a bize katkılarından dolayı ayrıca çok teşekkür ederim .Burada ki Yorumları okumak , eğitimimi Sola Unitas’da alma yolundaki kararımı pekiştirmişti ama süreci yaşadıktan okuduklarınızdan fazlasını cebinizde taşıyacağınızdan emin olabilirsiniz

 69. ZEYNEP PULLU

  Koçluk Eğitimleri önce bir hayaldi benim için sonra hedef oldu ve en sonunda gerçek… Uzun zamandır beklediğim bu hazine niteliğindeki bilgilere ulaşmanın keyfi içerisindeyim. Kendime giden yolda, aslında ne kadar değerli bir “ben” olduğunu, elinden tutmamı bekleyen Zeynep’i gördüğümü, büyük bir merak ve istekle daha fazlasını bilmek istediğim “ben” olduğunun farkına varmamı sağladın AYÇA KABAŞ. Yüreğime dokundun…
  SOLA UNITAS “önce kendini keşfetmek isteyenlere farkındalık ve zenginlik katmanın en iyi yollarını araştırmayı ve sunmayı” ilke edinmiş, önceliğin “kendi varoluş değerim” olduğunu hissettiren, koçluğu meslek olarak seçmemin yanı sıra kendime yapabileceğim en büyük yatırım olarak görmemi ve hissetmemi sağlayan büyük bir yapı.
  Sola Unitas’ın bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bana kendimi yeniden güçlü hissettirdiğiniz için SOLA UNITAS’A, AYÇA KABAŞ’A ve UMUT KISA’YA teşekkür ederim.
  Sevgilerimle.

 70. Cengiz Özkan

  Sola unitasa gelirken burada eğitim almış koç adaylarının yorumları benim için önemli bir kıstas olmuştu. Bu nedenle buraya gelirken teorik bilgiler alacaginiz standart bir egitime gelmeyeceginizi, uygulamalar la daha ilk eğitim modülünden koçluk görüşmeleri yapacağınız, dinleyici değil uygulayıcı olarak burada bulunacaginizi söylemek isterim.Bu nedenle sizlerin kendinizi kesfetmeye de başlayacağını belirtmek isterim. Buraya gelirken beklentilerinizi ve onyargilarinizi bırakıp, anı doya doya yasamaya çalışın.Emeği gecen herkese Sevgiler…

 71. SÜHEYLA OĞUZ ÖZKAN

  Buraya sığdırmak istediğim çok şey olsada kısaca şunu söylemek istiyorum; bir koç olmak istiyorsanız başka adres aramaya gerek yok…. Doğru adrese geldiğimi daha kayıt aşamasında bile bana hissettiren Ayça Hanıma çok teşekkür ederim. Kendisi ile geçirdiğim sadece 16 saatlik deneyimden sonra bile daha iyi hissetmeye başladım. Eğitimimin devamını heyecanla bekliyorum… Teşekkürler Sola Unitas 🙂

 72. ASLI GÜL YALÇIN

  ” Başkalarının senden ne duymak istediği bulmaya çalışma senin ne söylemek istediğini bulmaya çalış ,kendine verebileceğin en büyük hediye budur.”
  En büyük hikaye kendin olabilmekle başlıyor sanırım. Bu yolculuğun hiç bitmediğini gösteren belki de hikayeyi yeniden başlatan yada hikayenin hiç başlamadığını gösteren bir akademi Sola Unitas .Modüller boyunca bunu nasıl göremedim ,bunu nasıl anlamadın e zaten bilmiyor muydum sorularıyla zihni sinir kapışmalar yaparken ve bir boğuşma hali vücut da vukuu bulmuşken ,bir taraftan da sonsuz güvenle kendini öğrenmeye ,bir o kadar da ne gelirse almaya heveslenmek ve kendini akışta bulmak sanırım Sola Unitas a özgü bir durum olsa gerek.
  Hayatın köşelerinin tozunu almak ne güzel bir duygu , yada renklere bulamak üstünü başını. Kendimi şanslı hissetmek ve böyle insanların varlığını bilmek ne yaşanır yapıyor anlarımızı . Varlığınız ne güzel mutluluklar katıyor yaşamlarımıza . Ben yaşamdan hediyelerimi bulmak için hikayemi biraz değiştirdim. Birlikte bulacağımız nice hediye paketleri için de şimdiden kocaman teşekkürler …

 73. TÜLAY BUDAK

  SOLA yolculuğu;
  Hayatımda değişiklikler yapmalıydım ama ne? Mutlu olmalıydım ama nasıl? Yenilenmeliydim, Başkaları beni mutlu edemez kendimi kandırmayı bıraktım. Maddi ve manevi kazançlarım olmalıydı. En sevdiğiniz alan uğraşınız mesleğiniz olsundan yola çıktım “YARDIM” şemsiyesini de taşıyordum madem, KOÇ olmalıyım dedim. Araştırdım kim bu koç ne yapar kaç para kazanır nasıl olacak bu iş. Sertifikası eğitimi var mı? Eğitim Kalitesi-Eğitim Ücreti-Sosyal Eğitim Ortamı-Mesleki gelişimde destek-Kişisel Gelişimde Destek-Profesyoneller ile çalışma unsurlarını bir arada bulduğum SOLA UNITAS’da bu eğitime başlama kararı aldım. İlk haftasonu doğru karar verdiğimi anladım. Meslek sahibi olmaktan çok kendi kendimin KOÇ u olmak gerekmiş. Bu bilinç ile en başta sorduğum soruları rahatlıkla cevapladım ve cevaplamaya devam ediyorum. Uzun zaman sonra kitap okumaya başladım. Kendim için, iletişim için artık hep araştırıyor öğreniyorum. Dinlemeyi öğrendim nasihat vermekten kurtuldum.
  SOLA UNITAS ı internet ortamında yer alan diğer kurumlardan ayırt etmek için yukarıda verdiğim kriterlerin hepsinin onlarda da olup olmadığını sorgulamanız yeterli. Birde en önemlisi ICF ünvanı alarak KOÇ mesleğinde bir profesyonel olarak ilerlemeniz Sola UNITAS ile çok rahat ve zevkli bir yolculuk.
  Bilmeniz gerekenler
  1-KOÇ kimdir?
  2-KOÇ olmak istiyorsanız diğer kurumlar ve Sola nasıl bir eğitim veriyor
  3-Sola ve diğer kurumlar verdikleri eğitime göre kaç para istiyorlar
  4-Eğitim süreleri ne?
  5-ICF ünvanı almak için kurum size ayrıca eğitim veriyor mu yoksa sadece 60 saatlik eğitim verip kendi başınıza bırakıyor mu? ICF ünvanı aşamasında eğitim verme yetkisine sahiptir Sola UNITAS.
  6-Eğitim alacağınız kurumda kim eğitim verecek. KOÇLUK ünvanları ACC, PCC ve MCC dir. Bu ünvanlara sahip kişiler mi eğitim veriyor?
  KOÇ ismi altında verilen sadece branş eğitimleri(Öğrenci,ilişki vs) almak bu işi profesyonel olarak yapabileceğinizi gösteremez. Zaten ICF(Uluslararası Koç Federasyonu) unsurlarına göre yapabilme yeterliliğiniz yok.
  ACTP sürecini tamamlayarak ünvanlı bir profesyonel koç olmak için kendimi geliştirmeye ve tecrübe edinmeye devam ediyorum.
  İyi bir tercih yaptım. Memnunum.
  Profesyonel KOÇ olmak isteyenlere SOLA UNITAS’ı tavsiye ediyorum.

 74. Burcu Ertek

  Boş bir kovanın su ile dolması ne kadar gerekiyor ve ne kadar anlamlıysa insanın da doğru bilgi ile dolması o kadar gerekli ve anlamlıymış. Temel koçluk eğitiminde geçirdiğim 4 hafta sonu mükemmel eğitmenler, aydınlık insanlar, keyifli dostlar ve öğrendikçe öğrenmeyi istediğim güzel bilgilerle doluydu. Tüm bu kazanımların için Sola Unitas ailesine teşekkür ederim.
  Sola Unitas koçluk eğitimleri kendim için son zamanlarda yaptığım en iyi şey değildi. Çünkü tüm hayatımda yaptığım en iyi şey oldu. Bir kez daha teşekkür ederim…

 75. Tomris Ekim

  Sola Unitas Akademi “Çok sevdiğiniz bir tatlıyı yerinde yemek gibi”..
  Koçluk eğitim araştırması yaparken Sola Unitas Akademiyi buldum..İnternet sitesi öyle güzel hazırlanmış ki merakla hemen iletişime geçmek için formu doldurdum ertesi gün telefonum çaldı ve süper bir ses tonuyla sevgili Asli tarafından bilginin de ötesinde full enerjiyle donandım..Mülakat görüşmesi için heyecanlı bekleyiş sardı bu defa arayan canım Tülin’di. Güven ve samimiyet dolu konuşmamızın ardından koçluk yolculuğum başladı..
  Banu’m Koç’umla 1.modül resmen iç yolculuğumdu ve önce aynayı kendime tuttum..
  Gulyabanimin rengini şeklini ve yerini buldum.
  Hey Dost! Şirin’le hayatımın piyesini yazdım ve başrolü kaptım 😉
  Edindiğim renkli, içten ve eşsiz dostluklar da cabası..
  Yolculuğum enerji, keyif, aşkla ve merakla devam ediyor..Sıradaki eğitimi Umut’la bekliyorum 🙂
  Tüm “çocuk benliğimle” Sola ailesine çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız.

 76. Tüm modülleri tamamladıktan, 2 niş üstüne NLP Uygulayıcısı ve Kalıtsal Aile Travmaları Eğitimi aldıktan yani yaşadıktan ve sindirdikten sonra yazıyorum düşünenler için…Ben de bu yorumları okumuştum uzun uzun. Hayatımın çoğu eğitimle geçti.Lafı uzatmadan diyorum ki sadece GÜÇLÜ GÖRÜNMEK DEĞİL GERÇEKTEN GÜÇLÜ OLMAK istiyorsanız ÖNCE KENDİNİZ İÇİN ! yolculuğunuza başlayın…(Bu harika yaşam cümlesi için Umut Kısa’ya teşekkür ediyorum..)

 77. Didem Deligönül

  Heyecanla izlediğimiz bir filmin sonunu öğrenmek gibi oldu;
  Düşe kalka, süregelen bir / birçok hayatın boşluklarını doldurmak gibi oldu;
  Nedenlerini çözdüğümüz, “neden olmasın”lara koştuğumuz bir farkındalık gibi oldu;
  Sözün özü: İyi ki oldu.
  Şimdi “başkalarına da olsun diye” yola çıktık.
  Muhteşem kılavuzlar ve yürek dolusu umutlarla, ilerliyoruz.
  Sola Unitas Aile’sine teşekkürlerimizle..

 78. toma hasan aydin

  actp sürecine ne niyetle başlamıştım 🙂
  aradan gecen 3-5 ayda hayatım nereye geldi :))))
  günlük rutin hayatımdaki en küçük ayrıntıyı bile değiştirmemek için ciddi çaba sarf eden biri olarak ben,
  son zamanlarda aldığım kararlara şaşırıyorum.
  hatta karar alıyor olmama bile çok şaşırıyorum 🙂
  bu eğitimlerden sonra koçluğu bir meslek olarak yapmaya devam eder miyim, zaman ne gösterir, ileride ne olur bilinmez ama bana şimdiye kadar yaptığı katkıya değer biçmek gerçekten çok zor. fakat son dönemdeki halimden (yeni “ben”den) çok memnunum
  ve bunu sağlamama yardımcı olan:
  yapımda yayında emeği geçen herkese 🙂 , içtenlikle emek veren tüm sola unitas çalışanlarına, özellikle eğitimlerdeki samimiyetleri ve abuk subuk bin tane sorumuza bile sabırla cevap verdikleri için “eğitmenlerime”, 50. dönem devrelerime:)….. cümlenize çok teşekkür ediyorum

  şimdi düşündüm de
  bunu bir meslek olarak düşünmüyor da olsam, bana bir şeyler katmayacak dahi olsa,
  sadece eğlenmek ve güzel vakit geçirmek için bile sola unitas’a gelirdim

  saygı ve selamlarımla

 79. Sevgili Dostum Şirin, Cuma akşamı arayıp, ”Ömür, haftasonu müsait misin? Bu haftasonunda başlayacak koçluk eğitiminde 1 kişilik yerimiz var, sonunda alabiliyoruz seni” dediğinde bir çocuk gibi mutlu oldum, düşünmeden kabul ettim. Benim programım için de en uygun zamandı. Aylar öncesinden katılım için başvurduğum bu özel eğitimi sizce kaçırır mıydım ? 🙂
  Öncelikle iç mimar tasarımcı olarak kendini her zaman geliştirmeye açık biriyim. Bana bu eğitimin çok şey katacağına emin olarak geldiğimi söylemeliyim. Temel Koçluk eğitiminin her öğretide (Mevlana, Göksel Kitaplar, vb.) söylendiği gibi ‘KENDİNİ TANI’ yarak başlaması benim ve arkadaşlarım için çok faydalı olduğunu gördüm. Temel Eğitimde aldığım bilgileri modüller arasında pratikde uygulamaya başladığımda hayatın aslında benim için daha kolay olmaya başladığını fark ettim.Koçluk eğitimi gerçekten öncelikle size farkındalık ve bütünlük sağlıyor. Çünkü Danışanınıza yaptığınız koçluk seansında karşınızdaki kişiyi tam ve bütün olarak gördüğünüz zaman danışanın farkındalığını yaşaması mümkün.
  Ve böylece bu eğitimde sonuna kadar gitmeye, Niş koçluklar almaya, mesleğimi ve beni güçlendireceğini görerek koçluk yapmaya karar verdim.
  Ben ve arkadaşlarım bu eğitiminden faydalanmak için elimizden gelenin en iyisini yaparak derslerde katılımcı olduk, birbirimize güvendik ve çok eğlendik. Sizlere de bu süreçten faydalanabilmeniz için elinizden geleni yapmanızı, katılımcı olmanızı tavsiye ediyorum.
  Tüm Sola Unitas eğitim ekibine bize kattıkları, paylaştıkları herşey için teşekkür ve sevgilerimi iletiyorum.
  Ömür GÜRLEYEN
  İç Mimar I Tasarımcı

 80. Nalan Çaylı

  Çıktığım bu yolculukta Sola Unitas ile yürüdüğüm için çok mutluyum. Banu, Tülin, Şirin, Aslı ve Umut, hepiniz harikasınız. Sabırla ve sevgiyle kendimi tanımam ve farkında olabilmem için ne gerekiyorsa önüme serdiniz. Sola Unitas ailesinin bir ferdi olduğumu hissettirdiniz. Emeğinize ve yüreğinize sağlık. Ben bu sürece eğitim diyemiyorum, bu çetrefilli, bi o kadar da keyifli uzun bir yolculuk. Çok başındayım biliyorum. Bu yolculukta bana eşlik ettğiniz için çok teşekkür ederim.

 81. Işık Ekim

  Öncelikle herkesi sevgi ile selamlamak istiyorum 🙂
  “Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Gene dene, gene yenil. Daha iyi yenil.” Samuel Beckett

  Ben de : Hep denedim. Yenildim. Ama hep yenilmedim. Olsun. Gene deneyeceğim, gene yenilebilirim. Ama umuyorum daha iyi yenilirim.
  Henüz emekleme safhasında iken içimde koşma isteği uyandıran ve bu uyanışın verdiği mahmurlukla kendime daha kuvvetle sarıldığım, inandığım, zorlu lakin ışığa daha fazla yaklaşabilme umudu ile yandığım bir evredeyim. Birbirinden farklı renkleri içinde barındıran, bocaladığı şeylerin varlığından söz ettiği halde aslında kendini oldukça iyi tanıyan ve tanımlayan, hayatta bir amacı olan, samimiyetinden şüphe etmediğim, “seni tanıdığıma çok memnun oldum” diyebildiğim, “insanlara daha fazla dokunabilme” niyetimizle ortak paydada buluştuğumuz, güçlü, alçakgönüllü, güler yüzlü, gözlerimin içine açıklık ve anlayışla bakan nicelerini tanıma şansına sahip oldum. Bi kere bu yüzden fazlası ile şanslıyım. İyi ki yola, adadaki Cuma’ya asla sahip olduklarımızdan söz etmeden, kendimizi ifade etmeye çalışarak başladık.

  Doğru bildiğim kimi şeylerin aslında yanlış olduğunu öğrendiğim, öğrendiğim andan itibaren nasıl olduğuna şaşırsam da bunu uygulamaya koyduğumu idrak ettiğim, yaşıma rağmen değerlerimi (önceliklerimi) sorguladığımda kendimle bir kez daha gururlandığım, benliğimi dinlediğimde dinginlik bulduğum, daha önce hiç olmadığı kadar huzurlu hissettiğim için fazlaca mutluyum. Bugüne dek zihnimde yapmak istediğim öyle çok sey vardı ki, yoldaydım evet ama hangi birine yetişecegimi şaşırmış durumda idim. Şuan isteklerimi elekten geçirmiş olduğumu ve seçeneklerimin garip bir şekilde karşımda el kaldırıyor olduğunu görüyorum. Onlara söz hakkı vermek istediğimi farkettim. Gücümün sıradışı, köklü olacağına kalben inanıyorum. Merakla bekliyor, tanıdığım herkese minnet duymakla birlikte, Banu’yu çok seviyorum.
  Sevgilerimle…
  Işık Ekim

 82. Melike Özen

  Aslında söylemek istediğim o kadar çok şey var ki.
  Çok güzel bir yola çıktığımın farkına vardım. Ve bu yola BANU ile başlamak benim için
  çok eğlenceli, keyifli ve belki de büyük bir şans.

  Kendimi bu alanda geliştirmeye, eğitimler almaya devam edeceğim. Ve inşallah melike
  adadan kurtulup çok iyi yerlere gelecek.
  Çok teşekkür ederim.

 83. Elvan Yalcın

  Mevlana demiş ki;
  “Bu senin yolun, ve tek başına senin yolun.
  Seninle yürüyenler olabilir, ancak kimse senin için ya da senin yerine yürümez”
  Benim de bir yolum olduğunu farkettirdiğiniz için Banu Hocam size, ve bu yolda benimle yürüdüğünüz için bütün sınıf arkadaşlarıma teşekkür ederim…

 84. Ali Ersever- Schneider Electric SupplyChain Manager

  Sevgili Banu,
  Kendi adima pek çok eğitimde göremedigim keyif/fayda düzlemindeki katkilarin ve yönlendirmelerin için tesekkürü borc biliyorum.
  Bilmek ve egitmek her zaman her egitmen için basari ile beraberce yürümüyor.
  Sende bunun “best practice” ini görme sansim oldu…o acidan da tesekkurler.

 85. Cem Kaya- Ata Yatırım Merkez Şube Müdür

  Sevgili Banu
  Dün bütün gece onunla karşılıklı oturdum.
  Uzun yıllar sonra yüzünü görebildiğim için endişeliydi.
  Kavga etmedim ama onun yanlış olabileceğini ve hareket etmemi engellememesini söyledim.
  Konfor alanımın dışındaydım ama, 2 günde muhteşem insanlar ile birlikte olduğum için çok güçlüydüm.
  Gulyabani de bunun farkında. 
  Hayallerimin içindeki güzelliklerde sizler hep olacaksınız.
  Şimdiden görebiliyorum.
  Uzun bir kar yürüyüşünden sonra hepimiz şöminenin başında sucuk pişiriyor şarap içiyoruz.
  Dışarda bir fırtına var ki sormayın.
  Akşam hep birlikteyiz.
  Uyumak yok.
  Kütük evin küçük olduğuna bakmayın.Sabaha kadar uyumak yok. 
  Şimdiden ikinci modülü sabirsızlıkla bekliyorum.( Bu arada bügün arabamı sağa çekip karşıdan karşıya geçenleri takdir etmek istedim…)
  İyi ki varsınız….
  Hep olmanız dileğiyle…
  Teşekkürler, sevgiler…

 86. Anıl Unal

  Tülin hocam,
  Enerjiniz,duruşunuz,konuyu bize aktarırken ki samimiyetiniz,hepsi ama hepsi harikaydı.2.modülden çıktıktan sonra hem büyük bir keyif yaşıyor hemde sizin gibi bir insanla vakit geçirmiş olmaktan mutluluk duyuyordum.Academy ye sizin gibi insanlarla çalıştıkları için çok teşekkür ederim.

 87. Vera Saroyan

  Kendimle ilgili bugüne kadar vermiş olduğum en doğru karar oldu koçluk eğitimi almak ama daha da doğru olanı bu eğitimi Sola Unitas’tan almak oldu. Bana katmış olduğunuz değerler ve farkındalıklar için size gerçekten minettarım. İlk modülden itibaren, her eğitimden sonra sanki sırtımda iki kanat varmış gibi uçarak ayrıldım eğitimlerden. Bu eşsiz mutluluğu bana yaşattığınız için, sevgili Banu’ya, Tülin’e, Şirin’e ve tabii ki Umut’a müteşekkirim ve sizleri çok seviyorum. Sola Unitas artık benim yeni ailem oldu ve ben de bu ailenin bir parçası olduğum için kendimi hem çok şanslı hem de ayrıcalıklı hissediyorum. Önümde ileri eğitim programlarım var ve herbirini almak için sabırsızlanıyorum. Amacım ACC ünvanını alabilmek. Yani demek istediğim o ki, daha sizlerden ayrılmaya hiç niyetim yok. İyi ki varsınız, iyi ki hayatıma girdiniz…
  Sevgilerimle

 88. İrfan Kale

  Samimiyet,bilgi,pozitif enerji,sıcaklık ve akademik yetkinlik….İşte Sola Unitas ailesi.Birlikte başladığımız Koçluk yolculuğunda,hissettirdiğiniz farkındalıklar,kurduğumuz dostluklar ve edindiğim bilgiler için başta Umut olmak üzere tüm aileye teşekkür ediyorum.İyiki varsınız,yolumuz iyiki kesişmiş…
  Sevgiyle Kalın
  İrfan Kale

 89. Cevahir BİRER

  Merhaba Umut Bey,
  Adınız gibi bize umut verdiniz, güven verdiniz ve herşeyden önemlisi bizlere çok kıymetli bir deneyim yaşattınız, iz bıraktınız ve neleri yapabileceğimizi gösterdiniz, kendimizi tanımamızı sağladınız. Kelimelerle çok anlatılamayacak bir deneyimdi benim için. İçtenlikle teşekkür etmek isterim size, iyi ki bu eğitime katılmışım ve iyi ki Sola Unitas’ı seçmişim. Herkese önerilebileceğim muhteşem bir deneyim olduğunu söyleyebilirim.
  Sevgi ve saygılarımla 🙂

 90. nidal

  Sevgili
  Banu,Tülin,Aslı,Umut ,
  herbiriniz benim için ayrı ayrı bir değersiniz.Araç gereç çantama epeyce malzeme kattığınıza inanıyorum.Bu hayat yolunda içime dönme, kendimi tanıma ve daha mutlu olmabilme farkındalığı için size çok teşekkür ediyorum.Sizi seviyorum ve sımsıkı kucaklıyorum.

 91. Özlem Yılmaz Çakmakçı

  Aslıcım, çok tatlıydın ve çok doğal. Alanına da fazlasıyla hakim… 3. modülde seni tanımak çok güzeldi. Öğretmenlik anlayışın , zaman hassasiyetin de harikaydı. İyi ki seninle de bir şekilde yolum kesişti. İlişki Koçluğu’nda görüşebilmek dileğiyle.

 92. nazan fettahoğlu

  Uzun zamandır koçluk eğitimi almak adına gösterdiğim gayretler sonunda bitti ve ben muhteşem bir ekiple güzel bir yolculuğa çıktım. Kendime ayna oldum önce sanırım şimdi de başkalarına olmaya hazırlanıyorum. Kapıdan içeri ilk girdiğiniz andan itibaren sizi karşılayan keyifli ortamda hiç kuşkusuz sevgili Sola Unitas eğitimcilerinin katkısı çok büyük. İşini iyi yapan insanlar her zaman takdir edilmeli, Sola Unitas da takdir edilmesi gereken işler yapıyor gerçekten.
  Teşekkürler ve sevgiler herkese….

 93. Mehtap Abitoğlu

  Kurumsal çalışmalarımızın personelimiz üzerindeki etkisini daha ilk günden görmeye başladık. Hizmetleriniz için teşekkür ederim.

 94. Dr Hülya Koyuncu

  İkinci modülde Tülin ile “koçluk” zihnimde daha bir berraklaştı. Tülin haftasonu yapacaklarını çok iyi planlamış, zamanı çok iyi kullanan, anlatım gücü yüksek, sorulan soruları tam olarak anlayıp tam olarak cevaplayan, çok nitelikli bir eğitmen. Demo olacak uygulamaları bize adeta mini koçluk seanslarına dönüştürerek göstermesi çok öğretici idi. Çok verimli bir hafta sonu geçirdiğimi düşünüyorum. Sola Unitas’a gelirken aklımda bazı “acaba?”lar vardı. Yolculuk ilerledikçe bu kurumu seçmekle isabetli bir karar verdiğime daha çok kanaat getiriyorum. Teşekkürler Tülin ve teşekkürler SU.

 95. Melis Merih Kılıç

  Sevgili Aslı’dan almış olduğum NLP eğitimi, benim için Sola Unitas ile tanışmak adına çok güzel bir fırsat oldu.
  Profesyonelliğin ve sıcaklığın bir arada sunulduğu ortamda hem çok eğlendiğim, hem de çok şey öğrendiğim dört dolo dolu gün geçirdim. Zamanımızı etkili kullandık, onca uygulamayı keyifle yaptık. Yaşayarak öğrendik! Benim öğrenme sürecimde salt kendi deneyimlerim değil, grup arkadaşlarımın deneyimleme süreçleri de çok etkili oldu. Zaten koşarak gittiğim eğitimde, Aslı’nın gülen yüzü ve hiç eksilmeyen enerjisi, sınıf dinamiğimizin güzelliği ayrıca motivasyon kaynağı oldu. Ben heybem dolu çıktım.
  Bu sebeplerle, NLP’ye ilgi duyanlara tavsiye ederim. İlgi duymayanlara ve burun kıvıranlara ise daha çok tavsiye ederim. :)) Bu eğitimde herkes için bir şey var.
  Katıldığım için tüm samimiyetimle “çok memnunum!” 🙂

 96. Fugen Albayrak

  Koçluk eğitimlerinden sonra bu sefer NLP icin Sola Unitas’taydım. yine dolu dolu bir eğitimdi ve ceplerim yine doldu sayenizde. Eğitimleri bu kadar eğlenceli kılıp içerikten hiç ödün vermemek gercekten büyük başarı. Ayrıca bu kadar yoğun yapılan uygulamalar sayesinde insanın kendisini yetkin veya yeterli hissetmesi cok güzel. Teşekkürler Sola Unitas
  ve Aslı Aydemir sana ayrıca teşekkür etmek istiyorum
  hic bitmeyen enerjin, sonsuz bilgin, her şeyi en ince detayına kadar öğretme isteğin ve kocaman gülen yüzün için Kocaman Teşekkürler

 97. Sibel Sezer

  64 saat nedir ki? Bu kadarcık zaman diliminde yaşananlarla insanın kendine, başkasına, hayata bakış açısını sorgulayıp dönüşüm geçirdiği düşünülürse, 64 saatte bir okulda nasıl başarılabilir bu? Bence Tülin’in, Şirin’in ve Umut’un sihirli güçleri var! İyi ki Sola Unitas’la daha çok insana ulaşabileceksiniz! İyi ki bu hissettiklerimi başkaları da sayenizde hissedebilecek. İyi ki varsınız, Harikasınız!!!

 98. “Bir yerlerde yolumuzu kaybettik
  İnsanoğlunun termit yuvası şimdiye dek hiç olmadığı kadar zengin.
  Artık daha fazla refaha ve daha fazla boş zamana sahibiz.
  Fakat çok vahim bir eksikliğimiz var…
  Bizler kendimizi daha az
  “insan”
  hissediyoruz….
  Gizemli ayrıcalıklarımızı bir yerlerde yitirdik”
  ……………
  Yitirdiklerinizi tekrar bulduğunuz, yenilerini bulmaya devam edeceğiniz bir yer mi arıyorsunuz?
  Aynaya bakın!
  Ve mutlaka bir kez de Sola Unitas aynasından bakın ki içinizdeki o eşsiz insanı tekrar görebilesiniz…

  Çok teşekkür ederim hepinize:) İyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıyorum:)
  Sevgilerimle

 99. Eda Günaydın

  sizin için değer;
  buralara sayfalarca minnetlerimi teşekkürlerimi yazsam belki az bile gelir.Nasıl güzel insanlarsınız siz.Bana kattığınız aydınlanmanın,deneyimlemelerin ,Bilgilerin yanında buraya yazmak çokda kolay değil yani kelimelerle değil aslında .biz yeni ailemizi bulduk o kadar güzel ve anlamlı saatler geçirdik ki sizlerle,yeni bir yolun başlangıcında tüm samimiyetinizle karşımızdaydınız …il günden son güne “ki bence yolun tam başı burası” öyle güçlü şeylerle karşımızdaydınızki. Kaliteniz,bilgileriniz bana çok şey kattı,Sola ile birlikte bu yola çıkmaktan gurur duydum. Sizlerin Artık samsunda yeni bir aileniz var çok kocaman kucaklıyorum ve sonsuz teşekkür ediyorum tüm eğitmenlerimize ve UMUT yeni bir yol açtığın için bu güzel insanları bizimle olmaları için bir araya getirdiğin için sonsuz teşekkürler…sola demek mükemmellik demek ben bunu anladım…çok seviyorum sizleri yeni ailem yakında yeni merhabalar da görüşmek üzere…

 100. Yeşim Erberksoy

  Koçluk eğitimi almak için durup düşündüğüm kavşakta, benim için en doğru yola sapıp Sola Unitas’ı seçmekle ne kadar doğru bir karar verdiğimle ilgili hislerimi çok iyi anlattığını düşündüğüm bir alıntıyı paylaşmak istedim.
  • Yoldaki kavşaklarda başka yaşamlarla karşılaşırsın, onları tanıyıp tanımamak, derinine yaşamak ya da es geçmek yalnızca bir anlık karar sonucudur; bunu bilmesen de dümdüz ilerlemekle sağa sola sapmak söz konusu olduğunda genellikle senin varlığınla ve yanında olacak kişinin yazgısıyla oynanmaktadır. (Suzanna Tamaro, Yüreğinin Götürdüğü Yere Git)

 101. Nazlı GİZİR

  Bugüne kadar pek çok şey yaptım yalnızca kendim için yaptığım ve ömür boyu yanımda taşıyacagım, eskimeyecek, atılmayacak,üzerine ekleyerek gidecegim cok büyük bir zenginlikle şimdilik ara verdim sola unitasa .Bu süreçte yaşadıklarımı paylaşırsam belki küçükte olsa bi dokunuş yapmış olurum diye düşünüyorum. Ben 4 modülü 2014 yılında alan adana koçlarındanım. Birinci modülde Banu’nun destekleyici ve güvenilir tavrı , yapabilecegimize olan inancı bizleri doğru bir yolda oldugumuza inandırdı,ikinci modülde Tülin’in eğlenceli ve huzur veren insan ilişkileri ,konu ile ilgili daha teknik bilgileri heyecanımızı arttırdı, üçüncü modülde Aslı ile tanışmak çok şeye değerdi. Koçluk adına öğreneceğimiz bir kelime için bile en ince detayına kadar sizi düşünecek kadar zarif,ince ve sağduyuluydu. İlişki koçluğunda uzman olan Aslı insan ilişkileri adına çok teknik bilgiler ögretti. Dördüncü modülde ise beklenen kişi Umut Kısa ile tanışmak, yaptığı işlerin öznelliği, cesareti ,bizim hikayemiz bölümünde de anlattığı gibi aldığı radikal kararlarıyla,alanında uzman ekip seçimiyle, dürüstlüğü ,doğruluğu güvenilirliğiyle ,böyle bir kurum ile hayata olan katkısını takdire şayan görüyorum. Bir öğretmen olarak aldığım onca eğitimden , verdiğim onca eğitimden farklı olarak bitmesini hiç istemediğim bir eğitim daha önce hiç olmamıştı.Teşekkürler Sola Unıtas ailesi

 102. Sibel Koç

  Sola Unitas ile Ocak 2014 te tanıştım, sırasıyla aşağıdaki eğitimleri aldım. Eğitimlerim Haziran sonuna kadar da devam edecek. Sola Uitasın kapsından girdiğim için kendimi çok şanslı ve özel hissediyorum. Sola Unitas eğitimlerinde kendimi oyun bahçesinde oyun oynayan bir çocuk gibi hissediyorum. Zamanın nasıl geçtiğinin farkında olmuyorum. Hafta sonu ve hafta içi akşamları bu şekilde enerji depolayarak geçiyor. Hafta içi malum 9-6 iş 🙂 Tüm eğitmenler ve diğer sola unitas çalışanları artık ailemizin bir parçası oldular. Eğitim ve eğitim içerikleri şimdiye kadar karşılaştığım en sıra dışı ve öğretci teknikler ile dolu. Gelin pişman olmayacaksınız. Farkındalığınızla tanışacağınız bir kapıyı sizde kendinize aralayın.
  Henüz tüm eğitmleri tamamlamasamda favorim Yönetici Koçluğu. Belki br gün Sola da bu eğitimi benden alırsınız 😉
  Aldığım eğitimler;
  – Kalıtsl Aile Tramvaları
  – Yaşam koçluğu
  – Öğrenci Koçluğu
  – NLP Pract.
  – Yönetici Koçluğu
  Sıradakiler;
  – NLP Master
  – Takım Koçluğu
  – İlişki Koçluğu

 103. Yunus Emre ŞENTÜRK

  Merhaba Umut Kısa,
  Öncelikle başarından dolayı tebrikler, verdiğin eğitim için teşekkürlerimi sunarım. Ancak Sola Unıtas gerçekten iyi bir okul. Sıcak, samimi, dürüst, ve en önemlisi bilgi dolu. Başta sana ve Sola Unitas ailesine tekrar Teşekkürler…. Sola Unıtas tan ACC olarak çıkmayı hedefliyorum… Sizlere çok ihtiyacım var….. Ben gitmiyorum daha…. 🙂 Sevgiler….

 104. Balkız Balam Cerrahoğlu

  Koçluk amacıyla başlamadığım bir dünyada yeni bir dünya yaratan, kalbime dokunmayı öğreten, başka yönden baktıran Banu’ya Tülin’e Şirin’e Cem’e Umut’a hatta Çiçek hanım’a çok çok teşekkürler. Artık dinliyorum insanları. Düşünüyorum. Sizi seviyorum iyiki tanıdım.4 modül bitse de kopamayız biz Sevgiler

 105. Öznur Baran

  İlk dort modul bitti ve asil yolculuk simdi basliyor. Yillardir aradigim seyi bulmus olmanin coskusuyla yepyeni bir benle ciktim son modulden. Benden kurtulusunuz yok , daha bir suru egitim var almak istedigim. Durmak yok yola devam. Sadece simdiye kadar olan emekleriniz icin , simdilik cok tesekkurler tum Sola Unitas ekibi….

 106. Sema Ozturk

  Koçluk 1. Modül eğitimi ile yolculugum basladı..Kayıt öncesi belki de bu yorumu okuyan ‘sen’ gibi bende okuyabildiğim kadar Academy ve hocaları hakkında tüm yorumları okudum..Mucizevi geldi yorumlar..Acaba? düşüncesiyle kalktım gittim Academiy e.. Kayıt yaptırırken heyecanlı,derse giderken ayrı bir heyecanlıydım..Bir kere doğada ki ‘benzer benzeri çeker’ yasası benzer frekansdan birçok kişiyi bir araya toplamıstı..Dersin ilk 15 dakikasında da bu ortaya çıktı..Saat 09:30 da start verip saatin 17:30 ve hatta 18:00 nasıl oldugunu zaman mevhumunu yitirdiğinizden inanın anlamıyorsunuz..Akıl & Bilim & Duygu & Profesyonellik dörtlüsü ile keyif dolu bir ders içeriği hazırlanmıs..Eğitmenimiz Banu Hanım hakkında kelime kifayetsiz..Ozetle su soylenebilir :İyi bir hoca bilgiyi zihninize ve kabinize kazıyor, unutulmaz kılıyor… Ve daha otesi iyi ve sevgi dolu bir insan..Banu Hoca basta olmak üzere,destek veren Figen Hanım’a, ders aralarımızı kek, çay ve kahve servisiyle renklendiren Çiçek’e herkese ve herkese kalpten tesekkür ederim. Yolumu aydınlatmaya basladınız ‘Varolun’..

 107. Gizem Erkut

  1. modül tüm ekip fotoğrafımızı facebook’a koyarken yazdığım not ….. yeni bir adım yeni bir “ben”e …. kalpten teşekkürler

 108. Şirin Akın Tokgöz

  Aslında hep hissederim benim için doğru olanı… Bu kez de hissettim. Varmak istediğim yere giderken yolda SOLA UNITAS’ la olmam gerektiğini. Ama bu kez beklentilerimin de üzerinde bir şey oldu.
  Herhangi bir yerde aldığınız herhangi bir eğitim , mutlaka size bir şey katıyor olacaktır. Ama Sola Unitas’ ta benim için eğitim almanın ötesinde özel olan birkaç şey oldu. Onları paylaşmak isterim:
  Ait olma duygusunu yaşıyor olmak benim için çok önemlidir. Kendimi güvende hissettiğim ve ait hissettiğim nadir yerlerden biriydi.
  Aldığım eğitimin birçok materyalle harmanlanıp , farklı bir konseptle alıyor olmak , kendimi tanıma yolundaki yolculuğumda farkındalıklarımın içselleştirmesi sürecini hızlandırdı.
  Birçok kurumun vizyonu vardır ama her zaman o misyonu yürüten bir kişi yoktur. Sola Unıtas ‘ la bu tüm bu saydıklarımı yaşamama vesile temel neden de bu bence. Vizyonu olan , misyonu taşıyan kişinin varoluşu ve etrafındaki insanlarla bunu yürütüyor olmasıdır.
  Sevgili Umut ‘un bu misyonun öncüsü olarak bir grup dinamizmi oluşturması da bu yolculuğa çıkanlara fayda olarak geri dönüyor.
  Bu değerlerle almış olduğum eğitimin , kendi işimde de beraber yol alacağım insanlara faydalı olabileceği içinde kendimi şanslı görüyorum. Her şey için çok çok teşekkür ediyorum.
  İyi ki varsın Umut ve iyi ki varsın Sola Unıtas..

 109. Reyhan Koçyiğit

  18 yıldır öğretmenlik yapan birini baştan çıkardınız ya, ben size ne diyeyim? Şimdi artık işim Sola Unitas eğitimi, gücüm Sola Unitas eğitimi 🙂 Kendimi sürekli gerçekleştirmek istediklerimi hayal ederken buluyorum. Her seferinde yaptığım kendimle ilgili keşifler, bazen beni sevinçten yerimde zıp zıp zıplarken bazen de sinirlendim hatta köpürdüm. Tülinciğim ve Aslıcığım yarattığınız farkındalıklarla artık ben başka bir ben’im!
  İyi ki o gün o telefonu açmışım iyi ki Aslıcığım’ın cıvıl cıvıl sesini duymuşum, Umut’un mülakatını geçmişim ve Reyhan’a yolculuğumu sizinle başlatmışım.
  Hayatımda hep ayrıcalıklı olacaksınız Sola Unitas ailesi! Hepinizi çok seviyorum!..

 110. Hülya Çelik

  Koçluk eğitimi hakkında son 2 senedir araştırma yapıyordum ,araştırmalar ,sormalar ,akıl danışmalar derken her seferinde kafam karışıp ,düşünmeyi erteliyordum . Başvuruma o kadar hızlı ve ilgili dönüldü ki !! ilk konuşmayı yaptığımda tarih Kasım 2013 dü. Mart 2014 İzmir de yeni bir program başlıyordu. Uzun uzun konuştuk ,düşünmek için çok zamanım vardı . Ama o tarih hiç aklımdan çıkmıyordu . Mart 2014 de eğitime bir hafta kala ; bugün arayayım ,yarın mı arasam , aman boşversem mi çelişkilerini yaşarken ,Sola Unitas beni unutmamış aradı. Tülin le telefonla yaptığım görüşmeyi hiç unutmuyorum. Heyecanlı kadınım ben  Dangıl dungul bir laf etmiş olabilir miyim? Beni almayacaklar mı eğitime şeklindeki kaygılarım ertesi gün sona erdi. Kalbimi açtığım , hiç hesapsız sevdiğim arkadaşlarım oldu . Mart ve Nisan da su gibi akıp giden ,iki hafta sonu eğitimi aldık.İnanır mısınız hem eğiitimleri hem de arkadaşlarımı görmeyi dört gözle bekler oldum.Çok sarsıldığım ,eğlendiğim ,çok düşündüğüm,insanları başka bir şekilde gözlemlemeyi öğrendim. Sanki bir gözüm daha vardı ,kapalıydı. O açıldı . İlk iki eğitimi Tülin den aldım.Tülincim hem öğrettiğin, hem arkadaşlığını ve sevgini de paylaştığın için çok teşekkürler ,Her kelimeni takip ettim ,herbiri içimde bir yerde.
  “Koçluk” yolunda Sola Unitas ile yürümeye devam edeceğim. Çok teşekkürler

 111. Şirin Akın Tokgöz

  ”Olasılıklar Dünyası”. Bu modülden çok şey bekliyordum beklediğimden daha fazlasını buldum. Kendime dair aradığım en temel iki sorumun cevabını buldum. Bugünden sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını biliyorum artık. Ben , bu güzel güneşli günde gideceğim yere yol alırken rüzgarın ılıklığının ruhuma değdiğini, günesin sıcaklığının kalbimi ısıttığını hissedebiliyorum. Ben bugün anı hissedebiliyorum; kendimi hissedebiliyorum.
  Ben, bugün yeniden doğuşumu kucaklıyorum;sevgiyle, şefkatle…
  Yanaklardan akan bu serinlik, bilinmeyene değil. Belirli olmaya istediğim olmaya , kendi olmayı var etmeye… Aslı Aldemir, Sen, bu güne kadar gördüğüm ”İnsan Odaklı” çalışan nadir insanlardan birisin. İnsana olan,işine olan sevgin tüm varlığına yansımış görünüyor. Ve bu yansıma senin etrafına sonsuz bir ışık saçmana vesile oluyor. Çok zarif,şeffaf ve olduğu gibi görünüyorsun.. Sen, bu dünya’ya iyi gelecek insanlardansın. İyi ki tanıdım seni , iyi ki hayatımdasın!

 112. Temel Hocaoğlu

  “Olasılıklar Dünyası” koçluk yoluna çok farklı bir bakış ve anlam kazandırdı diyebilirim. TA çok derin ve önemli bir konu. Keşke bu ilk aşama 5 modül olsaydı da TA yı bir modül olarak daha detaylı ele alsaydık. Yada Sola Unitas olarak Sertifikalı bir haftasonunda verilecek TA eğitimi yapılabilse..!!!
  Tülini gördük bayıldık Aslıyla mest olduk şimdide Umutu bekliyoruz.. Duyumlar süper… Hadi bakalım…
  sevgiler herkese

 113. Sema Baykara

  Tüm duyularımıza hitap eden etkili bir eğitim modeli..Bu model içinde tam yerini bulmuş, bizleri zaman zaman ağlatıp, zaman zaman kahkahalarla güldürerek öğreten, profesyonelliğini her anlamda hissettirirken dostluğu ve güler yüzü ile de kalbimizi fetheden bir eğitici. Teşekkürler Sola Unitas.. Teşekkürler Tülin..

 114. Deniz KUŞ DEMİRAY

  Sevgili Solaunitas Ekibi,
  Hayatıma dokunduğunuz, emek isteyen bu yolda yanımızda olduğunuz için size çok teşekkür ederim. Henüz eğitimimizin 1 ve 2. modülünü tamamladık ve Sevgili Ayça’nın ilk modülde söylediği “buradan çıktığınızda hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” cümlesini gerçekliyoruz. 1. ve 2. modülde bize eğitim veren Sevgili Ayça ve Tülin’e, eğitimimizi destekleyen ve yanımızda olduğunu hissettiren tüm Solaunitas ekibine sonsuz teşekkürler…

 115. Taner Cukadar

  40 yıl önce su içinde başlamıştım bir yolculuğa. Yaklaşık 2 yıl önce tanıştığım ve o günden beri Şems’ini bulmuş Mevlana gibi peşinde dolaştığım ve 3 hafta önce kendi yolculuğuma başlamam için aracı olan dostluğunu açan sevgili Umut sana ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Yeniden başlıyorum yolculuğuma bu sefer yeni bir SU ile. Nice yeni yolculukları paylaşmak ve yaşatmak dileğiyle …

 116. Reyhan Koçyiğit

  Daha yolun çok başındayım. Bu iki günlük eğitim tam da bunu anlamam içindi. Ama çok istediğim ve yürümekten emin olduğum bir yolda ilerlememi kim durdurabilir ki? Hele elimdeki harita, işinin ehli kişilerden çıkmışsa…
  Tülin sana teşekkür ederim. Hem iki gündür sayende öğrendiklerim için hem de içimde varolan gücü bir kez daha keşfetmemde, bana tertemiz bir ayna olduğun için…
  Aslında daha dörtte birini yürüdüm bu yolun ama çok eminim ki doğru eller sırtımda…
  İyi ki o gün o telefonu açmışım, Aslı’nın cıvıl cıvıl sesiyle karşılaşmışım. Umut’la, bilinen adı mülakat olan, bana göre o sıcacık sohbeti yapmışım…

 117. Alper Zırhlıoğlu

  Sevgili Tülin, Adana’ da 2 günlük eğitimimiz boyunca göstermiş olduğun ilgi ve patlaştığın güzel deneyimler için çok teşekkürler…

 118. ÖZLEM YİĞİT SELEK

  Sola Unıtas ailesinden biri olmak ayrıcalık mı, kesinlikle…Sevgili BANU, 2 gün gibi kısa bir sürede Adana ekibini böylesine birbirine sinerji ve sevgiyle bağlaman muhteşemdi..Bizlere verdiğin emeğe, sevgiye,samimiyete ve dostluğuna hayran olmamak mümkün değil..Benim hayatımda daima ÖZEL ve EŞSİZ varlığınla daim olacaksın..İstanbul’dan Adana ‘ya benim yaşamımın en önemli çözülememiş sorununa bir farkındalık yaşatıp beni o karanlıktan çekip alan YÜREĞİ KOCAMAN ve GÜZEL KADIN BANU…teşekkürlerim yaşattığın farkındalığın yanında sönük kalsa da iyi ki tanımışım seni..İşte sıradan bir eğitimden öte insanların hayatlarına dokunacak kadar samimi, içten, dost insanları barındıran SOLA UNITAS ailesi iyi ki tanımışım sizi..Sizlerde kabul ederseniz SONUNA kadar sizinle olmak isterim..SEVGİYLE..

 119. Hakan Urgancı

  Koçluk adı altında aldığımız bu eğitimde bir meslekten öte , kişisel kaynak yaratma konusunda edindiğimiz harika katkı ve insan olmak adına kendimize yaptığımız en büyük yatırımla karşılaştık. Bu bence mükemmelliğin bilimi… Tüm eğitimcilere saygı ve sevgilerimle

 120. Doç. Dr. Efkan Marım

  Bu eğitimlerin sonunda zihin beden ve çevrenin mükemmel uyumunu yaşayacağınızı garanti ediyorum.

 121. Burcu Dilek Demir

  Hayatımda dönüm noktası olduğunuz için teşekkürler. İyi ki ” o telefonu etmişim , iyi ki mülakatı geçmişim”

 122. Aşkım Çiftçi

  Siz olduğunuz gibi mükemmelsiniz. Sizi tam da böyle bu halinizle seviyoruz. Yarın da bu şekilde düşünüyor ve seviyor olacağız : ))

 123. Umay Doğan Genç

  Sola Unitas Ailesinin tüm bireylerine bana kattığı değerler ve farkındalıklar için çok teşekkür ediyorum. Size olan sempatim bölünerek çoğalıyor ve tüm vücudaumda en küçük bir boşluk bırakmayacak şekilde kaplıyor. Biliyorum ki bu beni iyi yapan ve benim için asla aşılamayacak bir zırh olacakç

 124. Fugen Albayrak

  Merhaba,
  Yönetici ve Takım Koçluğu Eğitimini almak isteyenler Kesinlikle doğru yerdesiniz çünkü kendi sahalarında birebir uygulayıcı eğitimcilerden bu eğitimi almak çok daha verimli oluyor bilgilerinin yanısıra deneyimlerinide sınırsız paylaşan Banu Koç Çakan ve Cem Atat bana kattıklarınız için bir kez daha teşekkür ederim

 125. Ebru Güngör

  Çok alay ediyordum ‘elimi çarptığın koç çıkıyor, kıpırdamamaya çalışıyorum’ diye:)) 2013 Mayıs ayında aniden başladı koçluk maceram, tamamen rastlantısal olduğunu zannediyordum elbette, bilinçaltımın aslında beni bu yola sürüklediğini de NLP eğitiminde anladım. Sola Unitas, deneyimli, paylaşımcı, bilgili, şeffaf ve güçlü dostum. Sizler bundan sonra benim hayatımın en değerli yerindesiniz, hayatıma, zihnime o kadar güzel fırça darbeleri bıraktınız ki farkettim, yüzümü değişime döndüm, olgunlaştım. El attınız yenilendim, bir mesleğim vardı ‘eczacı’ydım, şimdi bambaşka boyutlarla zenginleştim. Umut, Şirin, Tülin, Aslı deneyiminiz, bildiğiniz ne varsa paylaşım heyecanınız, samimiyetiniz, gülen yüzünüz ve içten dostluğunuz için çok teşekkür ederim. Peki şimdi ben sizin için ne yapabilirim?

 126. Fugen Albayrak

  Merhaba,
  Her zaman söylediğim gibi Sola Unitas’ta olmak cok güzeldi. Bu sefer Yönetici Koçluğu icin oradaydım hem cok keyif aldım hem de yeni bilgilerle donandım. Sola Unitas geleneği ve ya felsefesi olan “sınırsız bilgi paylaşımı” yine inanılmazdı ve bu eğitimde bilgisini ve tecrübelerini bizimle paylaşan Banu Koç Çakan emeğine bilgine nefesine yüreğine sağlık Cok Teşekkür Ederim

 127. Pınar Tanglay

  Hayatımız ilişkilerimiz üzerine kuruluyken, ne kadar sağlıklı ilişkiler kurabiliyoruz? Sağlıklı ilişkiler nasıl kurulur?, “Ben nerede hata yapıyorum?” , “Bir ilişkiye ne katıyorum, ne alıyorum?” “Mutlu ilişki var mı?” gibi bir çok sorunun cevabını, öğrenmek istiyorsanız, eşsiz anlatımı, tatlı dili ve güler yüzü ile derslere enerji katan Dünya tatlısı Aslı’yla İlişki Koçluğu Eğitimini şiddetle tavsiye ediyorum 🙂 Farkındalıklarla değişim başlar….Değişmeye hazır mısınız??

 128. Ömer EFE

  Sevgili yeni ailem,
  Aidiyet duygusu önemlidir benim için. Bir yere ait olma, kendini bir yere ait hissetme güçlü bir duygudur. Kolay kolay inşaa edemezsiniz bu duyguyu. Heyecan yaratır, güçlü hissettirir, samimidir, içtendir, parçandır. Yeni yolculuğuma heyecanla başlarken bu duyguları bu kadar kısa sürede hissedeceğimi düşünmezdim. Başlangıçta eğitim seçimimi yaparken burada yorumlardaki içtenlik ve samimiyet beni çok etkilemişti. Umut’la konuşarak vermiştim kararımı, kişilikli adam, ne yaptığını ve yaptığı işe ne kadar inandığını gözlerinde görmüştüm. Ama ekibini de tanıdıktan sonra herbirinden öğrenecek çok şey olduğunu da ayrıca öğrenme fırsatı buldum. Teşekkür ederim Ayça, teşekkür ederim Didem. Ankara’da daha henüz ilk modülü yaşadık ama şimdiden bir aile olduk. Hem de çok sevimli bir aile. Hayatım boyunca aldığım pekçok eğitimle kıyasladığımda bitmesini hiç istemediğim bir ikinci eğitimim olmamıştır. Enerjinize, heyecanınıza sağlık. Yarattığınız ortam için hepinize teşekkür ederim. Yolculuğumuza beraber başladığımız 30. Dönem Ankara Koçları; enerjiniz ve paylaştığınız samimi duygular için sizlere de teşekkür ederim. Benim için çok değerlisiniz. Kalbinizden geçen, hayal ettiğiniz yolculuğu yaşamanız dileğiyle…

 129. Nuri Babayiğit

  Sevgili Sola Unitas Ailesi, Sevgili Aslı ve Şirin
  NLP practitioner eğitimi ardından duygularımı paylaşmak istedim. Kendi yaptığım kısa araştırmaların sonucunda NLP hakkında kısada olsa bilgim vardı ve merak ediyordum. Eğitim içerik olarak çok hafif olmamasına rağmen siz o kadar keyifli ve eğlenceli hale getirdiniz ve o kadar güzel anlattınız ki oluşan o güzel ve olumlu duygularla konuları çok iyi öğrendim. Ayrıca öğrendiklerimizi nasıl kullanacağımız konusunda net açıklamalarınız ve yaşadığınız tecrübelerinizi bizimle paylaşmanız çok etkileyiciydi. Çok teşekkürler Sola Unitas Ailesi,Çok teşekkürler Şirin, Çok teşekkürler Aslı yüreğinize sağlık

 130. Ebru Güngör

  Sevgili Aslıcım, lisans/lisansüstü eğitimlerimden sonra ilk defa bir eğitimden sayende yeni bir paye ile çıktım. Artık hemcinslerime en iyi ilişki modelinin pis adamlardan uzak durmak olduğunu aşılayabilirim ;))
  Şaka bir yana, senin harika anlatımın ve deneyiminle birlikte arkadaşlarımızın katkılarıyla daha da zevkli olan bu eğitim için içtenlikle teşekkür ederim.

 131. Ferhan Durak

  Sevgili Sola Unitas Ailem, geçtiğimiz hafta sonu 2013 eğitim paketimin son aşaması olan İlişki Koçluğu eğitimini Aslı Aydemir Hanımdan aldım. Hayatımızı en derinden etkileyen ilişkileri konu alan bu önemli eğitimi entelektüel bilgi birikimi, yerinde ve açıklayıcı örnekleri , akıcı sunumuyla aktaran ve duygu dünyamda kalıcı değişimlere neden olan Aslı Hanıma çok teşekkür ediyorum.
  Sola Unitas başta Umut Bey olmak üzere tüm eğitimcilerinin sahip olduğu güçlü evrensel bilgi birikimlerinin yanı sıra deneyimlemelere, örneklemelere, atölye çalışmalarına verdiği önem nedeniyle aynı konuda faaliyet gösteren bir çok okulun çok önünde. Faaliyetlerini yalnızca bir iş olarak yapmıyor, insanımızın gelişimine katkıda bulunmak amacına uygun olarak gerçekleştiriyorlar. İyi ki yaşamın akışı sizlerle tanışmama neden oldu, iyi ki varsınız, bana kazandırdığınız her şey için hepinize çok teşekkür ediyorum.
  Sevgi ve saygılarımla,

 132. Seda Akyol

  Yaşam Koçluğu ; 2000 li yılların başlarında duyduğum fakat Türkiye’de kabul göreceğine pekte inanmadığım meslekti bu sebeple tarafımdan rafa kaldırılmıştı. Sonra zihnimde bir kitap projesi parladı. Onunla ilgili araştırma yaparken Yaşam Koçluğu ile tekrar karşılaştım. Bu sefer deneyeceğim dedim hem kendimi geliştirmek hemde kitaba altyapı oluşturmak adına girdim bu serüvene. Çok ta umutlu değildim başlarda. Fakat daha ilk modülün ilk günü farkındalıkla çıktım eğitimden. O kadar çok şey öğrenmiştimki. Devam etmeye karar verdim. Her gittiğimde daha da çok şey öğrendim. Hatta Koçluk Yapmayı düşünür hale geldim. Sola Unitas ailesi öyle güzel bir aile ki birden kendinizi o aileden hissediveriyorsunuz. Hem eğitim teknikleri olsun hem samimi yaklaşımları olsun doğru yerde olduğunuzdan emin oluyorsunuz. Sizi seviyorum Sola Unitas ailesi iyi ki yollarımız kesişti. Artık daha az yargı ile bakıyorum hayata ,teşekkürler 🙂

 133. Erdem Demirci

  Sevgili Sola Unitas Ailesi, Sevgili Aslı…
  İlişki koçluğu eğitimi ardından duygularımı paylaşmak isterim…
  İçerik olarak ağır bir eğitim olmasına rağmen değişik dinamiklerle eğlenceli hale getirdin.
  Belli ki bu eğitim için koçluk tecrübeniz üzerine hem bilgi hem materyal olsun bayağı bir araştırma yapılmış bayağı bir emek sarfedilmiş… Bunları bize sunduğunuz için tekrardan teşekkür ederim. Bildiğimiz koçluk araçlarını başka argümanlarla harmanlayarak, bize nasıl uygulayacağımız pratiğini sunman ayrıca güzeldi. Yüreğine sağlık. Çok teşekkürler

 134. Güzin Belli

  Sola Unitas’ın değerli koçları ve eğitmenleri. Sizden aldığım yaşam ve yönetici koçluğu eğitimlerinden sonra hepinizin yeri benim için zaten ayrı ama bu hafta sonu aldığım ilişki koçluğu eğitimi gerçekten bunu daha da bir pekiştirdi. Sevgili Aslı bir insan eğitime böyle mi hazırlanır ya :)gördüğüm en sürprizli ve eğlenceli eğitimlerden biriydi. Özelliklede ilişki gibi hayatımızın her noktasında her anında varolan bir konuda bu kadar dürüst ve içten bir şekilde bizimle bilgini paylaştığın için çok teşekkürler. Yani bu eğitimi ben verseydim kesinlikle böyle verirdim dedirttin bana 🙂 Çok teşekkürler. İçim çok rahat bir şekilde herkese bu eğitimi tavsiye ederim koç olsun olmasın herkesin ilişkileri birde Aslı’dan dinlemesi gerekiyor bence. Çok teşekkürler

 135. Arzu Masal

  Koçluk eğitimini almaya karar verdiğimde bir süre araştırma yaptım.. etrafımda bu işle ilgilenen birileri olmaması sebebi ile internet üzerinden araştırmalarıma yoğunluk verdim.. bu eğitimi veren pek çok okul vardı ama en çok Sola Unıtas ve eğitmenleri hakkında yazılan yorumlar dikkatimi çekmişti.. web dünyasının içinden biri olarak aslında insan okul ve eğitmenler hakkında yazılan şahane yazıları görünce düşünmeden edemiyor, yazılan tüm yorumlar gerçekmi yoksa yoksa yoksa?!! Eğitim süresince sezgilerimizi de kullanmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördüğüm sevgili okulumu, sezgilerime güvenerek ziyaret ettim ve daha ilk görüşmede dedim ki “evet işte bu okul” ve gördümki yazılan tüm yorumlar gerçek hatta az bile.. Profesyonelliği insancıl olmakla mükemmel şekilde buluşturan bu okulun bir parçası olmaktan son derece memnunum.. Özellikle benim için önemli olan diğer özellik ise eğitime gelen diğer arkadaşlarımında hepsinin birbirinden şahane olması, hepinizi seviyorum:) Hala kendinize bizler gibi okul mu arıyorsunuz? Bizler bulduk, işte siz de buldunuz hoşgeldiniz:)

 136. Bilnur Al

  Yaşamımızda tesadüf diye adlandırılan durumlar olur. Tesadüflerin o an gelişimimiz amaçlı bize sunulan fırsatlar olduğuna inanırım. Yani zaman zaman karşımıza o an ihtiyacımıza uygun koşullar çıkar. Biz de bu fırsatlardan ya yararlanmayı seçeriz ya da bilinçli/bilinçsiz görmezden geliriz. Benim de Sola Unitas’la karşılaşmam böyle bir tesadüf sonucu oldu. Ve ben de bu karşılaşmayı kazan kazan mantığı ile fırsata çevirmeyi seçtim. Ve sonuçta doğru bir karar aldığımı gördüm. Tüm eğitimler çok verimli geçti. Eğitmenimiz olan Umut olağan üstü koordinasyonu ile tüm bilgileri sevgiyle aktardı. Yaşamda mucize olarak göreceğimiz, asla yapamayız diyebileceğimiz yönlerimizi ortaya çıkartacak egzersizler yaptırdı. Yalnızca olağanüstü farkındalık yaratan bu egzersizler için bile eğitimlere katılmaya değer. Eğitim alan grubun da uyumluluğu işin bonusu oldu. Başta tüm mütevaziliği ile eğitim veren Umut olmak üzere her eğitimde bizimle olup, pozitif katkıda bulunan Tülin’e ve tüm Sola unitas ailesine çok çok teşekkür ediyorum. Aslında bu eğitimden önce her zaman teşekkürle andığım alanında çok iyi olan eğitmenlerden iyi eğitimler almıştım. Sola Unitas da bu eğitimlerle benim için teşekkürle anacağım kurumlar arasına katıldı. Umut’ta teşekkürle anacağım eğitmenler arasında yerini aldı. Tekrar teşekkürler. İyiki varsınız, iyiki sizleri tanıdım.

 137. Simay Demirtepe

  Hayatımda aldığım en keyifli eğitimdi, eğlenceli, düşündürücü bir eğitimdi. ICF okulları arasında en doğru seçimi yaptığımı kolayca anladım diyebilirim. Herkese tavsiye ederim. Özellikle bana sorulan sorular ve içselleştirme çok yüksekti. İnsan kaynakları alanında bir çok profesyonelin bu eğitime katılması kendi sektörüm için çok faydalı olacaktır. Teşekkürler Sola Unitas, Umut, Aslı, Şirin, Tülin ve Ayça.

 138. Dilek Bingöl

  İzmir’den yazıyorum. 9-10 Kasım 2013 tarihlerinde Sayın Aslı Hanımın vermiş olduğu NLP Eğitimine katıldım. Çok memnun kaldım. Çok başarılı bir eğitim oldu benim için. Öncelikle Sayın Aslı Hanıma daha sonra da firmanıza teşekkürlerimi bildirmek istiyorum.

 139. Elçim Çol

  Kişisel gelişimim yolunda ilerlerken doğru adresi araştırmalarım sonucunda tanıştım Sola Unitas’la.. Yaşam koçluğu eğitiminin 1. modülünde tam tabiriyle bana kamyon çarptı ve 3. modülün sonuna kadar yoğun bakımda ilerledim.. kendim hakkında herşeyi bildiğini düşünürken 36 yaşında yeniden tanıştım kendimle.. Bu yolculuğumda bana eşlik eden ve bana çarpan o kamyonun şöför koltuğuna beni yavaşça geçiren Umut hocaya sonsuz teşekkür ederim. Kalıtsal Aile travmaları ise ufkumu açan ve neyi neden yaptığımızı öğrendiğimiz bir eğitim oldu. Eğer kendiniz ve çevrenizdekiler için güzel birşey yapmak istiyorsanız mutlaka bu eğitimleri almanızı tavsiye ederim. Sevgilerimle

 140. Fügen Albayrak

  Yasam koclugu egitimini Sola Unitas’tan aldigim icin hem cok sansliyim hem de mutluyum. Ilk secme nedenim bazi onemsedigim kriterleri buldugum icin mesela attigim her emaile aninda geribildirim aldim bu beni etkilemisti ,egitimlere katildiktan sonra da yanilmadigimi anladim Sola Unitas inanilmaz enerjik , profesyonel ve bir o kadar da sosyal sorumluluk bilinci olan bir ekiple hizmet veriyor Ben bu ekipten ayrilmamak icin muzmin bir katilimci olmaya adayim bir insani mutlu eden olgulardan biri de dogruyu dogru zamanda ve dogru yerde yaptigini anlamak hissetmektir Mutluyum Bunu icin tekrar cok Tesekkur Ederim Sola Unitas

 141. Esra Erdem (İnsan Kaynakları - Kimberly Clark)

  Sola Unitas kanalıyla edindiğim koçluk eğitim deneyimimi 4 yıllık lisans, üzerine 4 yıla yakın süren yüksek lisans deneyimim ve 10 yılı aşkın iş hayatım ile kıyasladığımda beni bu kadar besleyen, geliştiren ve bu kadar etkin bir başka deneyim hatırlamakta zorlanıyorum. Kendime dair yaptığım en önemli yatırımlardan biri olduğunu düşünüyorum ve şiddetle ilgilenen herkese tavsiye ediyorum. Eğitimci kadrosunun son derece uzman, profesyonel olduğunu hissetmek ve aynı zamanda arkadaş olabilmek de son derece güven veriyor. İyi ki Sola ekibi ile yolum kesişmiş 🙂 Esra Erdem

 142. Esra Salihreisoğlu

  Bundan yıllar önce kendimle ilgili keşifte bulunmak için bir yolculuğa çıktım. Yolculuk sırasında kendime farklı farklı rehberler seçtim ve o rehber ile keşiflerim daha kolay ve zevkli hale geldi. Son iki aydır yanımda olan rehberim Sola Unitas onlarla bu yolculuk benim için inanılmaz heyecanlı bir hale geldi. Yaptığım keşifler daha bir renklendi. Sadece kendimle ilgili değil hayatımdaki kişiler ile ilgili de birşeylerin farkına varmama neden oluyorlar. Bunun için Sola Unitas’a buradan bir kez daha teşekkürler ederim.

 143. Neslihan Sevinç

  Geçen hafta yönetici koçluğu eğitimini de aldım. Umuttan sonra o enerjiye neyle tam olarak karşılaşacağımı bilemzken Banu sevimli, sıcak haliyle ‘meraba’ dedi. Onun da gözlerindeo müthiş enerjiyi gördüm. Cem zaten adamımız.. 🙂 Ona diycek bişey bulamıyorum. ” Bizden” diyebiliyorum….:) Ders başladıktan sonra bunların hepsi seçme diye düşündüm…. Hepiniz harikasınız. Sola Unitas başarısını sizler gibi eğitmenlerine borçlu. Başarılarınızyükseltirken hep böyle mutlu olmanız dileğiyle… Sizi seviyorum…

 144. hikmet yıldız

  Tek kelime yeterli mi bilmiyorum; harikasınız. Galiba yetmedi. Aldığım en eğlenceli en verimli eğitim oldu. Teşekkürler.

 145. Gülbin GÜRDAL

  Yönetici ve Takım koçluğu çalışmaları ile içimizdeki karadeliklerden bir veya birkaçına sayenizde diğerlerinde olduğu gibi yine ve yeni bir yolculuk yaptık. Temeli ve detaylarda yatan incelikleri bize yaşatarak vermekteki ustalığınız için tüm SOLA UNİTAS takımına teşekkürler.

 146. ERDEM DEMİRCİ

  IAC,ICF,NLP Practitioner, Master Practitioner derken benim için yola çıkış amacım olan Yönetici Koçluğu ve Takım Koçluğu eğitimlerini de tamamlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Son iki eğitim, tamamlayıcı ya da bütünleştirici etken olmaları sebebiyle benim için güzel bir tecrübeydi.
  Koçluğun Cem Yılmaz’ı Sola Unitas CEO’su Umut Kısa ise, eğitimlerin CEM ‘ i ( Coaching Extraction Manager) de tabiki CEM ATAT… Tabii bu doğaçlama markadan çok daha fazlasını hakediyor. Yönetici ve takım koçluğuna geçişte içinizdeki karmaşıklığı “söküp”, potansiyel koçluk mekanizmasını “ortaya çıkaran” Cem’e ayrıca teşekkür etmek isterim. Bu arada Yönetici Koçluğu perspektifini bir tablo misali beyninizin ön duvarına “çakan” BANU’yu da unutmamak lazım. Bu resim artık düşmez Banu’cum. Sana çok daha farklı bir teşekkür borçluyum. Süpersin.

  Sola Unitas Ailesi ve tabiki ve de tabiki benimle bu yolculuğa çıkan “Eğitim Arkadaşlarım”(F,S,N,J,P,C,E,A,G,L,T,Y,B,H,O ….. ), hepiniz çok ÇOK çok seviyorum…

 147. Güzin Belli

  Bundan 2 ay önce ya biz koçluk yapabilir miyiz ki,nasıl olacak ,ne yapıcaz,soru soramıyorum ben dahalardan bugün yaşam koçu da olurum yönetici koçu da olurum diye o kapıdan çıkabiliyorsak bu sizin sayenizde Sola Unitas ailesi. Hepsi birbirinden daha değerli ve yapıcı olan bir ekip varken karşımda zaten başka bir eğitim kurumu araştırmanın gereği olduğunu sanmıyorum koçluk serüvenimde. Banu,Cem ve tabi ki Umut dürüst ve yapıcı tavırlarınız için bu işi doğru yapmamızı belki de bizden daha çok önemseyerek bu mesleği yücelttiğiniz için teşekkürler. Sizleri gördükçe insanın bu mesleğe saygısı da sevgisi de daha çok artıyor. Kim bilir belki birgün bu verdiğiniz sonsuz destekle sizin koçunuz olurum:)) Herşey için teşekkürler

 148. Yıldız ZAKUT ALTINMEKIK

  Kendi yolculuğumda farkındalığımı arttırmak için başladığım koçluk eğitimlerinden koçluk da yaparım diye çıkmamı sağladığınız, bilginizi, tecrübenizi, enerjinizi bizlerle paylaştığınız için çok teşekkürler Sola Unitas ailesi. Veee tabi ki Umut 🙂 bize umut verdiğin , hem eğlendirip hem düşündürdüğün, farkındalığımızı çoooook arttırdığın için binlerce teşekkürler. Yola sizinle çıktığım için çok şanslıyım. Bu daha başlangıç eğitilmeye devam tabii ki 😉

 149. Güzin Belli

  Umut sana ve ekibine söylenecek, sizi diğer eğitmenlerden kurumlardan ayıran o kadar çok şey varki benim gözümde hangi birini yazayım. Emeğiniz,ilginiz,tutumunuz ve herşeyden önce bize kattığınız değer için çok teşekkürler. Duvara çarptık mı çarptık ama o duvarı tanımamızı da kabul etmemizi de sen sağladın.şu an etrafımdaki olaylarada ,konularada, insanlarada farklı bir gözle bakıyorum sayende. Sen bu 3 modüllük görüşmemizin sonunda yeni kazandığın ailenden ne bekliyordun bilemiyorum ama aklımda en çok kalıcak olan cümlenle bitirmek istedim. Umutcum ‘ Paylaşımın için çok teşekkür ederiz ‘ 🙂

 150. Neslihan Alemdar

  Benim yeni ailem…. Başka türlü tanımlayamadım. Çünkü, bir anda hepimiz birbirimizi sevdik…1. modülün 2. gününde kabak çiçeği misali hepimiz açtık kendimizi döktük ortaya. Nasıl olur diye çok düşünmeye gerek yok aslında …Orada olmak, yaşamak lazım..:) ”Aydınlanma Dönemi” diye nitelendirebileceğim döneme kocaman sevgi dolu insanlarla girmiş bulunuyorum….Reisimiz 🙂 Umut yolun başındaadeta yollarımıza güller dökerek bizi ilerletiyor. 3. modülü heyecanla bekliyorum. İç dünyamdaki aydınlanmayı tam anlamıyla tamamlamak, bir an önce koçluk deneyimlerime başlamak istiyorum. Ve bunu burada sizlerle birlikte başaracağıma eminim. Sizi seviyorum Umut ve kabilesi…. 🙂 Hepinize teşekkür ediyorum….

 151. Yıldız Zakut Altınmekik

  Profesyonel Koçluk Eğitimi 1. modülde gerçekten duvara çarptırdığın, elimize anahtarları ve kitapları verip “asıl koçluk eğitimi iki eğitim arasındaki süreçtir” dediğin için , inanılmaz enerjin, pozitifliğin yepyeni bakış açıları kazanıp, farkındalığımızı arttırma yolunda çok doğru bir rehber olduğun için çok teşekkürler Umut ve Sola Unitas ailesi. 2. Modül eğitiminden cebimde yepyeni bakış açılarıyla ve huzurla ayrıldım. Sola Unitas sayesinde; Hayat şu an kocaman, harika bir laboratuar benim gözümde (laf aramızda çok eğlenceli). 3. modül için taa uzaklardan uçarak, koşarak geleceğim kesin 😉

 152. Fügen Albayrak

  Aldığım en farklı en eğlenceli bir o kadar da değerli bilgileri barındıran bir eğitim. Tüm sınıfın dikkat seviyesini her daim en üst seviyede tutabilen Umut Hocam harikasınız. 1. Modülde kafamı karıştırdığınız ve 2. Modülde bu karışık kafayı tamir ettiğiniz için çok ama çok teşekkürler. Çılgınlar gibi eğlenerek öğrenme fırsatı veren Sola Unitas Ekibine sonsuz teşekkürler 3. Modülü dört gözle bekliyorum

 153. Mutlu Koçağra

  Kendini daha iyi tanımak, çevresindekilerle daha kaliteli ilişkiler kurmak, diğer insanlara destek olmak, profesyonel ve/veya amatör Koçluk yapmak isteyenler için harika bir seçim.
  Eğitmenimizin Umut Kısa’nın pozitif enerjisi ve paylaşmaya açık açık yapısıyla başta ben olmak üzere gurubumdaki tüm arkadaşlarımın geliştiğini, değiştiğini görebiliyorum.
  Hayatlarımızda anlamlı ve olumlu değişim yaratmamızda yol göstericimiz olan Umut Kısa’ya çok teşekkür ediyorum.

 154. Eda

  Düşündürerek ve de “eğlendirerek”, teorik bilgiye zemini usul, usul hazırlayan :
  Böylece bilgiyi sadece zihinlere değil, bunu hayata geçirecek olan bedenin her hücresine yerleştiren,
  Kutu dışı düşünmeye teşvik eden,
  Düşünceleriniz ve zihninize almayı seçeceklerinizde , ve bilgiyi özümseme sürenizde size alan ve zaman tanıyan
  Fark yaratan.
  Bir eğitmen. Yaşam Koçu. Güzel İnsan. Sevgili Umut.
  Ve birbirlerinin aynası Sola Unitas’ın tüm eğitmenleri.
  Doğru adreste, emin ellerde, keyifli bir yolculuktayım.
  Teşekkür ederim.

 155. Esra Sal

  “Gömleğin ilk düğmesini yanlış iliklersen gerisi de öyle devam eder” derler. İlk düğmeyi doğru iliklemek gibi, ilk adımı doğru atmak da çok önemli…
  Eğitim tarzınız, eğitimci yaklaşımınız, gözlemleriniz, içinizde biriktirdiğiniz hazineyi yerine göre sunuş tarzınız, eğitim odaklı olmakla birlikte kişilere kişi olarak verdiğiniz değer ve sizlerden eğitim alan hemen hemen herkesin söyleyeceği bir çok nedenden dolayı doğru adımı attığımı bana fazlasıyla hissettirdiğiniz için sizlere ve eğitim boyunca çok güzel paylaşımlar yaşadığımız, beraber yol aldığımız grup arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Daha çok kereler yolumuzun kesişmesi dileğiyle…Sevgiler,

 156. Aslı Kılınç

  Doğru adres, muhteşem bir enerji, profesyonel yaklaşım ve UMUT 🙂 Hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biri koçluk eğitimi almak olduysa, daha da doğru karar bu eğitimi Sola Unitas’tan almak oldu. Başka yer aramaya gerek yok :)) Çok teşekkür ediyorum sevgili Umut, bana önce kendimi tanıttığın sonra cesaretlendirdiğin için…

 157. Esra Erdem

  “ Kendimi hiçbir eğitimde bu kadar aktif, dinç ve enerji dolu hissetmemiştim. Beklediğimin çok çok ötesinde, hiçbir saniyesini kaçırmamak için tüm dikkatimle dinlediğim ve içinde %100 varolduğum bir deneyimdi. Bir yandan da son derece eğlenceliydi. Eğitime kayıt olmadan önce doğru bir seçim yapıp yapmadığıma dair kaygılarım vardı ancak eğitimin ilk birkaç dakikasından sonra verdiğim kararın ne kadar doğru olduğunu anladım.

  Umut Bey ve ekipteki tüm eğitmenlerimize koçluk yolculuğumuzda bize rehberlik ettikleri ve hayatımıza böylesine anlamlı bir değer kattıkları için gönülden teşekkür ederim.”

 158. Sema Yıldırım

  Koçluk Eğitimi için katıldığım eğitimde; o güne kadar aslında bildiğim ve kullandığım iletişim yollarından tamamen farklı ve kişiye odaklı bir iletişim becerisi olduğunu öğrendim. Bu benim için oldukça farklı bir farkındalık oldu ve bugün kendimi pek çok açıdan incelerken buldum. Hem kendimi yeni bir açıdan geliştirirken, bir yandan da eğitimin hayatıma kattığı yeni değerlerle küçük adımlar atmaya çabalıyorum.
  Umut’un iki gün boyunca hiç değişmeyen yüksek enerjisi, kişilere ve durumlara yaklaşımında gösterdiği olumlu kavrayışla etkin iletişimi ve ortamda yarattığı güvenilir sinerji hepimizi çok etkiledi. Tüm bu sebeplerle Umut’a ve Sola Unitas ailesine teşekkür ediyorum. Katılma fırsatı bulduğum için mutluyum ve diğer eğitimleri sabırsızlıkla ve heyecanla bekliyorum.
  Sevgi ve Saygılarımla….
  SEMA

 159. Eda Hotman

  Sadece anlattiklarinizla degil.. üçünüzün yaptiklariyla. Ya da yapmadiklariyla Ben bir insann sevgisi, ben bir kendine saygi, ben bir dogal mutluluk gordum bakislarinizda.
  Sonuclari gordum. O sonuca giderken ki odagi. Ama sakinligi, tevekkulu, tevazuyu
  Hepsinin birlestigi kelime ben de sadelik
  Sade bir meslek yasam koclugu. Kendinle ve kendin olmakla ilgili
  Ben açmışım bugune dek bu ise. Neye aclik hissettiginin pek de farkinda olmayan. simdi ise, bir aska gecis var icimde. Nedeni sadece “ben” olan.
  Tesekkur ederim

 160. Emel GÜREL

  Uzun zamandır Koçluk Eğimine katılmayı arzu ediyordum. Hayallerimin beni böylesine bir içsel keşfe götüreceğini tahmin bile etmemiştim. Katıldığım eğitimlerden sonra aileme ve dostlarıma büyük bir arzuyla yaşadıklarımı anlatırken bu defa susmak, daha ilk modülde yaşadığım bu muazzam keşfin tadını çıkarmak istedim. Büyük bir merakla ve heyecanla 17-18 ağustosu bekliyorum. Umut Hocam ve Sola Unitas Ailesi her şey için sonsuz teşekkürler, sizi tanıdığıma çok mutlu oldum.
  Sevgiler

 161. Gülay Kıhtır

  “Umuda yolculuk”ta bindiğim bu gemide rotamı çizmeme yardımcı olan UMUT Bey ve ŞİRİN Hanım`a çok teşekkür ederim. Yolunuz açık olsun.

 162. seda ortay

  yıllardır pek çok eğitimde pek çok eğitmen görmüş biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki koçluk eğitimi gördüğüm en eğlenceli aynı zamanda da en fazla bilgi ve heyecan veren eğitimdi. Hem kendini geliştirmek isteyenler hem de yeni bir meslek edinmek isteyenler için dört dörtlük bir seçim.

 163. Tuğba SÖNMEZ

  Sana bir anahtar veriyorum… tüm kapılar açılır mı bilinmez… ama anahtar senin ve açılmaya aday tüm kapılar da… açmaya doğru attığın her adım da… 4 haftanın keyfi ve değişimin heyecanı tarif edilmez,yaşanmalı…şimdi cebimizde biriktirdiklerimizi değerlendirme zamanı. Umut Hocam,bilginizi maksimum düzeyde paylaştığınız, dolayısıyla bilginin değil bilgeliğin önemini birebir yaşattığınız için sonsuz teşekkürler… Şirin Hanım’a da elbette… Bununla birlikte çok güzel arkadaşlar kazandım bu süreçte ve bir de kıymeti paha biçilemez bir anahtar 😉 sevgiler…

 164. Ferhan Durak

  Kendimizle ve çevremizle barışıklığımızı artıracak bir çok öğretiyle tanıştım, bunlardan en etkini “Kalıtsal Aile Travmaları-Aile Dizimi”. Kütüphanemizin tozlu raflarında kalmış travmatik fotoğraflarımızı bu kadar hızlı ve kalıcı olarak değiştirebilen başka bir yöntem olamaz. Tabii Sevgili Umut Hocamızın fevkalâde yönlendirmeleri, akla hayale gelmeyen yerinde, tabiri caizse “Cuk Oturan” soruları, sakin , huzur veren yumuşak sesiyle.
  Her şey için tekrar çok teşekkürler, herkese tavsiye ediyorum.
  Sevgi ve ışıkla kalın.

 165. Bu hafta cok ciddi bir şekilde ticarete atıldım. Bu bir değişim midir? Siz karar verin. Mesleğim için girdiğim bu eğitimlerde değişimi sağladığıma inanıyordum ama değişim devam ediyormuş. Teşekkürler.

 166. Dilara Kasil

  22-23 haziranda aldığımız 3. modül ile Umut ile olan eğitimlerimiz de bitti. Her eğitim bitişinde Umut bize ”ne ile gidiyorsunuz” diye soruyordu. Ben de her seferinde kafamda büyük soru işaretleri olduğunu söylüyordum. Yorum yazmam da zaten bu yüzden gecikti. Sindirmem zaman alıyor demiştim. Eğitime başlarken kendimi aşmam gerekiyor demiştim ama şunu gördüm ki kendim olmam yetecek bana. Bu farkındalığı yaşattığın için Umut özellikle sana çok teşekkür ediyorum. Ama grup arkadaşlarım Gülay, Yıldız, Tuğba, Nurgül, Seda, Esra ve tabiki Ekrem’i de unutmamalıyım. Herkese farkında olarak ya da olmadan yaptıkları için teşekkürler…..

 167. Ferhan Durak

  Hepinize Merhabalar,
  Koçluğun üçüncü modülünü de keyifle bitirdik. Üstadımız Umut Bey ile birlikte yaptığımız müstesna koçluk görüşmeleri, Koç adayları olarak birbirimizle yaptığımız seanslar eşsizdi. Çok şey öğrendiğimizi eve gelip üzerinde düşündüğümde daha iyi anladım. Ünvanı ağızları dolduran kurumlardan eğitim alabilirsiniz, ama böyle çok ve kaliteli uygulamayı, sıcak duyguları, eşsiz paylaşımları, içtenliği bir arada bulmanız olanaksız. Neyse ki benim için bilgi ve dostluk dolu yedi gün daha var çok şanslıyım. Bunca kurum arasından Sola Unitas’ın nasip olması tesadüf olamaz, şükürler olsun. Teşekkürler dostlar, hepinize.
  Sevgi ve ışıkla kalın…

 168. Ferhan Durak

  Koçluğun ikinci modülü, Aile Diziminin birinci günü tamamlandı.Mükemmel bir sunum, mükemmel bir eğitimci ile bu yaşta bile öğrenmek çok kolay ve zevkli.Tüm yaz hafta sonlarımı vermeme rağmen bu kadar mutlu olacağım aklıma gelmemişti.Çok teşekkür ederim Umut Bey, ağzınıza , yüreğinize sağlık.

 169. Ekrem ÖZKAN

  Bugünkü eğitim tam kişisel misyonumu tamamlamama sepep oldu. Hayal ettiğim Türkiye’yi grubumuzda gördüm. Bu kadar farklı insan bu kadar mı birbirine yakın olabilir. Herkesin hareketi düşüncesi doğru. Yanlış bir şey yok. Bu olay genişlediği alandaki tüm insanları mutlu edecek. Teşekkürler.

 170. Oya Demetoğlu

  Merhaba, iş tempom o kadar yoğunki , hafta sonlarım bile çok dolu… ama yoğunluk içinde KOÇLUK programına iyiki zaman ayırmışım diyorum… Aslında çevremizdeki insanları hatta kendimizi bile ne kadar az tanıyormuşuz. henuz eğitimin ilk 2 modülünü tamamlamış bulunuyoruz. Ancak Umut Kısa ve Ayça hocanın enerjisi ile mukemmel bir eğitim aldık. Zamanın nasıl geçtiğini bile anlamadık ,üstelik katılımcı arkadaşlarla hem çok keyifli hemde çok verimli bir eğitim geçirdik. Çok teşekkurler…

 171. Ebru Güngör

  23 Mayıs’ta rastlantılar dizini ile başlayıp İstanbul’dan Bursa’ya doğru ilk eğitim için yola çıkarak attım koçluk için ilk çıpamı. Çok doğru bir karar verdiğim,i eğitimin üzerine biraz durup düşünüp biraz da gaz yedikten sonra;)) daha da içime sindirdim. Başka bir kentte misafir olarak katıldığım Koçluk Eğitiminin ilk fazında, ilk defa tanıdığım arkadaşlarımla birlikte bende, bizdeki değişimleri ilgiyle ve bazen şaşkınlıkla gözleyip deneyimleyerek, neredeyse bizi eğitimden saniye koparmadan, kurguladığı/uyguladığı harika, profesyonel eğitim süreci ile bize yol gösterdiği için Umut Kısa’ya içten teşekkürlerimle…

 172. 2012 Eylül ayında koçluğun ilk modülüne katılmıştım. diğerlerini işlerim dolayısıyla katılamadım. ilk modülün mesleğimdeki etkimi nasıl etkilediğini görmek için okulumuzun 6.sınıflardan seviyesi düşük bir sınıfın rehberliğini aldım. bu sınıfın da en başarısız 7 öğrencisini seçtim. ve geçen hafta itibarıyla bu yedi öğrenci sınıfın üst sıralarında, ama en önemlisi hepsinin en yüksek net yapabildikleri ders branşım fen ve teknoloji. Bir örnek vermek istiyorum. matematik neti 1, sosyal neti 0 , Türkçe neti 4, İngilizce neti 2 fen 9 gibi şu anda diğer modüllere devam ediyorum , Umut beye sonsuz teşekkürler

 173. Fadime Çomak Yıldırım

  Umut ve Şirin
  hayallerinizle kurduğunuz, gerçekleştirdiğiniz Sola Unıtas ,verdiğiniz eğitimlerin karşılığını ve gerçekliğini gözler önüne sermenin en güzel örneği zaten. Koçluk eğitiminden sonra aldığım NLP eğitimi de öğrendiklerime çok şeyler kattı. Şirin’ in o güzel anlatımları ve şirinlikleri için çok teşekkürler. Bir insan ancak adının anlamını bu kadar taşır. Sizleri çok seviyorum.

 174. Yıldız Sezerer

  Yaşam koçluğu eğitimine gelmeden önce,kafamda birçok soru ve önyargı vardı.Ama UMUT HOCA’nın performansı,konuya hakimiyeti ve oluşturduğu enerjiye; Katılan grubun olumlu ve istekli tavırları;Bize bu iki günde çok güzel,keyifli ve yeni yolculuklara başlama cesaretini verdi. Ayrıca kalıtsal aile travmaları ile ilgili yaşadığım deneyim beni çok etkiledi. Teşekürler UMUT HOCA

 175. Seda GÜVEN

  Umut Hoca eğitim başlamadan önce çok iddialı bir şekilde bu 2 günün sonunda değişmiş bireyler olacağımızı söylediğinde büyük bir kuşku ile yaklaşmıştım. Çünkü şimdiye kadar büyük beklentiler yaratıp sonra da hayal kırıklığına sebep olan birçok durum yaşadım ancak eğitim sonunda, önyargı ile yaklaşıp yanılmış olmaktan o kadar mutluyum ki.. Benim eğitimden beklentim, bize kısa süre sonra unutacağımız bilgileri yükleyip bizi göndermeleriydi ancak hiç de öyle olmadı. Yaptırılan aktiviteler hem işe eğlence kattı hem de bizi teoriden uygulama aşamasına götürerek kendimizi koçluğu gerçek anlamda deneyimlediğimiz bir noktada bulmamızı sağladı. Eğitimden sonra, başlangıçta olduğum yerden birkaç adım ileriye gitmiş olduğumu çok net söyleyebilirim. Bildiklerinizi bizle paylaştığınız için çook teşekkürler Umut Hocam. Sonraki eğitimlerinizde tekrar görüşeceğimize hiiç şüphe yok.

 176. Bahadır CESUR

  18 yıldır farkına varamadığınız bir gerçeği 2 gün içerisinde görmek nasıl mümkün oluyor?
  “Kalıtsal Aile Travmaları Eğitimi” ile!
  Teşekkürler Umut Kısa!

 177. Hayatı yaşanır kılmak için yüzde yüz olmak lazım.
  Sola Unitas eğitimlerine başlama kararı verdiğimde aklımdaki tek soru, beklentilerimin karşılığını alabilecekmiyim-di.
  Sevgili Umut sevgili Şirin ve tüm Sola Unitas ekibi;
  beklentilerime yüzde yüz cevap verdiğiniz için sonsuz teşekkürler..

 178. derya çelik

  Koçluğu öğrenmek amacıyla eğitime başlamışken bunun aynı zamanda içsel bir keşif olabileceği hiç aklıma gelmemişti. Hem çok keyifli hem de şaşırtıcıydı demeliyim.
  Şu anda kendimi çırak koç gibi hissediyorum. İçim kıpır kıpır. Hemen yol almak istiyorum. Bir an önce hafta sonu gelse de hemen koçluk yapmaya başlasam ve çıraklıktan kalfalığa doğru yolculuğum da başlasa. Uzun zaman sonra yeniden öğrenme ve yeni başlangıçlar yapma heyecanı verdiniz. Çok teşekkürler…

 179. Ferhan Durak

  19-20 Mayıs 2013 Koçluk 1. Modül’de hep birlikteydik. Sola Unitas’ı seçerek ne kadar yerinde bir karar verdiğimi bir kez daha anladım. Başta Umut Bey olmak üzere iki gün yaşamı paylaştığım tüm arkadaşlarıma kattıkları değerler ile beni zenginleştirdikleri için sonsuz teşekkürler. İkinci modülü iple çekiyorum, bakalım Umut Bey daha nelerimizi değiştirecek 🙂

 180. Gülbin GÜRDAL

  4. modül de bitti. Diğerleri gibi keşke bitmese idi. Keyifli eğlenceli ve de verimli bir yaşam koçluğu eğitimini Sola Unitas dan almak bir ayrıcalık. Eğitimler sonrası herkes nasıl Sola Unitas asistanı olabilirim derdinde. Emeği geçenlere teşekkürler.

 181. gamze irez

  11-12 mayıs’ta Ankara’da yapılan kalıtsal aile travmaları eğitimine katılarak Sola Unitas ve Umut Kısa ile ilk kez tanıştım. Hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biri olduğunu düşünüyorum. Umut’tan öğrendiklerim, kendime ve de aileme bakış açımı dışardan görebilmemi sağladı. Ayrıca başka hayatlara bakmak, başka kırgınlıkların altında yatanları görmek büyük bir farkındalık sağladı. Aslında sadece ailemizi tanımak, travmalarımızla yüzleşmek için değil yargılamamayı öğrenmek için gerekli bir eğitim. Hayata daha farklı bakıyorum, acılarımla yüzleştim ve de onları kabul ettim. İyi ki katılmışım ve de Umut Kısa ile tanışmışım. Bendeki farkındalığı gören akrabalarım ve eşim ekim ayındaki eğitime katılmak için istekliler :))

 182. Oya Kafadar

  Ayca meraba bize yasattigin bu guzel deneyimler icin cok tesekkurler sizlerle gecirdigim bu dort haftalik surec bakis acimi cok degistirdi ve simdi kendimi cok daha iyi hissediyorum. Sevgiler

 183. Nuri BABAYİĞİT

  Araştırmalarım sonucu Sola Unitas’ta eğitim almaya karar verdim. Daha ilk modüle katıldığımda ne kadar isabetli bir karar verdiğimi gördüm. Özellikle Umut Kısa’nın kendimi keşfetmemde ve hayatımda yeni bir pencere açmamda UMUDUM olacağını düşündüm. Teşekkürler Sola Unitas teşekkürler Umut Kısa

 184. ercan

  sevgili ayça yaptığımız eğitim çalışmaları neticesinde sevecen, çocuklarına ve ailesine düşkün, arkadaşlık değeri yüksek, aynı zamanda özgürlüğüne düşkün samimi ve içten bir insan olduğumu iyicene anlamış oldum. Değişmenin mümkün olduğunu bunu yapabileceğimi hissettim, koç olmayı çok istiyorum, bunu yapabilirim…sevgilerimle…

 185. Malik Ureyen

  Doğru yeri buldum mu, diye tereddüt yaşadım. Ama başka yerde eğitim alan arkadaşlarımla, Sola Unitas ı kıyasladığımızda farklı olduğunu görmekten mutluyum.
  İş okulla bitmiyor, eğiticinin kim olduğu da önemli, bu nedenle okulun Sola Unitas, eğitmenin de Umut kısa olduğundan eminim.

 186. Ayçaaaaaa sana bastığın düğmeler, yarattığın farkındalık, verdiğin cesaret için ve tüm bunları sadece 2 günde sağladığın bir sonraki ders için heyecan ve merak yarattığın kısacası yaşam koçum olduğun için çoooooooookkkkkkkk teşekkür ederim 🙂 Sen gerçekten harikasın ! Belki inanmayacaksın ama bahçemizdeki portakal çiçekleri bile pazar gününden beri daha bir başka güzel kokuyor sanki 🙂 etrafımda kötü olduğunu düşündüğüm insanların aslında kötü değil sadece kendi üçgenini oluşturmaya çalıştığının farkına vardım, kısacası nefis deneyimler yaşıyorum sayende.

 187. Bende buraya birkaç kelime yazmak istedim. Ögrenmenin yaşı yoktur derler gerçek oldugunu bir kere daha ögrenmiş oldum. Umut bey ve şirin hanım hayatımda yepyeni bir sayfa açtılar bugüne kadar yaptığım bazı hatalarımı görmeme sebep oldukları farkındalıklarımı fark etmeme çalışma arkadaşlarımı daha iyi tanımama vesile oldukları için kendilerine hayata bakış açımı bu yaştan sonra degiştirmeme sebep olduğu için aslı hanıma özelliklede Umut beye bizlerle SOLA UNİTAS ı tanıştırdıgı için Özlem Hanıma Çok teşekkür eder başka etkinliklerde beraber olma dileklerimi iletirim. Hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. 20. 03. 2013

 188. Beyza Akşit

  Çok arzu ettiğim ve uzun süredir planladığım bu yolculuğa Sola Unitas ile yelken açmış olmaktan dolayı kendimi şanslı hissediyorum. Her anı dopdolu, eşsiz bir eğitim tecrübe ettim. Attığım ilk adımda yanımda oldukları için Umut Kısa ve ekibine sonsuz teşekkürler. Yürümeye başlamak için sabırsızlanıyorum.

 189. Bahadır Cesur

  İki günde ne öğrenebilir ki insan? Belki yaşayarak çok şey ama eğitimde ne öğrenebilirdi ki? Eğitime gelmeden önce aklımda olan sorulardan bir tanesiydi. Eğitime başladıktan sonrada aklımdan giden ilk şeyde bu oldu. Bitip tükenmeyen sorularıma, sorulara sabırla cevap veren muhteşem bir eğitmen , yardımcıları ve muhteşem insanlarla göz açıp kapayıncaya kadar bitti eğitim ama aklımda bu kadar kısa sürede sadece yaşanarak öğrenilebilecek bilgiler kaldı…Hepinize çok teşekkürler…:)

 190. Merhabalar,
  Hafta sonunu harcamaya değer mi?Gün boyunca sıkılır mıyız? soruları ile başlayıp ikinci üçüncü modülleri merakla beklediğim istisna eğitimlerden biriydi!
  Keyifli hüzünlü ve duygusal anların yaşandığı bir o kadar da bilgi yüklü samimi ve sıcak bir ortam yaratılarak çıkılan farkındalık yolculuğu harikaydı!
  Zeki içten ve başarılı rehberimiz UMUT ile yaşam puzzlema birçok eklentilerim oldu. Teşekkürler Umut .
  Yeniden karşılaşmak ve paylaşımlarda bulunmak dileği ile. Sevgiler…
  Ülkü Ulutaş

 191. Ozlem Aras (Kurumsal İletişim)

  Şirin, Umut ve Ayça hayatımda almış olduğum en güzel eğitime imza attınız. Uzun yıllar kurumlarda alınan o sıkıcı eğitimlerden sonra böyle bir eğitimin sadece iki günde beni değiştirebilmesine hala şaşkınım doğrusu… Çok teşekkürler, sizi çok sevdim. Sevgilerimle

 192. Ram Ka

  Şu ana kadar aldığım koçluk eğitimlerine ve bireysel donanımda yarattığı katma değerlerle çok daha etkili ve iyi bir koç olma ortamını yarattığı için Umut’a ve sola unitas’a sonsuz teşekkürler. Sizden hem paranızı alıp,hemde sonsuz teşekkür almak herkese kısmet olmaz. İçtenlikle yazıyorum Umut Kısa ve Sola unitas organizasyonu bunu sonuna kadar hakediyorsunuz. Bu yolculuk hep keyifle devam edecek….

 193. Sevgi A.

  Biliyorum, bize hayatta “keşke”lerin olmadığını öğrettiniz ama bir “keşke”m yine de kaldı:
  Keşke hayatımıza daha önce girseydiniz.
  Teşekkkürler Aslı, teşekkürler Umut…
  …ف

 194. olun asal

  Sevgili UMUT, 3 modül de muhteşemdi. Sanırım varolduğumun farkına yeniden vardım, yani ne zaman bu duyguyu kaybetmiştim bilemiyorum ama koçluk eğitimi olarak başladığım yolculukta geldiğim noktaya ben bile inanamıyorum. Bunun için eşim ve kızlarım adına da sana çoooook teşekkür ediyorum. Hayatımda Umut KISA ile karşılaşmış olmayı büyük bir şans olarak görüyorum. Değişime devam diyorum ve herşey için gönülden teşekkür ediyorum:)))))))

 195. Birjan ÇELİK

  İnsanın kendiyle ilgili bilinmeyenleri keşfetmesinde bulunmaz bir umut, Umut Bey:D Aldığımız 6 günlük eğitim, eğitimden çok daha öte bir dostluk ortamıydı benim için. Değişmek, ilerlemek, başarmak isteyen herkese şiddetle tavsiye ediyorum.

 196. Elvan Sungur

  Acaba diye geldim ama hayatımda yeni bir Farkındalık yolculuğu başladi:icinde Umut olan……Tesekkurler….

 197. ayfer gültekin

  Sevgili Umut,hep birlikte çıktığımız profesyonel Koçluk yolculuğunda ikinci modülü 9-10 şubatta tamamladık.İlk modülde olduğu gibi yine çok etkilendiğim bir süreç oldu ve bir kez daha emin oldum ki bizler bu işi doğru adreste öğreniyoruz. Seninle ve bu kadar hevesli bir grupla bu deneyimi yaşadığım için çok memnunum bir kez daha sonsuz teşekkürler ve sevgiler.

 198. Berrin Coşkun

  Sevgili Umut; Son dönemlerde aldığım en keyifli eğitim olduğunu belirtmek isterim. Eğitim içeriğin de ki kalite odaklılığın, süreçlere hakimiyetin, detaylara hakimiyetin ve en önemlisi kişinin farkındalığını artırman oldukça etkileyici. Koçluk eğitimini çok doğru bir adresten alıyorum. En güzeli hayatımda oluşturduğun farkındalıklar. Sana ve ekibini teşekkür ederim. Bundan sonra ki modülleri heyecanla bekliyorum.

 199. Ayşegül Haktanır

  Merhaba Umut Seninle ve bu güzel grupla tanıştığım ve bu eğitime yazıldığım için çok mutluyum. Benim için, iş hayatım için çok verim aldığım haftalar geçiriyorum. Kendimle ilgili de farkındalıklarım arttı. Bu kadar çok pratik yaptığın ve bizlere de yaptırdığın için teşekkürler. Görerek algılamak çok daha kolay. Bir sonra ki eğitimde görüşmek üzere. Sevgiler

 200. Ramazan Akdağcık

  Profesyonel koçluk sürecimde çok doğru yerde olmama vesile olduğu için MKG ye,Her eğitimde çok renkli ,eğlenceli,bilgi yüklü paylaşımları,espirileri ve anlatımları için Umut’a ve bundan sonraki süreçte hep birlikte olacağım grup arkadaşlarıma ve Sola Unitas a yürekten teşekkürler,

 201. Nihal Altunsüzer

  Sevgili Umut ve Ayça, Hayatımda yeni bir pencere açmama vesile olduğunuz için çok teşekkür ederim. Adana’dan bu kar da kış da İstanbul’a geldiğim için çok mutluyum. İyi ki gelmişim iyi ki sizi ve eğitimdeki diğer arkadaşlarımı tanımışım. Şimdi bu yorumları okuyup karar verme aşamasında olan kişisel gelişimcilere sesleniyorum; Eğer öğrendiklerinizin not tuttuğunuz defterde yada verilen print out larda kalmasını istemiyorsanız ,SOLA UNITAS’tan Profesyonel Koçluk Eğitimi almanızı öneriyorum. Umut’un samimi ,içten ve hayat dair örnekleri ile konuları çok güzel öğreniyorsunuz hatta direnseniz bile onun zeki ve meydan okuyan tavırları ile eve dödüğünüzde bir bakıyorsunuz yeni yeni bilgiler sizinle beraber gelmiş. Kısacası ,bu eğitimi veren çoğu firmada olduğu gibi sadece teorik bilgiler verilmiyor bol örnekli ve hemen uygulayabileceğiniz yeniliklerle ayrılıyorsunuz eğitimden ve bir sonraki eğitimin bir an önce gelmesini istiyorsunuz.

 202. Yeşim Kuzanlı

  Umut hoca çok akıllı, çok başarılı, konuya süper hakim, acaip gözlem yeteneğine sahip bir insan. Böyle bir hocam olduğu için çok şanslıyım.

 203. Deniz Asar

  Eğitmenlerim ve yol arkadaşlarımla birlikteyken bolca mutluluk hormonu salgılıyorum. İşin güzel tarafı, eğitimlerin sadece duygularıma değil zihnime de, kişisel gelişimim bazında büyük katkı sağlaması. Farkındalığımın sadece başındayım ve elimden tutan birilerinin olduğunu bilmek harika!

 204. Gülderen Gürcan

  Sevgili Umut ve Ayça… Uzun zamandır aldığım en keyifli ve öğretici eğitimi tüm içtenlik, samimiyet ve sevginiz ile verdiğiniz için çok teşekkürler… Herkesin kendini tanıma yolculuğunda farklı bir açıdan bakması için ilham ve cesaret veren koçluk eğitime katılmasını öneririm…

 205. Ayfer Gültekin

  Merhaba Umut, daha önce pek çok eğitime ve öğrenme sürecine dahil oldum. Fakat 19-20 ocak tarihinde katıldığım ”Temel Koçluk ” eğitimi gerçekten gerek içerik gerekse enerji olarak en yüksek değeri hakeden, eğlendirirken öğreten ,düşündüren,bulduran keyif veren bir eğitimdi. Yaşadığımız bu süreç heyecan verici bir deneyim oldu. Birlikte çıktığımız bu yolculukta Koçluğun Temellerini öğrendik şimdi sıra ilerlemede . Bir sonraki modülün tarihini heyecanla bekliyorum. Bize deneyiminle ve yüksek enerjinle süper bir rol model oldun sonsuz teşekkürler

 206. Birjan Duygu ÇELİK

  Merhaba Umut Hocam,
  Hayatımda aldığım en eğlenceli ve bir o kadar da nitelikli ve dolu dolu bir eğitim ortamı sağladığınız için çok teşekkürler 🙂

 207. Sevgi A.

  Küçücük dokunuşlarla hayatımızdaki kocaman kayaları yerinden oynatıyorsunuz, hayatları tepetaklak ediyorsunuz ya ama tam da bundan dolayı her şeyi de yerli yerine oturtuyorsunuz ya… teşekkürler…

 208. Gözde Aytekin

  Bize inanılmaz bir hafta sonu yaşatan Umut ve Aslı öncelikle çoook teşekkürler. Herkese farklı farkındalıklar kattınız. Anda kalmayı ve her anı hissederek yaşamanın önemini bana tekrar hissettirdiniz. bu hafta sonunu iple çekiyorum….

 209. Banu Koç Çakan

  İnanıyorum ki , çok az bir süre sonra “Koçluk ” dendiğinde ilk akla gelecek isim ” Umut Kısa ve Sola Unitas Ekibi ” olacak…
  Atölye çalışmaları dans gibi…Ritm, sizin ritminizle birebir değişiyor… Uzun saatlerin nasıl geçtiğini ve hatta ne öğrendiğinizi, nasıl değiştiğinizi farktemiyorsunuz bile…
  Ama şundan eminim ki, hiç kimse bu atölye çalışmasından
  ” ben değişmedim ” diyerek ayrılmıyor…
  Başarılarınız daim olsun….
  Sevgilerimle,
  Banu Koç Çakan

 210. Sevgi Ayalp

  İnanılmaz deneyimler mi yaşamak istiyorsunuz? Kendinizi, çevrenizdeki insanları, hayatı daha iyi mi tanımak istiyorsunuz? Tepkileri anlamlandırmak, sebeplerini anlamak mı istiyorsunuz? Doğru yerdesiniz. Henüz 1. Modülü tamamladık ama şimdiden daha farklı hissediyorum kendimi. Teşekkürler Sola Unitas! Teşekkürler Umut!

 211. çağlar meker

  NLP eğitiminin ilk modülünü 15 – 16 aralık tarihlerinde tamamladık. Bu etkileyici, şaşırtıcı ve derin deneyim için Şirin hnm a çok teşekkür ederim. 2. modülün büyük keşifler ve zor sorulara gebe olduğuna şimdiden emin olduğumu rahatlıkla ifade edebilirim.

 212. Burak Uscan

  Şirin Hanım aldığımız eğitim bize bir eğitimin ne kadar etkin verilebileceğini gösterdi. Çok teşekkür ederim. NLP’nin ne kadar kullanışlı bir şey olduğunu görmek ve şirketimizdeki satışçıların bir eğitimde eğlendiklerini ve öğrendiklerini görmek çok keyifliydi.

 213. ilknur kıral

  inanın ne yazacağımı bilmeden başlıyorum yazmaya 2 modül de bitti benim için eğitim boyunca etrafımda olan hepsi birbirinden özel ve rengarenk dostlarıma teşekkür ederim. sola unitas ekibinine de benimle uğraşmaya devam edebildikleri için teşekkürler……….. yolculuğun sonunda yeni bir yoruma kadar hoşçakalın…………………

 214. Fadime Çomak Yıldırım

  Hayat benim için bir yol. O yolda benim ışığımı kaybettiğim önümü dahi göremeyecek durumdayken bana ışığın kendi içimde olduğu farkındalığını yarattığınız için çok teşekkür ederim. Size ,ekibinizdeki arkadaşlara ve guruptaki diğer arkadaşlara benim gerçekten çok ihtiyacım varmış . Beni size yönlendiren sezgilerime çok teşekkür ederim. Doğru zamanda doğru yerdeydim. Bu inanılmaz deneyimleri herkesin yaşamasını çok isterim, ışığını kaybedenlere güzel rehber olacak bir yer. Sola Unitas ekibine çok teşekkür ederim. Bu arada eğitimler çok zevkli ve eğlenceli.

 215. Nihal Saykal

  Merhaba Umut, İnanılmaz bir deneyim,inanılmaz blr yolculuk benim için.. kendimde keşfettiklerinin karşılığı yok gercekten bu anlamda sana ve ekibine tesekkur ederim. Burda paylaşımda bulunmak istedim çünkü kocluk ile ilgili birçok yer ile görüştüm ama sola unitas seçme sebebim burda yazılan yorumlardi cok samimi ve gercek geldi bana sen kendi şirketini anlatsan bu kadar etkilenmezdim belkide ama iyiki sola unitası secmisim ,iyiki burdayim iyiki bu gruptayim tüm arkadaslarımın ayrı bir güzelliği var hepsini cok seviyorum sevgiler…

 216. Yeşim Bakırcıgil

  Merhaba Umut Hocam,
  ben de kendi adıma, size ve ekibinize, tekrar tekrar teşekkür ederim. Harika bir paylaşım oldu bu eğitim benim için. İçimizde sımsıkı kapalı duran ve açılamayacak kadar kapalı olduklarını düşündüğümüz kocaman kapıları minik bir omuz dürtmesiyle açabileceğimizi gösterdiniz bizlere. Bunun karşılığı yok.
  Bilgi önemlidir elbet, bilginin sunuluş şekli ise en önemlisi imiş, bunu da daha iyi anladık. Sadece sizi değil, görmemize yardım ettiklerinizi de çok sevdik. Eminim tüm arkadaşlarım da benimle aynı fikirdedirler. Ne var ki, sadece bizim yanımızda olmanızı istememiz, fazlasıyla bencillik olur. Enerjiniz o kadar güzel ki, çok daha fazla güzel insana akıtın, dilerim. İçimden gelenler, filtresiz olarak, anda coşkuyla, bunlar . İçimize tuttuğunuz bu ışıkla ışıldamaya devam etmek istiyorum ben de. Sizin de ışıltınız daim olsun dilerim. Çok sevgilerimle.
  Yeşim Bakıcıgil

 217. HÜSEYİN SÖNMEZ

  Eğitimi, özenle ve güvenle, gelişim ve değişim süreci olarak yaşamak isteyenler Sola Unitas ile kesinlikle denemelidirler.

 218. Meral Bıçakçılar

  Yaklaşık 8 yıl önce CTI’dan eğitim almıştım ancak Sola Unitas’ın enteresan bir yöntemi var. Bir uygulama oluyor ve bir bakıyorsunuz, kelimeler dahi olmadan kendinizi değişmiş olarak görüyorsunuz. İlk yönetici olduğumda bana tecrübesizsin demişlerdi. Bense ilizyon için de Ben mi? diye sormuştum. Geçen sene sorsanız, koçluk sadece tekniklerle değildir deselerdi. Yine şaşkın cevaplardım. Ama şimdi gerçekte neyin fark yarattığını biliyorum. Çok teşekkürler Sola Unitas. Şirketimize çok katkınız oldu 🙂

 219. Onbeş yıldır Yönetim Danışmanlığı ve Yönetim Koçluğu alanında ilerlemekteyim. Sola Unitas’dan aldığım 3 Modül Profesyonel Koçluk eğitiminiz bana katkısı büyük oldu. Umut Bey başarılı performansıyla ,kuramın üstünde uygulamanın inceliklerini ortaya çıkararak , bizlere farkındalık yarattığın için çok çok teşekkürler. Bizelere yeni dostluklar kazandırdığınız için çok teşekkürler. İşbirliğimizin devamı dileğiyle başarılar diliyorum. Sizi ve ekibinizi kutluyorum.

 220. ekrem özkan

  İlk modülde tüm çalışma stilimi değiştirdim, Öğrencilerimden müthiş dönütler alıyorum. Bir öğrencim annesi ile bugün gelip
  “Öğretmenin çok teşekkür ederim, ilk defa bir öğretmenim benimle ilgilendi, hep başarılı olanları ile ilgileniyorlardı. ” dedi
  ilk sonuç belki ama müthişti.

 221. Emine Küçük

  1. modüle katılmak için uyandığımda nasıl olsa istediğim gibi olmaz pazar günü de gitmem diye düşünmüştüm..Büyük konuşmuşum 1. modüm bittiğinde bütün modülleri alabilmek için çıldırdım! Şimdi bütün herşey çok farklı..Bu farkındalığı sağladığınız için Teşekkürler UMUT HOCAM Teşekkürler ELİFFFFFFFFFFFFFF.17 Kasımı heycanla bekliyorum..

 222. Zeynep Handan Ağılönü

  2. modülde süperdi. Müthiş bir enerjiyle Bursa’dan Çanakkale’ye dönüyorum. YAŞASIN UMUT 🙂

 223. FEVKALADENİN FEVKİNDE BİR ANASAYFA ,RENKLER HEYECAN,ENERJİ VERİCİ :))) YAŞASIN HAYAT DİYE SESLER YÜKSELDİ İÇİMDE RENKLERİ GÖRÜNCE,ELLERİNİZE SAĞLIK..

  UMUT’UN ”DENEY-İM” İNİ OKUMAK İÇİN SABIRSIZLANIYORUM..

 224. Zeynep Handan Ağılönü

  Merhaba, Çok iyi bir ekip, çok güzel bir grup ve harika bir hafta sonuydu. Seminere katılırken gerçekten bu kadar yararlı olacağını tahmin etmemiştim. Başta Umut Hocam olmak üzere tüm ekibe teşekkür ediyor,emeklerine sağlık diyor,diğer modülleri sabırsızlıkla bekliyorum….

 225. Dilek TEKİN

  Merhaba.. Bıkmadan yılmadan sürekli parçalar eklediğim bir Yaşam Puzzlem var. Ufukta minicik bir ışıkla başladı yolculuğum.Yıllarca o ışığa ulaşmak için emek verdim sevgimle nakışladım,çoğu kez yolumu kaybettim,bazen karanlığa karıştım,arada derin dehlizlere düştüm bulduğum her parçayı puzzlema ekledim. Hem kendim hemde tüm yaratılmışlar adına hayat misyonumu sahiplenmekti gerçekte amacım. Yetmiyordu hep birşeyler eksikti. İçimdeki tükenmeyen dürtü hep daha diyordu. Sezgilerim bir rehbere ihtiyacın var”bul” desede nerede ve kim sorularım yanıtsızdı. Nereden bilebilirdim ki kısa ama sıcak bir sohbetle düğüm çözülecek. Konuştuğum kişi Sn Elif hanımdı mesajı algılamakta gecikmedim anlamı bir, ilk başlangıç ve devam et. Ardından Umut bey ile görüştüm. İsmi insanın hiç kaybetmek istemediği tek dayanağı yaşam gücünü, sonsuzluğu simgeliyordu. 20-21 Ekim 2102 ilk modul koçluk eğitimi sonunda ceblerim birçok puzzle parçası ile dolmuştu. Eminim eğitimim sonunda Yaşam Puzzlemı çerçevelemenin keyfini yaşayacağım. Sonsuz teşekkürler Umut bey,Elif Hanım,Ayşen hanım. Sevgiler

 226. Sevilay TÜL

  Müthiş bir farkındalık, müthiş bir ekip, müthiş bilgiler, müthiş deneyimler, müthiş uygulamalar ve daha bir sürü müthişlerle dolu müthiş bir haftasonuydu… 20-21 Ekim tarihlerinde Sola Unitas ekibinin o harika modül 1: Koçluk eğitimi… Hayatımda bir dönüm noktası yaşadım desem abartmış olmam. Yaşamıma olan katkısını asla göz ardı edemem. Bana bu yaşımda bu gelişimi-değişimi sağladığınız için sizlere nasıl teşekkür edebilirim bilemiyorum Umut Hocam, Ayşen Hanım ve sevgili Elif… Ve ben çok şanslıyım böyle bir ekiple bu eğitimi aldığım için 🙂 Yüreğinize, emeğinize sağlık…

 227. Modül1 in heyecanına ve yaşama kattığı değişikliklere henüz doymamışken veee Modül2 : metaforlar,merdivenler havada uçuşuyor,tam bir beyin fırtınası ,hele o aile dizimi deneyimi kelimenin tek anlamıyla bir mucize..
  %100 gerçeklik,%100 doğallık,%100 insan herşey burada..insan var,yaşam var;köklerini,nedenlerini,niçinlerini çöz,kabullen ve gerçek yaşamın işine dal..
  Bu eğitimi yaşamımın favorisi ilan ediyorum..yine olsa yine yaparım :))
  Teşekkürler Umut,
  Ayça ve Elif.

  Sonsuz sevgilerimle..

 228. Kağan ÇAVUŞOĞLU

  Arabayı süratli lakin ustaca ve dikkatli kullanan bir şöför gibisin… Bak sana ne diyeceğim; daha yolumuz var, ben ilk durakta inmeyi pek düşünmüyorum! Teşekkür ederim Umut! 🙂

 229. banu ağaoğlu

  eğitim sonrası hissettikelrim arasında en önemlisi müthiş bir açlıktı. eğitim sırasında iki kez arkadaşlarıma koçluk yapma fırsatım oldu. hayatımda çok az şeyden bu kadar keyif almışımdır. destekleyici ve güven duyduğum koç ailemin içinde ilk denemelerimi yapmaya izin verdikleri için hepsine, hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. evet, bize teknik birçok bilgi verildi ama bence en güzeli oradan ayrılırken herkes hem daha fazlasını öğrenmek istiyor, hem de öğrendiklerinin başlamak için yeterli olduğuna inanacak kadar kendine güveniyordu.

 230. Teşekkürler Sola Unitas ekibi,sonsuz teşekkürler Umut. Ne arıyorsanız ,ne olmak istiyorsanız daha fazlası var burada. Sola Unitas dokunuyor ve herşey ve herkes değişiyor. Umut yaptığınız koçlukla ,verdiğiniz eğitim programıyla,yarattığınız değişimle ,ekibinizle olmanın ayrıcalığını herkesin abartmadan herkesin yaşamasını tüm kalbimle diliyorum..

 231. Hande ÇİNGİGİRAY

  Teşekkürler Sola Unitas ekibi,binlerce kez teşekkürler Umut.
  Sola Unitas dokunuyor ve herşey ve herkes değişiyor..Kim ne arıyorsa onu buluyor,ilginç dimi..:))

 232. SEÇKİN KOVAN

  çok çok güzeldi. ben yine de çok iddaalıyım benim kadar kimse değişmedi. artık boyun eğmiyorum , yargılamıyorum , cesurum sevgili rana sana teşekkürler yarım kalan yanımı tamamladığın için sevgili umut sana da teşekkürler bu değerler bende varmış ve dışarı çıkmak için haykırıyormuş bunları dışarı çıkarmama yardım ettiğin için . umut şimdi bir soru sor bakalım cebinde ne var diye cevap veriyorum DEĞİŞİM…….

 233. ebru pek

  Pamuk şekeri gibi sıcak,bir o kadar renkli harkulade bir egıtimdi. Hala rengi de, tadı da dilimde…
  O nasıl bir haftasonuydu, o nasıl bir eğitimdi… Hiç bitmesin istediğim diyerek yorgun düştüm…Hiç bitmesin, bitmesin, bitmesin….

  ….. Bilgiler uçusuyor, çarpışıyor, konusuyor ve sorguluyor ama bir süre bitmeyecek gibi görünüyor. Sevgili Rana sana çok teşekkür ederim. Harikasın, süpersin, muhteşemsin.

  Sola Unitas yapınca eğitimde böyle birşey oluyormuş. Sıradışı ve kışkırtıcı:)

  Aslı & Rana tekrar teşekkürler

 234. ilknur Bapir

  “Yolculuğun kendisi sonundan daha güzeldir”
  Bu 8 günlük egitimiz gerçekten anlatılmaz , SÜPERdi. Bu yaşam yolculuğumda aynada kendimi görmemi sağladığınız için çok teşekkürler.

 235. tülin ayrım

  Hayallerime giden yolu bu kadar somutlaştırdığınız ve benim için mutluluğu anlamlandırdığınız için çok teşekkür ederim.

 236. zehra gülhan şahin

  Sizi tercih ettiğim için çok mutluyum ve çok doğru bir karar vermişim, bir eğitim sürecinin bana bu kadar iyi hissettireceği ve cesaretimi bu kadar arttıracağını hiç düşünmezdim. Sayenizde içimdeki potansiyelin farkına vardım ve ve en güzeli de bu eğitimde kurduğum dostluklar özlem,ebru,ayça,müge,seçkin,ayşen,hülya,sevginar unuttuklarım olabilir ve de Umut hepinize sonsuz sevgiler ve teşekkürler 🙂

 237. Özlem ÇINGIR GÜRDAL

  Sevgili Seçkin,
  Seninle ve diğer arkadaşlarımla tanıştığım ve aranızda olduğum için bende inan senin kadar mutluyum.
  Ve eğer ilerde kızımın bir eğitici koçuna ihtiyacı olursa, seni nerede bulacağımı biliyorum.
  İyi ki varsın, iyi ki senin gibi eğitimciler var….
  özlem.

 238. seçkin kovan

  SOLA UNİTAS’ta UMUT KISA diye biri var . kendi kısa ( yani benden daha kısa ) ama bilgisi bir okyanus kadar. benim mesleğim öğretmenlik öğrencilerimi motive etmek için hep öğütler verirdim . bildiklerimi burada tamamen unuttum. hayata artık yeni bir pencereden bakıyorum. (itiraf etmek gerekirse biraz zorlanıyorum) sevgili UMUT modül 1’de söylemiştin insan kendi baktığı pencereden daha farklı bakamaz diye derçekten öyle…
  yaşamınıza farklı pencerelerden bakmak istiyorsanız sola unitas ve tabi ki umut kısa doğru tercih . benden söylemesi…
  bu ara bir şeye değinmeden geçemeyeceğim bir mekanı anlamlı kılan oradaki insanların varlığıdır sola unitas bu eğitimde beni mükemmel insanlarla buluşturdu tüm arkadaşları sevgiyle selamlıyorum..

 239. Özlem ÇINGIR GÜRDAL

  Sevgili Umut,
  Yıllıradır kendime sorduğum “Nereden başlamalıyım?” soruma yaptığın koçluk neticesinde solaunitas ve dünya harikası insanlar ile tanışma fırsatım oldu.
  Burada olmaktan aldığım keyfi analatabileceğimi sanmıyorum keza uzun zamandır hiç bu kadar iyi hissetmemiştim.
  İlk modül eğitimi aşamasında öğrendiklerim, farkına vardıklarım, farkına varamadıklarım ve farkına varmamı sağlayacağın her şey için kocaman teşekkürler.
  Karşıma çıkmana izin verdiğim için kendimle gurur duyuyorum 🙂
  Sen ve ekibin sevgiyle kalın, yarın ikinci modülde görüşmek üzere…
  Özlem ÇINGIR GÜRDAL

 240. Yeliz Uyumlu

  bu yolculuga ciktigimda bunlarin olma ihtimali oldugunu bilseydim, size cok daha once gelirdim ama farkindalikta sanirim boyle bisey. Cok tesekkur ederim. Simdi hersey cok daha farkli.

 241. Ebru Yalçınkaya

  Bir yolculuğa çıktığımı biliyordum ancak nasıl ve ne şekilde yürümem gerektiğinden emin değildim. Umut’la yolumuz kesişti ve evet yol için biletim elimde yürümeye başladım. Bu yolda daha farklı ama daha emin olacağımı biliyorum çünkü bu eğitim bu kişiyle tanışmamı sağladı.Teşekkürler Umut

 242. Ayça Kabaş

  Umut Bey;
  Doğru adreste doğru kişiyle yola çıkmış olmanın rahatlığı içindeyim. Sanırım bu yol tahmin ettiğimden daha uzun ve çoook keyifli olacak.
  Teşekkürler

 243. Hüseyin Avşar

  Bu soruyu çok sormuştum, şimdi ise cevap veriyorum. En iyi koçluk eğitimi kesinlikle SolaUnitas… Sevgilerimle

 244. Melis Yurekli

  Umut Bey size cok tesekkur ediyorum. Hayatimda daha once bu kadar etkili bir egitimi almamistim. Bu egitim koc olmak isteyenlerin yaninda kendi bilissel surecinde ilerlemek ve benim gibi kisisel gelisimine onem verenlerin kesinlikle katilmasi gereken bir egitim. Odedigim ucretin cok daha fazlasini aldim sizden. Hersey gonlunuzce olsun.

 245. umut bey sizinle görüşebilmek benim içinde ufuktaki bir umut ışıgıdır siteye basvurumu yaptım egitmenlik için size ulasabilirsem çok sevinirim ışık ve sevgiyle.

 246. Emir GÜNDOĞAR

  Umut bey,
  Birebir konuştuğumuz insanlarla tekrar konuştuğumuzda, onları dinlerken , daha cevap vermeye, konuşmaya başlamadan evvel dinlerken ,insan geçirdiği bu iki günün kendisinde yarattığı değişimi, asıl gerçek dünyamıza döndükten sonra idrak etmek kelimesi az kalır, hissediyor.

 247. Yeliz Okuyan

  Umut Bey size çok teşekkür ederim. Başladığımda böyle olacağını hiç tahmin etmemiştim. Hatta birinci görüşmeden sonra bir daha gelmeyeceğimi düşünebilirdim ama şimdi belki de hayatımda aldığım en iyi kararsınız 🙂

  Sevgilerimle

 248. Ayben Şahin - Kalite Müdürü (Nova Group)

  Bir gün biri size hayatınızda hedeflerinize ulaşmanızı , daha mutlu olmanıza yardımcı olacak bir yol olduğunu söyleseydi ne düşünürdünüz? Ayna ayna söyle bana ben kimim?? dediğinizde ayna size cavap verecek. HAZIR MISINIZ? O halde arkanıza yaslanın ve bu yolculuğun keyfini çıkarın

 249. Özgül Saydam

  Tüm hafta boyunca çalışan bir insan haftasonunu bir faaliyete ayırıp, pazar günüde fire vermeden devam ediyorsa, mutlaka almaya değer birşeyler bulduğu içindir. Sayende bir yola çıktım kendime doğru ve gördümki daha çok yolum var ! Bazı şeyleri bu kadar geç hissettiğim için keşke demek yerine “İYİKİ” diyorum ve yola devam ediyorum. Teşekkürler Umut….

 250. Uzun bir karayolu yolculuğunun ardından… Mayıs ayı olmasına rağmen geçtiğimiz her yağmurun, her sisin, her yolun ardından… Evet evet geride bıraktığım her yolun ardından yeniden evde olduğuma şükrettiğim andayım işte… Sessizliği dinlediğim sonra bir martının, sonra esen rüzgarın sonra birden burnuma gelen toprağın kokusu… Huzur yani… Tek kelimeyle… Sola Unitas ‘ın hayatımı değiştirişi de geride bıraktığım ve eve ulaşınca duyduğum huzur gibi… Her yeni güne hazırladığım taptaze enerji var artık… Mutluluğumu keşfedişim olduğu, her geçen gün hayata daha farklı bakmamı sağladığı ve verdiği enerjiyle her defasında motivasyonumu kat kat arttırdığı için Umut’a sonsuz teşekkürlerimle…

 251. A.D

  Hayatımda aldığım en iyi eğitimdi, bir eğitimden sonra insan kendini farklı bir dünyada gibi hisseder mi? İnanın hissettim. Umut sana teşekkür ederim, bunu nasıl yapıyorsun çok merak ediyorum. Sevgilerimle,

 252. Salih Danacı

  İletişimde yarattığınız fark inanılmaz, bu bilgiye sahip olmadığımı yıllarca bilmek bile bana neler kaybetmiş olabileceğim hakkında fikir veriyor. Çok teşekkürler

 253. Benim dünyamda güllerin çok ayrı bir önemi vardır, bu yüzden gördüğüm her çiçekçiden rengarenk güller alır, hayran hayran seyrederdim güzelliklerini bir kaç gün,, sonra solarlar tek tek ve ben yenilerini alırdım yine ilk gördüğüm çiçekçiden..Bir gün sola unitas ile tanıştım, bir gül fidesi tutuşturdu benliğime. Toprağın, havanın, suyun, ışığın bende saklı olduğunu öğretti.. Şimdi biliyorum ki benim güllerim hiç solmayacak ve kimbilir belkide yediveren gülleri ile dolu bir gül bahçem olacak… TEŞEKKÜRLER Sola Unitas…

 254. figen

  Merhaba herkese 🙂 ”Etkili insaların 7 alışkanlığı ” eğitimini almaya gitmiştik. Eğitimci bir sürü şeyden sonra hedefimizi sorduğunda , hayatımda hiç aklıma bile gelmeyen bir cvp yazmıştım. ”yaşam koçu ” Oysa ben hep İK Müd.ü olmak istediğimi saıyordum. Bunun için önce kendi hayatımı düzeltmem ve kendi engellerimi kaldırmam gerekiyor. Biliyorum ve sanırım yüzleşmekten korktuğum şeylerden kaçmak için hep erteledim 2 yıldır. Artık zamanı geldi !!

 255. SEZEN GüRSOY

  ‘Ben kimim’ sorusu karşısında donakaldım… Kimdim ki ben? Evet vardı bi sürü şeylerim ama neden bu dile dökememiştim ki? Neden bu soruyu kabusa çevirmiştim? Çünkü bilmiyordum… Şimdi kim olduğumu ve ne istediğimi çok iyi biliyorum! Bendeki ilk yarattığı farkındalık bu oldu…
  Eğitim sonrasında annem börek yapmış ve evime göndermiş… Anneme daha böreği yemeden, ’eminim ki o güzel ellerinle çok güzel yapmışsındır’ dedim. 3-4 saniye bişey demedi şaşırdı, çünkü epey bir süre olmuştu onu takdir etmediğim, bunu farketmiştim! Bir de neyi farkettim, o kadar ayrı telden çalan insanın bir araya gelip neler yapabileceklerini gördüm. Ve ne de güzel kaynaşacaklarını, sanki çok uzun zamandır tanıyorlarmış gibi sarılmalarını gördüm… Sarılmak ne de güzeldi! ve dürüstlüğü gördüm! Yalansız…
  Umut, sen gerçekten harika bir insansın… Bir insanın hayatında yapacağı değişikliklere sebep oluyorsun, bu ne güzel bir mutluluktur, bu ne güzel bir amaçtır. içimizdeki derinlikleri görüp bizdeki farkındalığı ortaya çıkardığın için sana ne kadar teşekkür etsem az!
  Farklı kadın Ece! Sana da samimiyetin ve farklı bakış açılarınla bana kattığıkların için ayrıca teşekkür ederim. Gülen yüzün hiç solmasın…
  Tüm dünyayı farkındalığa yolculamanız dileklerimle!

 256. zeynep kesimal

  Hayatıma güzel ve derin bir anlam kattı Farkındalık atolyesi..Dopdolu geçen iki güne bir sürü güzel farkındalık sığdırmanın verdiği hazla daha güçlü gülümsüyorum şimdi 😉
  Hayatımı uzaktan izlediğimi, kendi sabotajçıma hayatımı kontrol etmesine izin verdiğim günleri noktalayıp yepyeni bir başlangıçla bu benim hayatım, bu benim şansım diyorum şimdi. Çünkü yaşamak çok güzel hele küçük farkındalıklara kucak acıp onların hayatımı süslemesine izin verdikten sonra bambaşka güzel….

 257. Osman Nuri Tuğcu

  Daha önce yaşamadığım, unutulmaz bir deneyimdi. Geçmiş ve gelecek hakkında değerlendirmek gereken çok bilgi aldım. Herşey için çok teşekkürler.

 258. Erinc Colak

  Umut ve Ece,

  benim için mükemmel bir deneyimdi atölye çalışmamız. İlk dakikalarda “Ben kimim?” sorusuna verdiğim cılız ve kısa cevap dan sonra şu anda verebileceğim dolu dolu, kalın puntolarla, daha kendine güvenen çok daha uzun bir cevabım var artık. Hayatımda ki boş sayfaları doldurduğunuz için teşekkür ederim tekrar. Görüşmek üzere…

 259. Aylin Akray

  “Farkındalık Atölyesi”, bırakın etrafımdaki hayatı, kendimi bile tanımadığımı anlamamı sağladı. Değerlerim neydi, hayatta neler önemliydi, güçlü özelliklerim nelerdi ve ne şekilde kullanıyordum bunları… Ne yapmak isteyip yapamamıştım ve altında yatan gerekçeler neydi? Bunun gibi birçok soruyu sorduk kendimize 2 gün boyunca. Eğlendik, hüzünlendik, kendimizle ve sevdiklerimizle yüzleştik. Düşünmekten bile korktuğumuz baş ağrıtıcı yönlerini düşündük hayatımızın. Umut’un sihirli elleri, hayatımıza dokunarak hergün kullandığımız aynayı ruhumuza da tuttu ve bizi onunla hesaplaştırdı. İnsanlara mutlu olma ve yaşama amacı aşıladığını gördüm bu tecrübenin. Belki de en önemlisi, yeni tanıştığım birinin sevgisini nasıl alabileceğimi öğrenmemdi. İnanılmaz bir deneyimdi-öğreticiydi de aynı zamanda. Ayrıca, Umut’un, bir kişinin ciddi bir problemini 10 dakika içerisinde çözüme kavuşturabilmesi, onun çok iyi bir koç olduğunun net bir kanıtıydı bence. İnsanlara daha iyi kaliteli bir hayat yaşatabildiğiniz için iyi ki varsınız Sola Unitas…

 260. seçkin kovan

  selamlar öğrenci koçluğu ile bilgi almak istiyorum . ben bir edebiyat öğretmeniyim ve dershaneciyim koçluk programı sonunda sertifika veriyor musunuz? ve bunun sonunda bir kurum açabilir miyim ? beni aydınlatırsanız sevinirim . kolay gelsin.

 261. derya öztürk

  Merhaba;
  Yaşamımda potansiyelimi kullanamadığıma dair endişelerim ve cesaretimin olmadığını farkediyorum. Bana yardımcı olmanızı rica ediyorum.

 262. Onur Yazgan

  Sola Unitas, bana pusulamın hayatta doğru yönü göstermesini sağladı. Pusulasının hayatta doğru yönü göstermesini isteyen herkese Sola Unitas’ı tavsiye ediyorum.

 263. Serap Akız

  Koçluk bana bir hediyeyle geldi ve bu hediye tahmin ettiğimden çok daha iyi bir hediye haline geldi. Hem hediye edene hem de size çok teşekkür ederim. Bugüne kadar yorum girmediğim için lütfen kusuruma bakmayın. Sevgilerimle

 264. Nüans IK

  Şirketimize verdiğiniz eğitimin hayatımda aldığım en iyi eğitim olduğunu söyleyebilirim. Çok teşekkürler. Umarım pratikte de uzun süre bu zihin durumunu koruyabilirim. Koçluk eğitimlerinin bu derece transformasyona sebep olabileceğini hiç tahmin etmezdim.

 265. S.T

  Bir çok yaşam koçuyla görüştüm ama beni hep mutlu etmek için ellerinden geleni yaptılar ve hiç zorlamadılar. Üstelik bu sefer bir arkadaşımın verdiği bir koçluk hediye kartı ile başladı herşey. Umutla hep zorlandığımı hissettim, üstelik masadan kalmak istediğim zamanlarda oldu. Konfor Zonumu kırabilecek cesarete sahip bir koça sahip olduğum için mutluyum. Şimdi baktığım yerden ise müşterisini kaybetme kaygısını hiç yaşamamış ya da hissettirmemiş biriyle çalışmış olduğum için binlerce defa şükrediyorum. Çok teşekkürler. Hem kendim hem de firmam adına. Keşke seni anlatmak yerine herkese gösterebilseydim.

 266. Sevim Özlü - İnsan Kaynakları

  Koçluk eğitimlerinizde yarattığınız farkındalık ve iletişim becerileri için çok teşekkür ederim. Yaşamımın çok daha önceki kısımlarında bunları öğrenmiş olsaydım ne farklar yaratırdım düşünmeden edemiyorum. Ama dediğiniz gibi hiç birşey için geç olmadığını biliyorum. Sevgilerimle

 267. H.R.W

  I am a foreign company CEO and working in Turkey for the last 4 years. After long lasting adaptation, decided to find a coaching company for myself and also my crew. After negotiations with my team, I decided to see a couple of coaching companies, how it would work. Many companies-allegedly do English coaching- hardly speak English. When I decided to stop Turkey market search and find phone or virtual coaching from Europe or US, I coincidentally met with Emre Nuhoglu on an event and recommended me to work with Umut. We are still working and I have no problem to say that Sola Unitas is really making dramatic changes in your environment and in deep yourself. We will work for a long time as long as I stay in Istanbul

 268. İsimsiz

  Bu sabah çok erken kalktım ve tüm gece boyunca dün akşam Umut Kısa ile yaptığımız görüşmeyi düşündüm. Sadece bir görüşmeden kafama çekiç yemiş gibi hissettiğimi söyleyebilirim. Halen farkettiğim şeyleri daha önce nasıl farkedememiş olduğumu, nasıl kendimi baltaladığımı farketmeden hayatıma devam edebildiğimi anlayabilmiş değilim. Bu sabaha uykusuz bir şekilde uyandım ama bunun yepyeni bir başlangıç olduğunun da farkındayım. Umut sana çok teşekkür ederim. Sanırım senin de yaşam amacın bu olsa gerek, çünkü hem çok yetenekli hem de isteklisin. Aynen bana söylediğin gibi. :)) Sevgilerimle

 269. Müberra Özbizerdik

  Merhaba Sayın Yetkili,

  Koçluk eğitimi almak istiyorum.Eğitim programlarınızın başlama tarihlerini ve ücretlerini bildirmenizi arz ederim.

  Saygılarımla

  Müberra Özbizerdik

 270. İsimsiz

  Hayatımda koçluğun ne olduğunu bilmediğim dönemlerde eleştirdiğim ve sıradan yaşam koçlarının “hadi yürü” motivasyonu ile çalışmalarına kızmama rağmen merakıma yenilip çalıştığım şirket Sola Unitas. Üstelik de hiç de kısa bir süre değil. Bana koçluğun kendini tanıma olduğunu daha önce hiç bu kadar iliklerime kadar hissederek anlayamamamıştım. İsmimi vermediğim için kusuruma bakmayın ama siz zaten bu yazıdan kim olduğumu tahmin edersiniz. Şimdi medyaya malzeme olmayayım.

 271. Yavuz Turgut (Yapı Kredi Bankası )

  Çalışmamızın ilk gününden itibaren, ban verdilen destek ve hizmetler için gerçekten çok teşekkür ederim. Hem Emre Bey, hem de Umut Bey benim açımdan bundan sonrasında hep çalışmak isteyeceğim insanlar olacaklar.

 272. Esra Gül Nakış (İşbankası İthalat Uzmanı)

  Koçluk çalışmalarına başlamadan önce sanki hayatımı uzaktan seyrediyordum. Şimdi ise hayatımı yönettiğimi biliyor ve sadece aksiyonlarıma odaklanıyorum. Koçluk almaya başlamadan önce, bu kadar faydayı elde edebileceğimi bilseydim bugüne kadar beklemek yerine harekete geçerdim. Özellikle Umut Kısa’ya ve Sola Unitas’a çok teşekkür ederim.

 273. Ömer Nakış (Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Acenteler Müdürü)

  I’m the lucky client of Umut’s spectacular coaching approaches. Hereby I thank Umut again for his contribution to my life

 274. Rana Pendar

  “Bana göre, Umutla çalışmak “herşeye yetebilecek kadar enerjiniz olabileceğini keşfetmek”, Umutla arkadaş olmak “hayata umutla bakabilmek” demektir…
  Pozitif kişiliği, güler yüzü, samimiyeti, enerjisi, çalışkanlığı, yardımseverliği, paylaşımcılığı, araştırmacılığı ve hayata dair merakı, insana ve kendine verdiği değer ile kendine has bir duruşu vardır. Karşısındakinin güçlü yönlerini keşfetmede ki ustalığı ile birlikte motivasyon kabiliyeti çok yüksektir. Tüm bu özelliklerin bir araya geldiği bir koçu, bir yöneticiyi ya da bir arkadaşı kim yanında istemez ki?”

 275. U.Zenar (Akçansa Strateji ve Pazarlama Yöneticisi)

  Takım olma eğitiminin çalışmalarımıza faydası inanılmaz oldu. Ekibimde bu kadar transformasyon oluştuğunu görmek, benim için anlamlı olduğu kadar şaşırtıcıydı da…

 276. No name

  Bir yönetici olarak hayatımda bu kadar çok değişikliğin olabileceğini bana gösterdiğiniz için çok teşekkürler.

Yorum Yap