tr

İLİŞKİ KOÇLUĞU EĞİTİMİ

İlişki Koçluğu Eğitimi

Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) onaylı “Leveraging Couples into Sustainable Relations through Relationship Coaching” eğitimimiz, koçlara diğer koçluk türlerinden farklı olarak, yalnızca kişileri değil, aralarındaki ilişkiyi okuyabilme ve bu ilişkiye koçluk yapabilme bilgi ve becerisi kazandırmak üzere tasarlanmıştır. Burada söz konusu olan ilişki, öncelikli olarak duygusal yaşamlarında yolları kesişmiş olan partnerler arasındaki ilişkidir. Bununla beraber, partnerimiz ile kurduğumuz ilişkimizdeki bireysel duruşumuz; partnerimizden ve ilişkimizden beklentilerimiz; partnerimize ve ilişkimize katkı verme biçimimiz, yıllar öncesinde ebeveynlerimiz ile kurulan ilişkilerimiz ile yakın bağlantılıdır. Bu nedenle, anne-baba-çocuk da eğitimin yer verdiği öncelikli ilişkilerdendir.

Hayatımızın temelinde ilişkilerimiz yer alır. Dışarıdan ihtiyaç duyduklarımızı karşılayan, bizi biz yapan ilişkilerimizdir. Onlar ile gelişir; dönüşürüz. Bu nedenle, ilişkilerimizin dengeli ve sürdürülebilir; kendimiz, değerlerimiz ve yaşam biçimlerimiz ile uyumlu olmaları, hayat tatminimiz açısından önceliğimizdir. İlişki becerilerimizi, ilk kez ebeveynlerimiz aracılığıyla birebir yaşayarak ya da onları gözlemleyerek öğreniyoruz. Bu becerileri aldığımız/modellediğimiz kişiler, sağlıklı ya da sağlıksız bireyler olabiliyorlar. Özellikle sağlıksız bireyleri modellemişsek, bu hayatımızın devamındaki ilişkilerde de kendini gösterebiliyor. Bazı insanlar mutlu, dengeli, tatminkar ilişkiler yaşarlarken bazıları neden mutsuz, dengesiz ve tatminsiz ilişkileri sürdürmeye devam ediyorlar?

Acı veren bir ilişki, dayanılmaz boyuta vardığında, ayrılığı da beraberinde getiriyor. Kendimizi korumak için doğal savunma mekanizmamız harekete geçiyor; bu olumsuz tecrübeyi ileriki tecrübelerimiz için referans alıyor ve kendimizi güvenli bir yere “saklıyoruz”. Bizi acıdan koruyan, ancak aynı zamanda da yaşama sevincinden ve eğlemekten mahrum bırakan bir kabuğun içine…

İlişki Koçluğu Eğitimi

Peki filmi geri sarsak…. Sürdürülebilir olmayacağını ilk andan farkettiğimiz bir ilişkiye girmeme tercihimizi kullansak ya da güzel giden bir ilişki içerisindeyken problemler ile karşı karşıya kaldığımızda, onları sağlıklı ve ilişkiyi güçlendirecek biçimde ele alabilsek, nasıl olurdu?

Problemler, doğru ele alındıklarında ilişkinin temelini sağlamlaştıracı görev görürler. İstenen, beklenen, arzu edilen ilişkiler kurulabilirler. Sağlıksız ilişki kurma biçimleri farkındalık ve emek ile sağlıklı ilişki kurma biçimi ile değiştirilebilirler. İki kişi “çok temel” dedikleri farklara rağmen, bir arada kalmak ve ilişkilerini yürütmek istiyorlarsa, bunu yapabilirler. Peki nasıl? İlişki Koçu bunlar ve bunlar gibi durumlar yaşanırken çiftin yolculuklarına dahil olur; çiftin iletişim ve ilişki kurma döngülerini okuyup çifte yansıtarak, ilişkilerinin sürdürülebilir ve doyumlu olabilmesi için ilişkiyi yapılandırarak çifte eşlik ve ortaklık eder. Bu ortaklık esnasında, esas olan bireylerin ortak ilişkileri ile ilgili ortak bir amaçlarının olması ve bu sürece ne kadar adanmış olduklarıdır.

Eğitim, bir ilişkiye koçluk yapma konusunda bilgi ve becerilerin yanı sıra, “ilişki” özelinde koçluk almak isteyen kişilere koçluk yapabilmenin detaylarına da giriyor. Kişinin kendi ile iletişimi, sürekli benzer kişileri hayatına çekmesi (onları çekici bulması), mutlu olmadığı ilişkilerde ısrar etmesi, sürdürülebilir bir ilişki istemesine rağmen ard arda sürmeyen, süremeyen ilişkileri yaşamına dahil etmesi, Mükemmel Adam/ Mükemmel Kadın arayışı, ben ve biz kavramları vb. ilişkilere dahil birçok alan üzerinden yansıtmalı olarak uzman bir İlişki Koçu’nun bilmesi gereken yapıtaşları da eğitim dahilinde katılımcılar ile interaktif biçimde konuşuluyor, detaylanıyor, paylaşılıyor.

İlişki Koçu, danışanının ilişkisini farklı bir açıdan görmesini sağlar. Koç ile danışan, danışanın kötü ilişkilerini geride bırakması, gerekiyorsa ilişkilerini değiştirmesi ve ileriye dönük sağlıklı ve sürdürülebilir ilişkiler kurması için birlikte çalışırlar.

İlişki Koçu, sınır, kararlılık ve dürüst iletişim gibi sağlıklı ilişki becerileri kazanması için hedefler koymasında danışanını destekler. Koç, danışanına çeşitli düzeylerde dinleme, etkili sorular sorma ve karşısındaki insanla nasıl “biz” olunacağına dair beceriler üzerine konuşur; danışan bu becerilerle donatıldığında, ilişkileriyle ilgili sağlıklı ve bilinçli kararlar verebilme güveni kazanır.

ilişkiler sertifikası

İlişki Koçu, danışanının kendi ihtiyaçları ile ilişkide olduğu kişinin ihtiyaçları arasında denge kurabilmesini, böylece doyumlu bir ilişki inşa etmesini destekler. Bunun için, başarılı bir İlişki Koçu’nun kendi hayatında da bu dengeyi nasıl kuracağını bilen ve bunu yaşamının bir parçası haline getiren bir anlayışa sahip olması gerekir. İlişki Koçu, danışanlarının dürüst ve hassas olmaları için güvenli bir zemin hazırlar. İlişki modelleri ve beklentilerini objektif ve gerçek benlikleriyle keşfetmek için danışanlarını destekler. İlişki Koçu, sağlıklı ilişkiler yaratmak için kendi yolunda olmalıdır ve danışanlarından almalarını istediği sorumlulukları, açık, dürüst ve hassas bir alanda kendisi de alıyor olmalıdır.

İlişkileri uzmanlık alanı olarak seçen koçlar, kendi ilişki becerilerini geliştirmeleri için de çalışmalı ve danışanlarının hayatlarının her alanında sağlıklı ve canlı ilişkiler yaratmalarını desteklemek için hevesli olmalıdırlar.

Eğitim Ön Kriterleri

İlişki Koçluğu Eğitimi 2 tam günden oluşmakta olup, bu eğitime katılabilmek için en az 60 saatlik Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) onaylı Profesyonel Koçluk eğitimi almış olmak gereklidir. Katılımcı, bunu belgelemelidir.

Eğitmen

Aslı Aydemir, CSF, SCPC, PCC

Eğitmene ilişkin özgeçmiş bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitim Bedeli

Sola Unitas Coach Academy öğrencileri için 1.350 TL olup, diğer okullardan aramıza katılacaklar için 1.450 TL’dir.

Tüm fiyatlarımız için World, Bonus ve Axess kartlarına vade farksız 6 taksit yapılabilmektedir. 6-9 ay arası vadelerde % 5, 9-12 ay arası vadelerde % 10 komisyon uygulanmaktadır.

Eğitim Tarihleri

21 Nisan – 22 Nisan 2018, İstanbul

06 Mayıs – 07 Mayıs 2017, İzmir, Alsancak

27 Mayıs – 28 Mayıs 2017, Ankara, Çankaya

 

21 Cevap
 1. Merve Yamak

  Yeni ofisin ilk eğitimlerinden birinde Aslı’nın o güzel enerjisi ve samimiyetiyle ilişki koçluğu eğitimini almak çok keyifliydi. Temelinde romantik ilişkileri esas alan bir eğitim olmasına rağmen esasında bütün ilişkilerimizi gözden geçirmemize, karşımızdakileri başka bir gözle değerlendirmemizi, anlamamızı sağlayacak çok faydalı bilgiler edindiğimiz bir eğitim oldu. Teşekkürler Aslı, teşekkürler Sola Unitas :))

 2. Dicle Dedeoğlu

  Aslı sen ne içten, ne gerçeksin 🙂 İlişki koçluğu, sayende büyük bir yatırım oldu. Sadece romantik ilişkimde değil tüm ilişkilerimi gözden geçirebileceğim bilgiler edindim. Aslı dan kesinlikle dinlenmesi gereken bir eğitim. Sola unitas ailesine çok teşekkür ediyorum. Verilen her eğitim insanda büyük farkındalıkları da beraberinde getiriyor. Çok yaşa Aslı!

 3. Simge Sertbaş

  Aslı, gerçekten her insanın tanıması gereken, Sola Unitas’ın tüm koçları gibi; yapmak için doğduğu işin yapan inanılmaz bir insan. Koçluğun, İlişki Koçluğunun çok ötesinde, hayata dair, ilişkilere dair farklı bir bakış açısına sahip olmak adına bana çok şey katan bu eğitim için milyonlarca teşekkürler. Bence her ilişki bu 2 günün ona katacağı güzellikleri hak ediyor. Sevgiler

 4. Hava Ballı

  Aslı bir kez daha teşekkür ederim. Hayatım boyunca aldığım farkındalığımı en çok yükselten eğitim ilişki koçluğu oldu. İyi ki almışım ve iyi ki Aslı’dan almışım. Enerjisi, anlatımı, örnekleri, anlatırken ses tonunun içeriğe göre değişmesi… muhteşemdi diyorum.

 5. Gülderen Kutucularoğlu

  Sola Unitas’tan ve Değerli Eğitmeni “Aslında Aşk” Aslı Aydemir’den ilişki Koçluğu modülünü 3-4 Aralık 2016 tarihlerinde deneyimleme şansını yakaladım. Aslı’nın samimiyeti, konusuna hakimiyeti, enerjisi, sıcakkanlılığı eğitimi hem keyifli hem de değerli bir bütün haline getirmiş. Bu güzel iki gün içerisinde aktardıkların ve kattıkların için çok teşekkürler:) Sevgiler

 6. tuğba yeşilbaş

  Bir eğitim hayal edin. Katılımcıların her birinin beklentilerinin dile getirildiği ve 2 günlük eğitimin sonunda, bu beklentilerin siz bile eğitimin akışından ve derinliğinden unutmuşken, eğitim sonunda hepsinin karşılanmış olduğunu bu hayalin içine yerleştirin. Dinamik bir öğrenme ortamında öğrenmenin akışına kapıldığızı. Hayal mi diyorsunuz? Hayal değil o gerçek. Aslı ile ilişki koçluğu eğitiminde yaşayacağınız tam olarak bu. Kendi ilişkim de dahil tüm ilişkilere bakış açımı değiştiren, ve ilişki koçluğu adına tüm takım çantamı yararlı bilgi ve tekniklerle donatan keyifli bir deneyim oldu benim için. Tadı damağımda kalan nadir eğitimlerden biri . Katkıların yolumu ışık oldu. Ben o sınıfta sadece öğrenmedim, deneyimlemenin de farkındalığını yaşadım.Paylaştığın bilgi ve deneyimler için çok teşekkür ederim Aslı.

 7. Gülhan Berkman Yakar

  Aslı Hanım, Son derece keyifle eğitimlerine katıldığım sevgili Aslı , diğerlerinde olduğu gibi ilişki koçluğu eğitiminde de bizlere yeni bakış açıları sağladı. Biz de İlişkilerin güzelleşmesi için :”yelkenler fora ” diyoruz.

 8. Vildan Gökbayrak

  Sevgili Aslı, Heyecanla beklediğim ilişki koçluğu eğitimi bana daha fazla heyecan ve daha fazla öğrenme isteği kattı. Muhteşem iki gün geçirdim. Çok şey öğrendim ve daha da çok öğrenmek , içselleştirmek ve bu konuda başarılı olmak istiyorum. Konuya hakimiyetin , pozitif enerjin ve bizlere bilgi aktarırken bilgi ile bütünleşmen harikaydı. Eğitime doyamadım. Çoook teşekkürler;,

 9. Cevahir BİRER

  En çok merak ettiğim ve almayı sabırsızlıkla beklediğim eğitimler bir tanesiydi ilişki koçluğu. Merak ettiğim ve sabırsızlandığım kadar varmış, hatta daha fazlası… Yine tadına doyamadığım, keşke 2 günde bitmeseydi dediğim eğitimlerden bir tanesiydi. Zaman zaman ilişkilerimizde kendimize sorduğumuz bazı sorular vardır; “Ben nerede hata yapıyorum? Sürdürülebilir, sağlıklı ilişkiler neden kuramıyorum? neden neden neden …..” gibi soruların cevabını çok net alacağınız, almakla kalmayıp bundan sonrasında hataya, ilişkilerinize farklı bir gözle bakmanızı sağlayacak, farkındalıklarla dolu bire eğitim. Özetle; muhakkak alınması gereken bir eğitim olduğunu özellikle belirtmek isterim.

 10. Burcu Yüksel

  Aslıcım, enerjin, bilgi birikimin, bu bilgileri bize aktarma şeklin için sana çok teşekkür ederim. Oyunlarla, eğlenerek, çoğu zaman bizi içimize döndürerek, farkındalıklarımızı arttıran soruların bu eğitimin su gibi akıp geçmesini sağladı. Hayatımızın her anında faydasını görebileceğimiz bilgilere sahip olduk. 2 günlük ilişki koçluğu eğitimimiz bitti:( Fakat etkisini hayatım boyunca hissedeceğim. Actp süreci başlangıcında vermiş olduğum bu karar için kendimle de ayrıca gurur duyuyorum;) Seni sevgiyle kucaklıyorum. Bu eğitimi seçmekte kararsız kalan arkadaşlarıma da tavsiye ediyorum. Aslı’yı mutlaka tanımalısınız. Çok şeker dünya tatlısı:)

 11. Fırat Sakaryalı

  Genel olarak koçluk eğitimlerini de beğenmiştim. Ancak ilişki koçluğu biraz daha içeriğini merak ettiğim bir konuydu. Aslı’nın anlatım dilindeki yalınlığı ve örneklerle ilerleyişi, hem anlamamı hem de eksik parçaları yerine oturtabilmemmi sağladı. Bu eğitime katıldığım için mutluyum; kişisel farkındalığımın artmasının yanı sıra, bu eğitim, bu konuda yardımcı olma fırsatı bulabileceğim kişilere daha özgüvenle yaklaşmamı sağlayacak.

 12. Eliz Esra

  Bu yorumu okuyan tüm potansiyel katılımcılara seslenmem gerekirse; hayatınızda alabileceğiniz en iyi eğitimler arasında olacağını, hatta özel ilişkileriniz konusunda inanılmaz farkındalıklar yaşatarak, mutlu ve sürdürülebilir bir ilişkiye sahip olmak adına aksiyonlar alabileceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim. Bu eğitime yalnızca koçluk yapmak adına değil, ayrım yapmaksızın bu dünyadaki herkesin katılması gerektiğine inanıyorum . Sevgili Aslıcım, aldığım eğitimler veya koçluk sürecinin üzerine İlişki Koçluğu da ek bilgi alabileceğim bir eğitim olur diye çok yüksek bir beklenti içerisinde olmadan gelmiştim. Eğitimin inanılmaz bilgiye dayalı, alt yapısı çok dolu bir içeriği vardı. İlk kez duyduğum ve öğrendiğim harika bilgiler, deneyimler ve örnek görsel öğeler ile birlikte dolduğumu ve hatta taştığımı hissettim. Zihnimdeki tüm mitlerden arındım ve bu harika bir deneyimdi. Bu eğitime gelirken özel yaşamımla ilgili önemli bir karar vermiştim ve öğrendiklerim sayesinde bu kararın yanına da gönül rahatlığıyla bir tik atmış oldum. Kocaman teşekkürlerimi ve sevgilerimi gönderiyorum.

 13. Ceren Yalın

  Gelin itiraf edelim, bu sayfayı okuyorsanız, ya ilişki koçluğu yapmak gibi bir hedefiniz var ya da ilişkileriniz veya kendiniz üzerine daha fazla farkındalık kazanmak gibi bir isteğiniz. Merak etmeyin, yalnız değilsiniz. Sizden–bizden–çok var ve iyi ki de var. Eğer içinizden geçenleri doğru tahmin ettiysem, konu hakkında Aslı Aydemir’den daha iyisini bulmanızın çok mümkün olmadığını söylemek isterim. Malumunuz, günümüzde yaşam koçu çok (!), ilişki koçları da elbet pek çok. Nasıl hileler yaparak kimi elde edebileceğiniz, ilişkiniz yürüsün diye ne gibi güç dengelerini hangi zorlamalarla ayakta tutmaya çalışacağınız üzerine nasihat veren değil, bilimsel bir altyapıyla çalışan kaliteli bir ilişki koçu olmaksa amacınız, aradığınız eğitim bu. En önemlisi de, kendi ilişkilerinize dair kazanacağınız farkındalık. Kolay konu değil ilişkiler, kabul edelim. Benim için, Aslı’nın sıcak, enerjik ve akıcı tarzıyla kendini açmak, ilişkiler üzerine cesur bir farkındalık yolculuğuna çıkmak kolaylaşıverdi ve katıldığım bu eğitim hayatımda katıldığım birçok başka eğitim arasında özel yerini aldı. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 14. Yunus Emre ŞENTÜRK

  Bir çok eğitim aldım yıllardır ancak, konusuna bu kadar hakim, enerjisi hiç düşmeyen ve düşürmeyen, eğitimin verimli ve duygulu olması için sürekli düşündüren ve müthiş ses tonuyla mükemmel bir eğitim için Asli Aydemir sana nasıl teşekkür etsem azdır. İlişki Koçluğunu seçtiğim için ve beni yetiştirdiğin için minnettarım. Hep en iyiler seninle olsun……. Sevgiler…

 15. Hülya Koyuncu

  Bu eğitime katılan hemen herkesin ilk düşündüğü şey sanırım koç olsun-olmasın her gencin ve her yetişkinin bu bilgilere sahip olması gerektiği. Sağlıklı sevgili ilişkileri, sağlıklı eş ilişkileri için bu bilgiler elzem. En azından tüm üniversitelerde bu bilgileri gençlere aktarmak ne harika olurdu. İlişki koçluğu bilgileri, ilişkilerini sağlıklı kurma-yürütme yönünde onlara üniversitenin öğretecekleri kadar önemli kanımca. Aslı tatlı dili ve güler yüzü ile, konuya hakimiyeti ile çok maharetli bir eğitmen. İlişkilerin neden emek gerektirdiğini, sağlıklı ilişkilerin olmazsa olmazlarını, çözümsüz konularla nasıl başedileceğini, kaliteli bir ilişkinin yeni yetişecek çocuklara nasıl katkı sağlayacağını bilmek isteyenlere tavsiye edebileceğim güzel bir program. Çok teşekkürler Aslı. Emeğin, gayretin, her zaman gülen gözlerin, yüksek farkındalığın ve hiç bitmeyen enerjin için. Dolu dolu bir haftasonu geçirttin bize.

 16. Çağrı HAMURCU

  Mutlu olmak hepimizin var oluş sebebimiz aslında. Var olduğumuz yaşam, ilişkiler üzerine kurulu bir oyun adeta. Her oyun gibi, kazanan olmak için kuralları iyi bilmek, yani oyunu kuralına göre oynamak gerekiyor. İşin garip tarafı ise, hayatımız için bu kadar önemli olan bir konu hakkında oyunun dinamiklerini bilmiyor olmamız. Hepimiz bir keşif sürecindeyiz ya; işte ben de Profesyonel Koçluk yolculuğumda Aslı’dan 2014 Haziran döneminde İlişki Koçluğu eğitimi alma şansını yakaladım. Bilmek istemekle başlıyor; bilince de hayat denen oyunda keyif sizin oluyor. Aslı’ya bizlere açtığı yeni pencere için çok teşekkür ediyorum. İlişki oyununda anlattıkları ile sihirli bir değnek hediye etti adeta bizlere. Sihirli değneğimi insanların hayatlarında ışık olarak kullanmak için yol alıyorum. Eminim ki daha çok uzun bir zaman Aslı’nın peşini bırakmayacağım. Sevgilerimle 🙂

 17. Umit

  İliskilerin samimi ve sicak olduğu eğitim ortamının ve eğitim içeriklerinin profesyonel olduğu cok guzel bir haftasonu geçirdim. Iliski koclugu icin gerekli olan bilgi ve becerilerin butunsel bir cercevede paylasimlar ve videolarla desteklenerek sunulmasi harikaydi. Egitim sonunda ne yapmamiz gerektigi o kadar acik net ki soru isaretlerim kalmadı. Aslicigim her zaman yanimizda oldugun bilgini ve deneyimlerini samimiyetle paylastigin icin cok tesekkurler. Emegine saglik. Butun Sola Unitas ailesine tesekkurler.

 18. Elçim Çol

  Sola Unitas’la tanışmam hayatıma, Aslı ile tanışmam kendime yapmış olduğum en büyük güzellikler. Eğitim sadece ilişki koçluğunun önemli noktalarına değinmekle kalmıyor insanın kendi dünyasına dönerek sağlıklı bir ilişki kurma yollarını da gösteriyor. Bu alanda koçluk yapmayı düşünen-düşünmeyen tüm koç arkadaşlarıma bu eğitimi tavsiye ederim.

 19. Ferhan Durak

  Sevgili Sola Unitas Ailem, geçtiğimiz hafta sonu 2013 eğitim paketimin son aşaması olan İlişki Koçluğu eğitimini Aslı Aydemir Hanımdan aldım. Hayatımızı en derinden etkileyen ilişkileri konu alan bu önemli eğitimi entelektüel bilgi birikimi, yerinde ve açıklayıcı örnekleri , akıcı sunumuyla aktaran ve duygu dünyamda kalıcı değişimlere neden olan Aslı Hanıma çok teşekkür ediyorum. Sola Unitas başta Umut Bey olmak üzere tüm eğitimcilerinin sahip olduğu güçlü evrensel bilgi birikimlerinin yanı sıra deneyimlemelere, örneklemelere, atölye çalışmalarına verdiği önem nedeniyle aynı konuda faaliyet gösteren bir çok okulun çok önünde. Faaliyetlerini yalnızca bir iş olarak yapmıyor, insanımızın gelişimine katkıda bulunmak amacına uygun olarak gerçekleştiriyorlar. İyi ki yaşamın akışı sizlerle tanışmama neden oldu, iyi ki varsınız, bana kazandırdığınız her şey için hepinize çok teşekkür ediyorum. Sevgi ve saygılarımla,

 20. Pınar Tanglay

  Hayatımız ilişkilerimiz üzerine kuruluyken, ne kadar sağlıklı ilişkiler kurabiliyoruz? Sağlıklı ilişkiler nasıl kurulur?, “Ben nerede hata yapıyorum?” , “Bir ilişkiye ne katıyorum, ne alıyorum?” “Mutlu ilişki var mı?” gibi bir çok sorunun cevabını, öğrenmek istiyorsanız, eşsiz anlatımı, tatlı dili ve güler yüzü ile derslere enerji katan Dünya tatlısı Aslı’yla İlişki Koçluğu Eğitimini şiddetle tavsiye ediyorum 🙂 Farkındalıklarla değişim başlar….Değişmeye hazır mısınız??

 21. Güzin Belli

  Sola Unitas’ın değerli koçları ve eğitmenleri. Sizden aldığım yaşam ve yönetici koçluğu eğitimlerinden sonra hepinizin yeri benim için zaten ayrı ama bu hafta sonu aldığım ilişki koçluğu eğitimi gerçekten bunu daha da bir pekiştirdi. Sevgili Aslı bir insan eğitime böyle mi hazırlanır ya :)gördüğüm en sürprizli ve eğlenceli eğitimlerden biriydi. Özelliklede ilişki gibi hayatımızın her noktasında her anında varolan bir konuda bu kadar dürüst ve içten bir şekilde bizimle bilgini paylaştığın için çok teşekkürler. Yani bu eğitimi ben verseydim kesinlikle böyle verirdim dedirttin bana 🙂 Çok teşekkürler. İçim çok rahat bir şekilde herkese bu eğitimi tavsiye ederim koç olsun olmasın herkesin ilişkileri birde Aslı’dan dinlemesi gerekiyor bence. Çok teşekkürler